Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vifling, Strong Beer Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    Vifling, Strong Beer Mocne

    Najpierw wyjaśnienie - postanowiłem dodać nowy temat bo piwo to ma inne parametry niż Mocne oraz zupwłnie inną nazwę niż Męskie mocne.
    Parametry - alkohol 6.2%, ekstrakt - nie podano. Przypuszczam, że jest to jednak tylko Męskie Mocne pod zmienioną nazwą - na puszce jest również napis o warzeniu przez czeskich piwowarów, jest też narysowany facet dzwigający beczkę Viflinga.
    Samo piwo jest dobre, z odpowiednią ilością gazu, przyjemnym chmielowym zapachem i wyraźną goryczką, która nie zostawia jednak po sobie długotrwałego posmaku. Jedynie kolor jest trochę dla mnie zbyt blady.

    Acha, zaciekawił mnie napis przy adresie producenta - Oddział Zamiejscowy. Jak mam to rozumieć?
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Cóż za intelygentna nazwa

    "Oddział zamiejscowy" pojawia się prakcycznie zawsze przy adresie Viflinga. Jak dotąd nikt tego jeszcze jednoznacznie nie rozszyfrował. Przeglądnij sobie pochodne tematy.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      slavoy napisał(a)
      Cóż za intelygentna nazwa
      Widocznie w prochowickim browarze zatrudnili ostatnio osobę, która główkuje nad nowymi nazwami piw i wymyśla powalające nazwy w stylu: "Strong Beer Mocne" lub "Męskie Mocne"
      Last edited by robox; 07-12-2004, 23:37.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Dostałem od kolegi z pracy. Ponoć można dostać to piwo w okolicy katowickiego AWF. Ale do rzeczy:
        Piana najwyżej centymetrowej wysokości i nietrwała. Gaz w normie, barwa nie najjaśniejsza, pod koniec goryczka zaczyna trochę nieprzyjemnie dominować.
        Nie jest najgorsze.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • cielak
          Senior
          • 03-2004
          • 2890

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, za jasny jak na "strong" [3]
          Piana: zero!! Na początku przy nalewaniu próbowała sie tworzyć ale coś jej nie pozwoliło. [1]
          Zapach: słodowy, wyraźny [4]
          Smak: słodowy, z późniejszą goryczką, lekko jakby sztuczny, mydlany(?) [2]
          Wysycenie: Praktycznie nie istnieje. Nie widać bąbli, ani nie czuć. [1]
          Opakowanie: bardzo fajnie zrobiona etykieta, kapsel golas. [4]
          Uwagi: Coś na "stronga" i to jeszcze "mocnego" mi to piwo wogóle nie wygląda. Brak gazu i ten sztuczny, mydlany posmak.
          Nie skuszę się na kolejne.

          Moja ocena: [2.7]
          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny.Nawet bardzo.Tak jak wyżej wspomnieli przedmócy blady. [3.5]
            Piana: Krótkotrwała.Rzadka szybko zanika. [1.5]
            Zapach: Tak jakby słodko kwaśny.Dopiero później czuć ze to zapach słodu. [3]
            Smak: Smak początkowo chmielowy.W dalszej fazie przełyku wyczuwalna goryczka która pozostawia przez jakiś czas gorzkawy smak w jamie ustnej. [3]
            Wysycenie: Standardowe. [3]
            Opakowanie: Czerwona puszka na której widoczny jest gość taszczący beczkę Viflinga oraz napis "Warzone przez czeskich piwowarów".Ogólnie bardzo podobna do etykiety z butelki. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.9]
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnobursztynowy, klarowne [4.5]
              Piana: w kolorze ecru, piana z grubumi pęcherzykami, opada na oczach w powolnym tempie [4]
              Zapach: slodowo- (kukurydziano) z lekko wyczuwlanym w tle aromatem chmielu [3]
              Smak: dośc przeciętny, lekko wodnisty a to za sprawą małego nasycenia, z poczatku słodkawe smaku, pod koniec łyka wyczuwlna leciutka goryczka, plus, że w ogóle nie czuć alkoholu [3.5]
              Wysycenie: zdecydowanie za mało, tylko kilka leniwych bąbelków unosi się w piwie [3]
              Opakowanie: puszka utrzymana w tonacji czerwonej, ogólnie średnie wrażenie [3.5]
              Uwagi: mocny przeciętniak, zakupione w Warszawie pod Mariotttem

              Moja ocena: [3.4]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Pepek
                Senior
                • 04-2003
                • 1499

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: klarowny, ciemnozłocisty, raczej przeciętny dla mocnego piwa. [3.5]
                Piana: słabiutka, początkowo stworzyła drobnopęcherzykowy 2-centymetrowy kożuszek, który wręcz ekspresowo zredukował się do symbolicznej obączki przy ściance kufla. [2]
                Zapach: słodowy, dość przeciętny, bez rewelacji. [3]
                Smak: dziwny, początkowo bardzo niedobry, mdławo-stęchły, na szczęście potem przebija się nawet przyjemna, zdecydowana goryczka. [2.5]
                Wysycenie: przeciętne, za słabo wyczuwalne. [3]
                Opakowanie: butelka euro, brzydka etykieta z dominującą krzykliwą czerwienią i podobizną jakiegoś strong-mutanta dźwigającego beczkę, nazwa w stylu masło-maślane, kapsel "goły" złoty. [2]
                Uwagi: Niedobre piwo, bez wyrazu, raczej do jednokrotnego kontaktu.

                Moja ocena: [2.675]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎