Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stiegl, Goldbräu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Stiegl, Goldbräu

    Prod. Privatbrauerei Steigl, Salzburg.
    Butelka 0,5 l, alk. 4,9%, ekstrakt 12,0. Import własny z Austrii.

    Kolor jasno słomkowy. Zapach słodowy, piana ładna, ale niezbyt obfita, gaz w porządku. Smakowite piwo gdzieś w połowie drogi między pilsem dobrej jakości, a muenchener hell. Daję 4,5.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Stiegl, Stiegl Goldbrau

    Butelka 0,5 litra, alkohol 4.9 %, eks.12%, import prywatny,piwo z miasta Salzburg
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, wysoka ale nietrwała, znikła po 5 minutach
    Zapach - chmielowo-słodowo-ziołowy, delikatny
    Gaz - w normie
    Smak - chmielowo-słodowy, z wyraźnym aromatem ziołowo-owocowym, minimalnie słodkie, delikatnie kwaskowate z niewielka goryczką
    Ciekawe piwo o oryginalnym smaku i zapachu
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwko wygląda tak:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Dreamer
        Senior
        • 05-2003
        • 1576

        #4
        zaw. alk. 4,9% (ekstr. 12%), but. 0,5 l
        przywiezione z Austrii

        Stiegl z Salzburga to obecnie największy niezależny browar w Austrii. Jego historia sięga korzeniami odkrycia Ameryki przez Kolumba - w 1492 r. pojawiły się pierwsze wzmianki o browarze. Przez długie wieki Stiegl był po prostu jednym z wielu małych salzburskich browarów, dziś to duży, nowoczesny producent (co aż takim wielkim powodem do dumy nie jest ), którego piwa - choć nie wszystkie - dostępne są jak Austria długa i szeroka. Goldbräu to typowy lager, dość dobrze uplasowany parę postów wyżej przez Grzecha - w połowie drogi między pilsem a monachijskim jasnym:
        kolor - jak w nazwie piwa: złoty, i to idealnie;
        piana - wysoka, mięsista czapa, bardzo powoli opada przekształcając się w zwartą pierzynkę, która nieco później zaczyna lekko pękać... piękny widok
        nasycenie - nie podbite zbyt mocno, smacznie przeciętne;
        zapach - słodowy, nawet chlebowo-słodowy, a przy tym niesłychanie świeży;
        smak - dobrze zrównoważony lager dla poszukiwaczy i miłośników chlebowo-zbożowych nutek słodowych w piwie - tutaj występują w pełnej krasie, ale i w towarzystwie równie smakowitych lekko cierpkawych ziołowych smaczków chmielowych; ziołowy odcień chmielu przeważa nad goryczką, która poprowadzona jest bardzo delikatnie i wuczuwa się ją właściwie dopiero w dalekiej końcówce i posmaku.
        Dobry, aromatyczny lager.

        Zdjęcie Sibarha niezmiennie aktualne
        Blog: Piwna Brytania

        Comment

        • mackz
          Junior
          • 09-2009
          • 10

          #5
          Tak jak opisał Dreamer, i tak samo wygląd butelki się nie zmienił. Dobre, na 4 bym ocenił. Takie w sam raz do gaszenia pragnienia. Te zioła to chyba specjalnśc austryjaków choćby Almdudler napój gazowny z ziół :] bardzo popularny.

          Comment

          • chitos
            Senior
            • 02-2009
            • 195

            #6
            Parametry i moc piwa nie zmieniły się od ostatniego razu.
            Otrzymane dzięki uprzejmości koleżanki z Wiednia.

            Kolor: piękne złoto
            Piana: drobnoziarnista, łatwo powstaje podczas nalewania, po kilku minutach opada pozostawiając centymetrową warstewkę
            Zapach: słodowo - chmielowy
            Smak: słód i chmiel wysuwają się na pierwszy plan, pojawia się również delikatna goryczka, w oddali czuć kwaśne jabłka
            Wysycenie: wysokie, nie przeszkadza w piciu

            Oryginalny lager w smaku, warto na pewno go spróbować.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Kolejny Stiegl z Leclerca na Bielanach.
              Ładny, klasyczny, złotobursztynowy kolor, odpowiedni dla parametrów. Piana dość krótkotrwała, na początku bardzo ładna, sztywna, biała i drobna. Bardzo szybko jednak znika prawie bez śladu.
              Piwo pachnie chmielowo, jednak po chwili pałeczkę przejmuje delikatny aromat słodowy. Tak lubię... Podobnie jest w smaku, goryczka jest obecna i wyczuwalna, ale jednak dominuje słodowa łagodność.
              Nagazowanie - jak dla mnie - w dziesiątkę, biorąc pod uwagę rodzaj piwa. Butelka NRW, wzornictwo takie, jak Pils, lecz tu srebro jest zastąpione złotem. Podobnie dedykowany kapsel. Dobry, przyzwoity lager, w klasycznym stylu, mógłby być ciut tańszy i łatwiej osiągalny...

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #8
                Kolejna świetna propozycja z Austrii. Mimo, że to browar duży to warzy piwa nieosiągalne dla polskich producentów takich jak Perła czy Łomża (bo do takich go mozna porównywać).
                Przepiękna gęsta piana, ciekawy dobrze zbalansowany smak łączący goryczkę ze słodowością. Piwo pozostawiające po każdym łyku chęć na następny łyk, ładnie układające się w żoładku.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #9
                  Jestem totalnie zaskoczony in plus. Jest tu wszystko, czego można oczekiwać od jasnego pełnego piwa. I wyraźny słód i chmielowa goryczka, w aromacie zboże i kwiaty, finisz wytrawny, ale z wyczuwalnymi cukrami resztkowymi. I jeszcze prosta, acz dająca wrażenie kompletności etykieta i takiż kapsel.
                  Oj, coś chyba za często piję polskie, chimeryczne i przypadkowe piwa. Muszę kupić więcej butelek Stiegla.

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    #10
                    Bardzo jasne , prawie bez piany, słabe wysycenie i drogie - baaaaardzo dawno nie piłem Tyskiego ale to chyba coś w ten deseń
                    Nabyte w Intermarche w Grodzisku Wlkp za 6,99
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Piwo przywiezione przez moją żonę z Wiednia.

                      Goldbräu widnieje tylko na kontrze, więc przez chwilę wydawało mi się, że to piwo nie zostało jeszcze opisane na forum.

                      Kolor: Idealne dla jasnych lagerów złoto.
                      Piana: Średnio wysoka, szybko opada do dziurawej warstwy.
                      Zapach: Mocno chmielowy, świeży, z lekką słodową podbudową.
                      Smak: Bardzo fajnie nuty chmielowe przeplatają się ze słodowymi. Chmielowość jest bardzo świeża, taka trawiasta. Goryczka raczej słaba, ale dobrze pasuje do całości.
                      Opakowanie: Zdecydowanie inne niż na zdjęciu Sibarha. Zielona tłoczona buteleczka 0,33 l z kapslem twist-off, maksymalnie prosta etykieta, sympatyczny kapselek i informacje wyłącznie na kontrze.
                      Uwagi: Bardzo fajny, ciekawie chmielony lagerek. I co z tego, że z dużego browaru? Ważne, że dobry.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6130

                        #12
                        Piwko niezłe, chmielowe... wiadomo że piwo to nie jest z małego browaru ale całkiem przyzwoite...
                        Smak słodowo zbożowy całkiem przyjemny... tylko faktycznie piana gości trochę za krótko

                        25 zł za sześciopak... tyle zapłaciłem znajomemu, który często bywa w Austrii...

                        Zamieszczam aktualne zdjęcie...
                        Attached Files

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #13
                          Wersja "olimpijska":
                          Attached Files
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6130

                            #14
                            A ja właśnie piję wersję 100 lat Goldbräu...

                            Niczym się prawie nie różni tylko krawatka informuje o tym fakcie...
                            / nie będę raczej dodawał z tego powodu nowej fotki /
                            W smaku bez zmian... klasyka koncernowa ale w strefie spokojnej pijalności...

                            Ciekawe czy wersja olimpijska jest jakaś lepsza?

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #15
                              Kolejna wersja olimpijska:
                              Attached Files
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎