Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    Wieczorem powinienem znać plotki ze Zwierzyńca. Tymczasem dzisiejszy Tygodnik Zamojski:
    Attached Files
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Co za szuje: "piwo ze Zwierzyńca nie jest w stanie spełnić standardów jakości stawianych dziś przez rynek". Bredzą jak w malignie, przecież browar przez lata wyrobił sobie swoim piwem dobrą markę, dopóki się te byznesmeny nie wtrąciły i nie zaczęły kombinować.

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        No Tygodnik Zamojski prawdę mówiąc jest wg mnie średnio wiarygodny, ale chyba nie zmyśliliby wypowiedzi prezesa... Tak czy owak:
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • skandal
          Senior
          • 05-2002
          • 1439

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          Co za szuje: "piwo ze Zwierzyńca nie jest w stanie spełnić standardów jakości stawianych dziś przez rynek". Bredzą jak w malignie, przecież browar przez lata wyrobił sobie swoim piwem dobrą markę, dopóki się te byznesmeny nie wtrąciły i nie zaczęły kombinować.
          Sam chciałem coś podobnego napisać ale mnie wyręczyłeś. Nie jest w stanie... Może chodzi o standard jaki prezentują inne duże "browary" (czytaj Wielka Trójca)-jeśli tak to na pewno.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
            Powód mojej spiskowej wizji - słaba rentowność oraz szukanie pretekstu do zamknięcia Zwierzyńca, przewiezienia sprzętu do Lublina. Najlepiej bez pogorszenie wizerunku w regionie, gdzie mają bardzo silną, "patriotyczną" pozycję. Bo przecież zrobili wszystko co ich mocy, żeby uratować miejsca pracy w Zwierzyńcu, ale urzędasy wszystko popsuli...
            Wydaje mi się, że możesz mieć rację. Ten browar mógłby być ich perłą (nomen omen) w koronie. Nikt jednak nie właduje kasy, jak za kilka (niechby nawet 10 lat) miał to oddać innemu właścicielowi.
            No i nie czarujmy się Perła to taki mały koncern.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Wypowiedź, pożal się Boże, prezesa to po prostu jakiś kompletny kretynizm. Jeśli ten gościu tak się zna na piwie i trendach na rynku to gratuluję
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Wypowiedź, pożal się Boże, prezesa to po prostu jakiś kompletny kretynizm. Jeśli ten gościu tak się zna na piwie i trendach na rynku to gratuluję
                To by mu jeszcze można wybaczyć, ale moim zdaniem gość po prostu łże. Przecież obecnie piwo ze Zwierzyńca jest sprzedawane na rynku i jakoś sobie radzi. Wręcz Perła tak zaryzykowała, że produkuje tam przecież swoje flagowe marki, bo piwami to ich już niedługo nazwać nie będzie można.

                Jak tam mają robić browar restauracyjny (pewnie od Kaspara-Schulza, nic mu nie ujmując) i zrobić wystawę starych butelek, to lepiej niech go oddadzą Zamojskim.
                Last edited by kopyr; 04-12-2008, 16:51.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może chodzi o standard jaki prezentują inne duże "browary" (czytaj Wielka Trójca)-jeśli tak to na pewno.
                  Tam jest otwarta fermentacja, o ile pamiętam, więc nie są w stanie tłuc miliardów hektolitrów w technologii HGB, co byłoby zapewne marzeniem pana prezia.

                  "Normy jakości" - przydałyby się, a jakże, w pierwszej kolejności wobec tych wszystkich zawodowych członków i dyrektorów, żeby przestali w końcu zarzynać piwowarskie tradycje.

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jak tam mają robić browar restauracyjny (pewnie od Kaspara-Schulza, nic mu nie ujmując) i zrobić wystawę starych butelek, to lepiej niech go oddadzą Zamojskim.
                    Zamoyskim a nie Zamojskim, taka drobna różnica.

                    A prezesowi Perły się nie dziwie, przy umowie takiej jak im proponują to zbyt duże ryzyko, ale oczywiście jego wypowiedź o jakości jest żałosna.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      Kishar - jakie ryzyko? Zgodzili się na 25 lat dzierżawy! Jeśli wstawią tam nowe maszyny to po 20-stu latach będę w 100% zamortyzowane i wymagające generalnego remontu. Poza tym mogą nowe wstawić do Lublina, a do Zwierza te bardziej przechodzone.
                      Skarb Państwa nie chce wziąć na siebie ryzyka inwestycyjnego - co w tym dziwnego?
                      A w ogóle to ryzyko utrzymywanie małego ale super-tradycyjnego browaru jest większe niż ryzyko otworzenia sezonowego browaru restauracyjnego? Dupa. O koszty personalne chodzi...
                      Last edited by Seta; 04-12-2008, 18:23.
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kishar - jakie ryzyko? Zgodzili się na 25 lat dzierżawy! Jeśli wstawią tam nowe maszyny to po 20-stu latach będę w 100% zamortyzowane i wymagające generalnego remontu. Poza tym mogą nowe wstawić do Lublina, a do Zwierza te bardziej przechodzone.
                        Skarb Państwa nie chce wziąć na siebie ryzyka inwestycyjnego - co w tym dziwnego?
                        A w ogóle to ryzyko utrzymywanie małego ale super-tradycyjnego browaru jest większe niż ryzyko otworzenia sezonowego browaru restauracyjnego? Dupa. O koszty personalne chodzi...
                        Ryzyko związane z roszczeniami Zamoyskich.
                        A co do pomysłu z browarem restauracyjnym to jak dla mnie jest chybiony, za mały rynek lokalny, turystów aż tak dużo nie ma a Ci co są to są goście sezonowi.

                        Comment

                        • pirackamuza
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 1903

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          Świat to się raczej pod Toruniem kończy... :P
                          To do mnie to alibi
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przyznam jednak ci rację. Biznes słaby, jeśli miałbyś inwestować w sprzęt i ludzi, ale tu już wszystko masz - zmieniasz tylko profil działalności.
                          Seta, a kto będzie kupował na miejscu to piwo? Kilku "nawiedzonych" miejscowych, bo reszta będzie piła koncerniaki w kilku pobliskich kuflotekach? Czy może pięciu nocujących w Zwierzyńcu pełnoletnich turystów, bo reszta przyjedzie z Zamościa, Tomaszowa czy w ogóle z daleka, aby przejść się po parku narodowym, zwiedzić muzeum przyrodnicze, wsiąść w samochód i odjechać? Owszem - wszystko tu mam, ale nie na taką działalność. Nie opłaci się.
                          Last edited by pirackamuza; 04-12-2008, 20:37.
                          Toruń przeprasza za Radio Maryja
                          www.bobofruty.pl

                          Comment

                          • Samoglow
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 606

                            Ten prezes, to chyba nie wie co pieprzy! Też wydaje mi się, że zamarzyło mu się dorównanie (jakby było do czego) wielkiej trójcy. Wystarczy popatrzeć, że dzięki browarom restauracyjnym także bardzo powoli, ale jednak (moim zdaniem) trend zaczyna się wreszcie odwracać i coraz więcej ludzi przekonuje się do dobrodziejstw regionalnego browarnictwa. Zainteresowanie jest coraz większe i powoli ludzie przestają podchodzić do tych spraw jak do jakiejś trucizny. Ja sam wśród swoich znajomych zacząłem krzewić "kulturę" picia piwa regionalnego i to z niezłym skutkiem i nie jestem tylko ja! Dlatego "pan prezes" powinien się walnąć młotkiem w łeb i trochę pomyśleć, zanim zacznie takie głupoty gadać. Za przestarzały proces pewnie uważa warzenie piwa z komponentów "od zera", a jemu się pewnie marzy wspaniały napój z ekstraktów, który można robić w potwornym tempie i ilościach. Brawo! Oby tak dalej! Aż mnie roznosi!
                            Last edited by Samoglow; 04-12-2008, 20:43.

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2768

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ten prezes, to chyba nie wie co pieprzy! Też wydaje mi się, że zamarzyło mu się dorównanie (jakby było do czego) wielkiej trójcy.
                              Bo to jest taki prezes jak chorągiewka na wietrze. Prezes z nazwy. Jego mocodawcy siedzą za Oceanem. Pewnie nie wiedzą gdzie leży Zwierzyniec, ale słyszeli o dynamicznie rozwijającym się obecnie w Polsce rynku browarów restauracyjnych. Facet wziął kasę i mówi to co mu kazali.

                              Comment

                              • wogosz
                                Senior
                                • 12-2005
                                • 1007

                                Rozumiem, że rozgoryczenie przez Was przemawia. Spójrzcie jednak na sprawę z innej strony. Prezes nie jest od tego, aby jak harcerzyk mówić zawsze prawdę, szczególnie prasie. On realizuje politykę firmy i tyle. Zamknięcie Zwierzyńca wisiało w powietrzu już od kilku lat jak dobrze pamiętam. Teraz przy kryzysie trzeba to ubrać w kolorowe piórka, aby klienci za bardzo się nie oburzali na nieludzkie działania. Pamiętajmy, że w Zwierzyńcu nie ma linii do puszek i piwo wozi się cysternami do Lublina, do rozlewu puszkowego a to są koszty. Należałoby się oburzyć na Polaków co nie chcą pić piwa w butelce tylko w puszcze (to tendencja w całej Polsce - w koncernach puszka ma już ponad 60% udziału). W kryzysie jak nie można sprzedać odpowiedniej ilości Perły to jak wytłumaczyć koszty wożenia Zwierzyńca do rozlewu w Lublinie. Według mnie ten browar restauracyjny to zwykła ściema potrzebna tylko na okres przejściowy - po pewnym czasie wszystko samo upadnie ze względu na koszty i małą sprzedaż.
                                Nie patrzcie na wywiady prasowe, bo tam prawdy nie znajdziemy. Słyszałem, że są plany utworzenia w browarze centrum biznesowo-konferencyjnego - czas pokaże czy to prawda. Uwzględniając możliwość zwrotu majątku Zamoyskim, jakiekolwiek inwestycje są bardzo ryzykowne. Swoją drogą to do Zamoyskich należał cały Zwierzyniec (z parkiem, domkiem na wodzie i wieloma innymi) i ciekawostką będzie jak im to zwrócą.
                                Osobiście w Zwierzyńcu spędziłem jedne z najlepszych wakacji w moim życiu. Miałem okazję obejrzeć cały browar i nawet pić piwo z tanków w piwnicach. Miałem nadzieję, że kiedyś to się powtórzy. Żal, że chyba już nie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎