Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Siemion Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Racibórz, Siemion Pils

    W jednym sklepie w Siemianowicach trafiłem na Siemiona Pilsa. Nie pozostało wiec nic innego jak kupić i przetestować to piwo.
    Etykieta w tonacji zielonkawej.
    Zawartość alkoholu 5,4%, brak danych o ekstrakcie.
    Chyba już można mówić o charakterystycznym smaczku z Raciborza - są podobne akcenty jak w piwie Racibor (czerwona wersja). Jest wyraźna słodycz, czuć słód i coś jeszcze. Jakby lekki posmak owocowy.
    Piana niestety mała i nietrwała.
    Barwa herbaciana.
    Piwo godne polecenia. Ja na pewno będę do niego wracać.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Aha!
    Etykieta wygląda TAK
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      podziekowania dla Adama16 za możliwość degustacji

      kolor - jasne, zlocisty
      gaz - w sam raz
      piana - taka bidulka, malutka, skromniutka, jakby się wstydziła czegoś, zostaje cienka warstwa
      zapach - amam katar więc dobrze nie wyczuje ale jest lekko slodowo-chmielowy
      smak - zbyt mocno szczypiące, delikatna chmielwoy posmak, z malutką goryczką, wchodzi dość dobrze bez żadnych niespodzianek
      pakowanie - euro, gładki kapsel, cholerny minus za ściemę z siemianowickim browarem

      ogólnie całkiem dobre piwko

      Moja ocena: [3.775]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        hmm, a moze faktycznie jest to piwo z Siemianowic? na kontrze adres www.browar-siemianowice.pl (u mnie nieczynny) oraz informacja o rozlewie piwa w ZABRZU (tak jak kiedyś w Siemianowicach). Moze to nie ściema tylko fakt
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          no nie wiem, byliśmy w siemianowickim browarze całkiem niedawno na zwiedzaniu i jedyna sprawna na pierwszy rut oka mogła być tylko warzelnia i kadzie fermentacyjne. można zresztą obejrzeć zdjęcia w galerii i ocenić czy w ciągu tych paru miesięcy można było poskładać ów browar przy niewielkim nakładzie finansowym.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            becik napisał(a)
            hmm, a moze faktycznie jest to piwo z Siemianowic? na kontrze adres www.browar-siemianowice.pl (u mnie nieczynny) oraz informacja o rozlewie piwa w ZABRZU (tak jak kiedyś w Siemianowicach). Moze to nie ściema tylko fakt
            Niestety, nawiedzam siemianowicki browar przynajmniej raz w miesiącu (zakupy, etykiety) i gwarantuję, że niestety, browar nie pracuje. Choć w samych Siemianowicach, po sklepach aż huczy od plotek, że ruszył. Ale jeszcze raz – dam sobie rękę uciąć że jest nieczynny, a jedną działalnością tam prowadzoną jest dystrybucja piwa z Raciborza.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • mwa
              Senior
              • 01-2003
              • 5071

              #7
              Siemianowice, Siemion Pils

              Reaktywowany Browar Siemianowice wypuścił na rynek piwko Siemion Pils.
              Zawartość alk. 5,4 % obj.
              Na etykiecie: Browar Siemianowice.
              Na kontrze: Rozlano Browary Górnośląskie.
              Etykieta ładna kolorowa, z przewagą zielonego.
              Kapsel zwykły.
              Cena: 1,30 zł.
              Piwko niech ocenią inni-ja nie najlepszy jestem w tym.
              Pozdrawiam Cię !!!!

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Oj MWA. Chyba nie czytasz uważnie tego co na forum piszemy. Jaki reaktywowany browar w Siemianowicach? Powtórzę po raz wtóry. Browar w Siemianowicach nie warzy. Na jego terenie jest tylko punkt dystrybucji piwa z Raciborza. Siemiony są właśnie z Raciborza.
                Last edited by adam16; 17-02-2005, 21:34.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • mwa
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 5071

                  #9
                  No to wychodzi na to, że jestem zupełnym depem.
                  Ale przynam, że nie ma ani jednego słowa o Br. Racibórz.

                  A już się cieszyłem, że ...
                  Pozdrawiam Cię !!!!

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasno złoty, ładny, ale bez rewelacji. [3.5]
                    Piana: Biała, gęsta, równa, ale niestety nie bardzo trwała. [3.5]
                    Zapach: Delikatny, chmielowy, z ciekawym, jakby owocowo-chmielowym akcentem. Niestety mało intensywny. [3.5]
                    Smak: Chmielowy, goryczka średnia. Trochę czuć słodowy posmaczek, trochę owocową słodycz. Wszystko zbilansowane tak, że tworzy delikatną, smaczną całość. [4]
                    Wysycenie: Nasycenie nie za duże, ale na pewno gazu nie brakuje. Pęcherzyki spore, nie bardzo szybkie, pracują równomiernie do końca. [4.5]
                    Opakowanie: Etykietka sprawia wrażenie perelowskiej, ale pomysł ten wypadł całkiem fajnie i oryginalnie. Minus, za oszukiwanie z browarem. Zupełnie tego nie rozumiem. [4]
                    Uwagi: Dobre piwo, które chętnie znów wypiję, choć na łopatki mnie nie położyło. Racibor moim zdaniem jest lepszy. Podziękowania dla Adama za umożliwienie dogustacji.

                    Moja ocena: [3.775]
                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19166

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jak na 10-tkę to w sam raz, jasno złoty. [4]
                      Piana: nie za ciekawa, jest, ale chyba trudno oczekiwać kożucha. [3.5]
                      Zapach: delikatny chmielowy [3.5]
                      Smak: mnie nie zachwycił, choć to już trzecia próba. czuć goryczkę, ale oprócz niej jakieś inne posmaki niesłodowe, których nie chcę. [3]
                      Wysycenie: znośnie, ale przez chwilę. wizualnie kiepsko, ale na podniebieniu już średnio wyczuwane nasycenie. [3]
                      Opakowanie: etykieta rzeczywiście nie zachęca do kupna, no chyba, że tęskni się za dawnymi czasy... [3]
                      Uwagi: generalnie do wypicia, ale racibor jest zmaczniejszy. nabyte dzięki uprzejmości kolegi winiarza i forumowicza z giełdy krakowkiej (nie pamiętam ksywki )

                      Moja ocena: [3.275]

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                        [b]...generalnie do wypicia, ale racibor jest zmaczniejszy. nabyte dzięki uprzejmości kolegi winiarza i forumowicza z giełdy krakowkiej (nie pamiętam ksywki )...

                        Moja ocena: [3.275]
                        Oj E-prezesie drogi. Kiepściutko z pamięcią. Teraz już powinieneś zacząć sobie przypominać kto to by ten zapomniany.
                        Last edited by adam16; 22-02-2005, 20:36.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • cielak
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 2890

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ładny, mocno-złoty [4]
                          Piana: z początku, ale po chwili znikła w tempie ekspresowym [2]
                          Zapach: słabo wyraźny, chmielowy [2.5]
                          Smak: cieńkawo-chmielowy, po chwili goryczkowy, wodnisty, nie smaczny [2]
                          Wysycenie: w normie, widać lecz trochę za mocno czuć na języku [3]
                          Opakowanie: etykieta mi się podoba, choć trochę fatalnie wykonana jakościowo. Taka wczesno-gierkowa. [4]
                          Uwagi: Tak jak i E-Prezes mam to piwko z giełdy krakowskiej. Wynika z tego że chyba Adam był tam jego dystrybutorem.
                          W sumie spodziewałem się czegoś lepszego niż to co zastałem. Nic dodać nic ująć, ocena mówi wszystko. Raczej do niego nie wrócę.

                          Moja ocena: [2.425]
                          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
                            ...Tak jak i E-Prezes mam to piwko z giełdy krakowskiej. Wynika z tego że chyba Adam był tam jego dystrybutorem...
                            Ty pewnie dostałeś to piwo od Kiszota.
                            Last edited by adam16; 23-02-2005, 06:40.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19166

                              #15
                              adamie16 z całym szacunkiem, ale nabrałem z giełdy tochę piwek i wydaje mi się, że to nie było od ciebie a od rzeczonego Kiszota. niemniej nie stoi na przeszkodzie nic, by inne piwka śląskie dzięki twojej uprzejmości dystrybuować w Krakowie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎