Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Stryjeńskich 19 (Ursynów), delikatesy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #16
    Ja też, ale wziąłem Żytnie i Dawne .

    Comment

    • Sezer
      Junior
      • 04-2010
      • 5

      #17
      Nie ostatnia to moja wizyta wiec i Zytnie nabede
      Czy zauwazyles Noteckie? Cos mi majaczy, ze na samym dole lezaly zgrabne beczulki, ale glowy nie dam.

      I przy okazji: sklep miesci sie po prawej stronie budynku o nr 19.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #18
        Bączki były konstancińskie i łomżyńskie... Bywa też Lipcowe NP, ale chwilowo chyba niet.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #19
          Po paragonie (oraz szyldzie ) sądząc, delikatesy zwą się "U Bartosza i Woyciecha".
          Gdyby komuś ze względu na upały oraz planowane zamknięcie w lipcu w godzinach przedpołudniowych nie chciało się z Natolina dygać koleją podziemną na Pejzażową, to tutaj dostanie m.in. Lipcowe NP, Orkiszowe, Miodne, Orkiszowe z miodem (PLN 6,45), różne Ciechany, w tym Porter po liftingu (PLN 6,49), Starodawne, Dawne, Czarny Dąb, Konstancin Jasny i Lekki (PLN 3,19), różne Perły, Łomże i takie tam...

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #20
            Ciągle sporo bąków: Łomża Export, Mocne, Mocne NP i "zwykłe" NP, komplet "gontyńców", konstancińskie mocniaki.
            Standardowo także w zasadzie pełna oferta Ciechana, parę razy przewinął się Lwówek, Kormoran bywa (raz lepiej, raz gorzej), Lubuskie też, ostatnio pojawiają się także piwa z Zawiercia.
            Niestety, Bursztynowe kosztuje dziś PLN 6,39 . Aha, jest także reaktywowane Żytnie, ceny nie spomnę, ale tanio nie jest (nie szkodzi, piwo godne jest ).


            PS. Poczytałem wcześniejsze posty o sklepiku. Ech, łza się w kuflu kręci: "Zwierzyniec w granatach", "piwa z Grudziądza"...

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #21
              Dzisiaj po praz pierwszy trafiłem tam na "karetę asów" z jabłonowskiej manufaktury .
              Na półce w lodówce grzecznie obok siebie stoją: Tradycyjne, Trzy Zboża, na Miodzie Gryczanym i najnowsze Klasztorne. Może nie są najtańsze, ale są, i to w lodówce .

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #22
                ... a dzisiaj kupiłem sobie Svijanską Desitkę, Krombachera Pilsa i Weizen. Jakiś czas temu były też różne Melniki .

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #23
                  Dawno nie pisałem . Oprócz tego, co wcześniej, pojawiło się Palm (niestety, PLN 6,29 za 0,33 ) i... Pinty som!!! Też nie są tanie, ale pinty już tak mają...

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #24
                    To znowu ja. Pojawiły się jakieś piwa zza wschodnich granic, chyba litewskie. Jest Boiko i parę innych, nazw nie pomnę.
                    Ciekawe są "wagomiary", ponieważ piwa te są w butlach litrowych i dwulitrowych z zamknięciem patentowym, a niedawno kupiłem coś groźnego (jeszcze nie piłem , ale ma 11,4% alko ) w buteleczce 0,2l, też "krachlowej", na dodatek z rączką...
                    Są też różne "melniki" i inne takie... Panie ekspedientki twierdzą, że te duże flakony społeczeństwo kupuje na prezenty .

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #25
                      Chyba mnie tam na etat wezmą, jako biz-owego sprawozdawcę...
                      Ostatnio kupiłem tam "masońskiego" Pilsa oraz Mocne Słodowe, poniekąd z tej samej stajni .
                      Dzisiaj się zeźliłem, bo mam w lodówce trochę zaległości do wydegustowania, a tu w lodówce ciechanowski Nasz Jubilat (PLN 5,29), olsztyńskie Cerevisia Marcalis (PLN 5,99) i "fsyskie cy" Antidotumy (wiem, wiem, poloniści - antidota ) w cenach od PLN 5,99 do PLN 6,45.
                      Klęska urodzaju, normalnie...

                      Comment

                      • wpadzio
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 2645

                        #26
                        Gwoli ścisłości delikatesy nazywają się "U Bartosza i Woyciecha" i są promowane dodatkowo wyeksponowanym nad wejściem hasłem "towary regionalne".
                        Na stosunkowo niewielkiej powierzchni udało się umieścić faktycznie sporo interesujących wędlin i na przykład sery korycińskie.
                        Jednak jak się dowiedziałem "konikiem" właściciela są piwa regionalne. I faktycznie ponieważ mam pół rzutu beretem to zaglądam tam co jakiś czas po świeże pieczywo i zawsze widzę na półce i Pinty i AleBrowar choćby, sporo Gościszewa i Browaru Na Jurze w ogóle. Do tego piwa z Kormorana i kilu innnych browarów. Jest też trochę zagranicy - pojawia się i Litwa i piwa czeskie oraz belgijskie (głównie od Palma) czy niemieckie (ostatnio Oktoberfestbier zarówno ze Spatena jak i Lowenbrau).
                        Trudno mi mówić o cenach, bo wstyd się przyznać, nie zwracam na nie zwykle uwagi w sklepach jak widzę piwo, które mnie zainteresuje.

                        Tak więc taka dość sympatyczna ciekawostka na mapie szeroko pojętego Ursynowa.
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1837

                          #27
                          Dziś podjechalem sobie , by sprawdzić , i - fakt, sklep bardzo fajny,choć dość ciasny. Duża oferta polska (czeska też niezła, choć dziś mnie mniej interesowała). Z rzadszych piw Gościszewa, Bartek-Antidotum, Dionizos, Krajan, Zawiercie,Jabłonowo . Pełna lub prawie pełna oferta Pinty.
                          Najważniejsze to, że wszystko dobrze schłodzone w lodówkach.
                          Ceny- spisuję z paragonu :Antidotum 5.99-6.19, Odsiecz 7.59 , Radomskie Jubileuszowe 3.99, Angielskie Śniadanie 8.99, Zdrój Świętokrzyski 4.29, Armagedon 4.29, Jurajskie Pils 3.29 itp., a więc niespecjalnie wygórowane mając na uwadze wielkość oferty i dobre warunki przechowywania.
                          W miarę dobra możliwość parkowania.
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          • wpadzio
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 2645

                            #28
                            Właśnie się pojawiły trzy Krakowskie - Jasne, Ciemne i Ciemne Mocne.
                            Cena za litrową flaszkę - 14.99
                            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                            Serviatus status brevis est
                            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #29
                              To znowu ja .
                              Pojawiły się "niemieckie" piwa: Sachsenbergi i Krakauery, w tym smakowe - pieprzowy (S.) i malinowo-miodowy (K.).
                              Jest też Jan Olbracht z pięknymi etykietami i promocja na Pivovarię (PLN 4,99, w tym na koziołka).

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                #30
                                Wiem, że nudzę, ale... Dzisiaj z lodówki uśmiechają się hoże dziewoje, zdobiące etykiety różnistych wyrobów EDI-ego . Poza tym kilka piw z Widawy (Shark chyba za ponad PLN 12 ).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎