Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chwalę Grupę Żywiec S.A.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czes
    PremiumUżytkownik
    • 06-2001
    • 752

    Chwalę Grupę Żywiec S.A.

    Grupa Żywiec S.A.(polska część Heinekena) - ciągle największa grupa piwowarska w kraju - jawi się na naszym Forum najczęściej jako także największy wróg świadomego, bo forumowego piwosza.
    W obliczu zbliżających się Świąt (które powinny być czasem miłości i przebaczania ), proponuję spojrzeć na "Heńka" przychylniej.
    Zainspirował mnie do tego apelu przygotowany przez Grupę Żywiec pakiet piw pod nazwą "Międzynarodowa Kolekcja Specjalności Piwnych".
    Oczywiście pakiet ten ma cel promocyjny/komercyjny - wszystkie prezentowane piwa są produkowane przez browary należące do Heinekena i trudno aby było inaczej.
    Zestaw tych piw uświadamia jednak, że Heineken zdaje się dbać o zachowanie pewnej i znacznej różnorodności swej oferty. Obok pospolitych jasnych lagerów, jest w niej miejsce m. innymi na Muenchner Helles, Hefe-Weizen, Porter Bałtycki. Do pakietu, oprócz pięknej rastalowskiej szklanicy do pszenicznego Paulanera, dołączona jest ładnie wydana broszura promująca właśnie różnorodność, na utrzymaniu której nam zależy!
    Jeżeli spojrzymy na rynek krajowy, to spośród dużych grup piwowarskich jedynie Żywiec utrzymał produkcję Portera.
    Tylko Żywiec utrzymał produkcję "piwa bezalkoholowego", które, jak trzeba było ze względu na Ustawę, jakoby produkowały niemal wszystkie browary.
    Bolesne były i są zamknięcia browarów w Gdańsku, Łańcucie, Braniewie i ostatnio w Warszawie - wiadomo, że decydowała tu bezwzględna ekonomia. Ale Heinekena jednak stać, w tym świecie rządzonym pieniądzem, na rzadki gest, kaprys rzec można, utrzymywania browaru zamkowego w Cieszynie.
    No więc, co o tym myślicie?

    P.S.
    1) Pakiet z Kolekcją Specjalności kupiłem w "Piotrze i Pawle" w Jankach za 35,99 ( a nie od przedstawiciela Żywca za 20 zł )
    2) W załączonej broszurce błędnie podano, że żywiecki Porter i Murphy's Red są piwami górnej fermentacji
    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    #2
    właśnie ze względnu na resztki szacunku i tolerancji jeżdzę na giełdę żywiecką od 2 lat i zamierzam to zrobić ponownie jak bóg da.

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #3
      Ja cieszę się z Portera Żywieckiego z Zamkowego dostępnego w dość dużej ilości sklepów . Dzięki chociaż za to.
      Co do innych produktów nie chcę się wypowiadać bo ostatnio piłem Heinekena z beczki. Na szcząście za darmo.
      MM961
      4:-)

      Comment

      • Audi
        Senior
        • 03-2003
        • 1682

        #4
        Ja chwalę ich za to że powiększają asortyment i to nie tylko swój, zamawiając piwo z żywca mogę również zamówić piwa z innych browarów, wina, soki, napoje i nawet GŻ w Poznaniu zaczął wódką handlować. Dbają też o klientów , odwdzięczając się prezentami na święta i organizując imprezy co roku na których bawiłem się już parokrotnie.

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          #5
          Teza postawiona przez Czesa (czyli, chwalimy Heinekena za różnorodność) jest mocno dyskusyjna. Heineken zebrał piwne specjalności z całego świata (no, powiedzmy Europy). W każdym z krajów gdzie wszedł na lokalny rynek zostawił jakąś ciekawostkę, bez której to stałby się miejscowym pośmiewiskiem. W Polsce padło na portera żywiecko-cieszyńskiego, gdzieś indziej na pszeniczniaka itd. W końcu zebrano to w jeden europejski okolicznościowo-promocyjny zestaw. Pół biedy gdybym wchodząc do większego sklepu zobaczył wszystkie te piwa na półce w bieżącej sprzedaży (i ludzkiej cenie). Tymczasem ta "Międzynarodowa Kolekcja Specjalności Piwnych" dostępna będzie pewnie w paru wybranych miastach, w kilku sklepach. Czyli kicha. Jakoś nie bardzo przekonuje mnie ta promocja, ot, taki plasterek na wielką ranę.

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Ja jestem małostkowy i wyrzucania ludzi z pracy oraz zamykania browarów, bez dania im szansy na istnienie (sprzedaży, oddania w leasing pracownikom) tylko ze względu na strategię grupy (jestem pewien, że każdy z tych browarów przynosił zyski) nie przebaczę i nie usprawiedliwię nigdy.
            Także ta różnorodność jest trochę na niby. Przed przejęciem przez Heinekena paleta warzonych piw przez te browary była znacznie, znacznie większa. Nic nie poradzę, że z ochłapów nie potrafię się cieszyć.
            Co do browaru Zamkowego to niech po prostu heineken zostawi go w spokoju - browar ten zarobi na siebie bez problemu.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              Audi napisał(a)
              Dbają też o klientów , odwdzięczając się prezentami na święta i organizując imprezy co roku na których bawiłem się już parokrotnie.
              To się nazywa po prostu korupcja - tylko forma jest inna. Tak samo jak w przypadku fundowanych przez koncerny "konferencji naukowych" lekarzom.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • Audi
                Senior
                • 03-2003
                • 1682

                #8
                zythum napisał(a)
                To się nazywa po prostu korupcja - tylko forma jest inna.
                Może i tak jak twierdzisz ale , napisałem tylko za co ich chwalę a , mają tez minusy u mnie , ale to temat "Chwalę...."

                Comment

                • Krzysztof
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 1689

                  #9
                  zythum napisał(a)
                  Ja jestem małostkowy i wyrzucania ludzi z pracy oraz zamykania browarów, bez dania im szansy na istnienie (sprzedaży, oddania w leasing pracownikom) tylko ze względu na strategię grupy (jestem pewien, że każdy z tych browarów przynosił zyski) nie przebaczę i nie usprawiedliwię nigdy.
                  Oj Zythum, Zythum.... Jak istniał śp. Browar w Warszawie było źle...
                  Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                  www.twojmalybrowar.pl

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    #10
                    Przed przejęciem wielu browarów przez Heinekena na pewno był większy smakowy wybór piw niż po przejęciu i zamknięciu wielu z nich. Powstają nowe marki, ale robione wszystkie "na jedno kopyto" z tych samych surowców bo tak taniej. Chyba wątłe podstawy ma teza, że Heineken, a tym samym i Grupa Żywiec dbają o różnorodność piw. Tyle browarów zamknęli i tyle marek wykosili, gdzie tu dbałość o różnorodność ? Przecież ta ich "różnorodność" to marki piw przejęte przez wykupione przez nich browary. Niektóre z tych browarów po prostu zamknięto, przy tym produkcję przenosząc do jakiego dużego wydajnego browaru robiącego całą sieczkę koncernową.

                    Comment

                    • ZIOMEK2
                      Gość
                      • 09-2004
                      • 2523

                      #11
                      Też cenię sobie GŻ i Heinekena ( za gammę kolorów ).
                      Lecz ostatnio piłem Żywca " tańcowanego " ( butelka / beczka ) i trudno mi było wyczuć smak tego piwa do którego byłem przyzwyczajony.
                      Piana szybko znikała, CO2 - norma przekroczona ( butelka ), straszny posmak suszonego tytoniu it.p.

                      Uwaga !
                      Przy piwach nie paliłem, byłem po lekkim posiłku, piwo było odpowiednio nalane do kufla.

                      Myślę, że jest to chwilowy " kryzys " tej marki !?

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #12
                        No ja nie mogę znaleźć coś pozytywnego,no może poza Cieszynem i znakomitym Brackim i całkiem niezłym porterem.Reszta niech zostanie milczeniem


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • Audi
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 1682

                          #13
                          Pogoniarz napisał(a)
                          No ja nie mogę znaleźć coś pozytywnego,no może poza Cieszynem i znakomitym Brackim
                          No , ale zawsze coś znalazłeś

                          Comment

                          • baklazanek
                            † 2014 Piwosz w Raju
                            • 08-2001
                            • 3562

                            #14
                            Ja bym dodał jeszcze przychylność kolekcjonerom. Ale to i tak nie zmienia faktu, iż GŻ jest firmą której daleko do tego żebym zaczął ją cenić.

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4996

                              #15
                              Jak sobie przypomnę smak Żywca kilkanaście lat temu, to jest mi smutno, że nie potrafili (nie chcieli, nie mogli) utrzymać tego smaku do dziś. Szkoda
                              5400 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎