Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile kosztuje beczka piwa (50l)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snajper
    Gość
    • 09-2004
    • 2

    Ile kosztuje beczka piwa (50l)

    Na wstępie witam wszystkich piwoszy, i właśnie moje pytanie zawarte jest w tytule. Ile kosztuje beczka piwa 50l? Niejestem obeznany zbytnio w temacie. Ale organizujemy sylwestra z moja "paczką" i ktos podsunoł nam pomysł by wypożyczyć beczke piwa z nalewakiem. I teraz zastanawiamy się ile taki luksus kosztuje, moze ktoś jest zoriętowany w jakich granicach wacha się cen?
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    #2
    Z podobnym problemem mierzyłem się jakieś 3-4 lata temu. Planowaliśmy imprezę i skoczyłem do hurtowni piwa z zamiarem kupna beczki. Ale nic z tego nie wyszło niestety, mimo że ceny piwa były wiecej niż dobre (ok. 150-200zl za 50 l, teraz to nie wiem).Chodziło o kaucje. O ile dobrze pamiętam to było ok.100zl za beczkę i sporo więcej za pompkę. A trzeba pamiętac że piwo musi zejść całe no i uważać na beczkę i pompkę.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Beczka piwa kosztuje od 150 zł w górę, w zalezności od piwa. Do tego dochodzi kaucja za beczkę (w granicach 100 - 400 zł, zależnie od sprzedawcy) i urządzenie do rozlewu (podobnie). W skrajnie niekorzystnych warunkach trzeba będzie wyłożyć około 1000 zł, chociaż - jesli znajdziecie jakieś "dojście", może wyjść tylko cena piwa.

      I jak napisał Babalumek - uwaga na sprzęt. Już raz ściągałem od klentów 800 zł za "przepadnięte" beczkę i pompkę.

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Beczka Janowa kosztuje 125 PLN I nie pobierają kaucji (zostawiasz dowód) no ale musiałbyś mieszkać w okolicach Janowa Lubelskiego.
        Z kolei Okuniew dostaniesz w Warszawie na Bokserskiej - chyba też na dowód osobisty. Czarnków sprzedaje 10 litrowe beczki ale 100 PLN kaucji za beczkę skutecznie może odstraszyć. Generalnie jest tak jak napisali przedmówcy - beczki kosztują całkiem tanio ale kacuje są sporą przeszkodą.
        Co do wielkich korporacji to się nie wypowiadam bo nie wiem.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • piokl13
          Senior
          • 06-2003
          • 946

          #5
          Beczka amber full standardowo 140zł.

          Comment

          • snajper
            Gość
            • 09-2004
            • 2

            #6
            Hmmm... zeczywiście taka kaucja jak tu wypisaliśce jest sporą przeszkodą, my liczyliśmy, że wyjdzie nas taniej niż normalnie, czyli jednak będe musiał zrezygnować z tego pomysłu... a szkoda, jeszcze przejade się tam gdzie trzeba dla pewności czy nie ma jakiś promocji w co wątpie, ale dzięki za pomoc.

            Comment

            • Chris
              Senior
              • 05-2004
              • 812

              #7
              snajper napisał(a)
              Hmmm... zeczywiście taka kaucja
              Rzeczywiście FCJP
              chickkiller :)

              Comment

              • Rolek
                Senior
                • 08-2001
                • 1038

                #8
                snajper napisał(a)
                Hmmm... zeczywiście taka kaucja jak tu wypisaliśce jest sporą przeszkodą, my liczyliśmy, że wyjdzie nas taniej niż normalnie, czyli jednak będe musiał zrezygnować z tego pomysłu... a szkoda, jeszcze przejade się tam gdzie trzeba dla pewności czy nie ma jakiś promocji w co wątpie, ale dzięki za pomoc.
                Przecież "wyjdzie was taniej".
                Kaucja jest zwrotna, to kwestia zamrożenia środków. No chyba, że chcecie rozpijać te beczkę przez pół roku...

                Comment

                • Atrachasis
                  Junior
                  • 07-2007
                  • 1

                  #9
                  Warszawa, Bokserska 1c, beczka piwa 30l (50l - kaucja 600 zł ) - 70-80 zł

                  serdecznie polecam, browar mazowiecki PILS no i zaznaczam ze przy 30l kaucji nie ma tylko dowód mozesz zostawic, brałem tam beczki juz 4 razy i dzisiaj jade po 5 takichze beczek
                  Last edited by Atrachasis; 05-07-2007, 10:28.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10836

                    #10
                    Browar Mazowiecki już nie istnieje. Na Bokserskiej aktualnie jest do nabycia Konstancin a nie Okuniew.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Cube666
                      Member
                      • 12-2005
                      • 70

                      #11
                      Brałem w Paczkowie (woj. opolskie) w hurtowni napojów beczkę 50 l Namysłów.
                      Zapłaciłem 152 PLN brutto. Co do kaucji to nie wiem, nie musiałem jej płacić bo to było po znajomości.
                      Prace archeologiczne wykonywane w połowie lat 80. XX wieku "wykazały niezbicie, że pierwszym zrywem ludowym w naszych dziejach było obalenie reakcyjnego reżimu marionetkowego władcy Popiela, idącego na smyczy zachodnioniemieckiej, przez postępowy nurt plebejski, reprezentowany przez rękodzielnika Piasta", a ów Piast posłużył się do likwidacji Popiela myszami domowymi, dlatego też Komitet Obchodu Założenia Kruszwicy postanowił ufundować pomnik przedstawiający Zwycięską Mysz Postępu i Tradycji.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        W Browarze EDI można dość tanio kupić beczke, pompka ile pamiętam - wyporzyczenie 5zł.

                        Jeżeli dobrze pamiętam to 0,5l wychodziło 1,88zł
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #13
                          Browar Gab - Złote -110 zł za beczkę 50 litrów, żadnych kaucji, ale hurtownia juz zaprzyjaźniona, więc nie wiem, jakby postąpili w przypadku nieznanych im osób.
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #14
                            Beczka 30l jasnego z Zabrza kosztuje 80 zł + kaucja w Makro.

                            A swoją drogą to temat zaczęty był chyba dawno temu...
                            Last edited by Shlangbaum; 05-07-2007, 16:06.

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • zAjkA
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1089

                              #15
                              Za 50l Łomży płaciłem 154zł + kaucja 240zł za beczkę. Do nabycia w Oligocenie.
                              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎