Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim (?), Książ mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    Okocim (?), Książ mocny

    No to mam przyjemność jako pierwsza osoba dokonać małej oceny tego nowego na rynku piwa.A więc szybko i zwięźle.Zakupione w całodobowym monopolowym we wrocławiu na Grabiszyńskiej zaskoczyło mnie dość ciekawą etykietą w porównaniu do zwykłego Książa.Zawartość alkoholu ok.6%,co kwalifikuje je raczej do piwa typu jasne pełne.Po otwarciu butelki gaz w miare się trzyma, piana też w normie jak na tanie mocne piwo.Ale największą ciekawostką jest smak.Czegoś takiego wcześniej nie piłem a oryginalny smak został osiagnięty ni mniej ni wiecej tylko za pomocą... słodzika E951 bodajże.Smakuje więc toto jak tania podróba Warki Strong (której nota bene większym szacunkiem też nie darze).Cena to ok.1,90zl plus kaucja,puszka bodajże za 2,30zl.Wole już zwykłego Książa.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    #2
    Usciślam informacje co do składników. E954 - substancja słodząca plus jeszcze na okrasę E150c - barwnik....
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #3
      E954 to sacharyna!!! Ja tego "piwa" na pewno nie sprobuje.
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • breslauer
        Senior
        • 05-2002
        • 2690

        #4
        Widziałem to piwo. Moim zdaniem jest to VOLT mocny, tylko pod innym szyldem. Kto to produkuje? Jedynie CO może wiedzieć ... Ale nawet kolorystycznie Książ (za przeproszeniem) Mocny (za przeproszeniem) pasuje do Volta ...

        Kolejna ściema Carlsberga - bo oczywiście nadal jest to piwo sygnowane, że jest "tradycyjnie śląskie", co dodatkowo ma podkreślać wizerunek Zamku Książ na kontrze.

        Comment

        • szinet
          Gość
          • 01-2005
          • 27

          #5
          Nie widziałem tego produktu (produktu, bo chyba nie godzi się nazywać to piwem), ale z samych opisów bogactwo ,,E" żenująco pasuje do ,,śląskiej tradycji". W dodatku 6% alk. i ,,Mocne" - szkoda słów.

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #6
            Zakupiłem z ciekawości i w celach kolekcjonerskich (nowy kapsel). Jak na piwo mocne, to naprawdę słabiutkie. Chyba ciężko będzie wracać do tego piwa.

            Comment

            • remfire
              Senior
              • 03-2004
              • 1334

              #7

              a tak wygląda puszka nowego Książa

              Comment

              • maki
                Senior
                • 07-2003
                • 186

                #8
                A jaki browar wpisujecie w dzienniku - Okocim, Bosman czy Kasztelan

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maki
                  A jaki browar wpisujecie w dzienniku - Okocim, Bosman czy Kasztelan
                  Ja wklepałem Okocimia, choć do końca nie jestem pewien

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Książ Mocny = Volt Mocny.

                    To samo piwo, robione w Szczecinie.

                    Comment

                    • adam363
                      Member
                      • 02-2005
                      • 30

                      #11
                      sory ale nie trawie tego piwa

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23793

                        #12
                        no to żeś nam wyjaśnił co w trawie piszczy...
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          Fatalne to piwo. Taka Warka Strong. I dlatego na tym kończę ocenę; nie polecam.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny, bursztynowy. Najmocniejsza strona tego piwa. [5]
                            Piana: Na początku sie pieni, ale jak sie leje piwo z wysoka niestety później tylko jakieś drobne wybryki na powierzchni. [2]
                            Zapach: Zapasz słodu i alkoholu. Taki troszke prymitywny. [3.5]
                            Smak: Czuć słód/cukier i alkohol (nie nachalnie z tym drugim). Da sie wypić nawet ale żadna rewelacja. Niekiedy w ustach pozostaje chmielowa nutka. ale nie po każdym łyku. Należy się prawie zachłysnąć by to poczuć. [3.5]
                            Wysycenie: Zależy od butelki/puszki, róznie z tym bywa. W szklance nawet sie to jakoś prezentuje ale nie wystarcza na utrzymanie wyraźnej pianki. Natomiast ocene ratuje to, że czuć troszkę bąbelki w ustach przy solidnym łyku. [3.5]
                            Opakowanie: Makabra z masakrą. Przypomina mi plakat teatralny Magbeta granego 5 lat temu w krakowskiej Bagateli. Duzo czerwieni i czerni jak w bieliźnie kabaretowej tancerki ale tutaj ten kolor nie skrywa ładnych nóżek lecz nienajlepsze piwo. Brak informacji o ekstrakcie i kłamią, że wytworzone we Wrocławskim Browarze Piast. Na szczęście podaja cały skład piwa i przyznaja sie tym samym do dosypywania cukru. [3]
                            Uwagi: Jak na takiego ogniskowego polewacza do kiełbasek (nazywa sie to podobno flambirowanie ) to jest to piwo o 1,5 za drogie (no ale cóż, cukier jest drogi ostatnimi czasy ).

                            Moja ocena: [3.4]

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • otvirak
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 766

                              #15
                              Napój bogów to to nie jest (oględnie mówiąc) Piana nawet dość długo się utrzymywała. W smaku początkowo nie wyczułem alkoholu, tylko fakt, że piwo jest mocno treściwe i ma zbyt wysokie wysycenie. Potem posmak alkoholowy dochodzi do głosu i napój staje się paskudny 2/3 wylądowało w zlewie. Dodatkowo piwo ma niezbyt szczęśliwą, wprowadzającą w błąd nazwę (sugeruje ciemniaka). Powinno się nazywać Porażka Piwowara
                              niepoprawny czechofil


                              Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                              WISŁA MISTRZ!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎