Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Historia giełd birofilistycznych w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Leonpraga
    Senior
    • 02-2005
    • 468

    #31
    historia giełd piwnych

    pierwsza giełda dla warszawy odbyła się w przedostatnią sobotę sierpnia w browarze "Fronia", wł. Piotr Froń w Dębowej Górze którą osobiście organizowałem 1993 roku.
    nastepną zorganizował Marcin Żaczek 20.08. 1994 na terenie browaru warszawskiego w budynku markietingu
    nastepne organizował jak się nie mylę Paweł Piotrowski
    nie odbyła się giełda w warszawie, jak sie nie mylę chyba w 2001 roku było to zwiazane ze zmianą butelek w browarze i nie było gdzie rozstawić namoitów wszystko było zawalone staremi butelkami.
    Pierwsza II i III giełdę zimową w muzeum Historycznym Woli organizowałem ja, przy okazji wystawy związanej z historią piwowarstwa w Warszawie odbyła się I w dniu 29.01.200 r.
    następna II 27. 01 2001 i III też chyba pod koniec stycznia poszukam zaproszenia, ale tą chyba już masz, następnie giełę przeniesiono do sali klubu Medyk na ul. Oczki, którą organizował Darek Orłowski w 2004, doktorek Wojtek sadowski w 2005 r.
    narazie tyle zaraz posukam zaproszeń z innych giełd i prześlę daty.
    Serwus leon kaczmarski

    Comment

    • darek99
      Senior
      • 04-2002
      • 2147

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga
      Pierwsza II i III giełdę zimową w muzeum Historycznym Woli organizowałem ja,
      Serwus leon kaczmarski
      Sam ? Nikt Ci nie pomagał
      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
      Epikur z Samos.

      Comment

      • Leonpraga
        Senior
        • 02-2005
        • 468

        #33
        Z kolekcjonerów nikt

        Comment

        • Leonpraga
          Senior
          • 02-2005
          • 468

          #34
          zaproszenia robił chyba, Stankiewicz który pracował w drukarnia a Darek Orłowski przygotował projek zaproszenia i zrobił replikę starych etykiet na wystawę

          Comment

          • biermann
            Senior
            • 09-2001
            • 2552

            #35
            Jako uzupełnienie moich poprzednich postów - tam gdzie znalazłem jeszcze zaproszenia
            1991
            7.09.91 Czechowice-Dziedzice - III Miedzynarodowa Giełda Birofilii, Filumenii i Numizmatyki, organizator Urząd Miasta i Gminy, Śląskie Zakłady Rafineryjne, miejsce Dom Kultury "Chemik"
            19.10.91 Czechowice-Dziedzice - XX Międzynarodowa Giełda Birofilii, organizator Bielski Klub Kolekcjoneró "Birofili", miejsce - Dom Kultury "Chemik"
            1992
            25.01.92 Grudziądz - Giełda Kolekcjonerów "Birofilii" w browarze Grudziądz, organizatorzy - jednym z nich był na pewno kolega Zdzisław Juszczak
            11.04.92 Warszawa - Giełda Kolekcjonerska w Browarze Warszawskim
            12-13.09.92 Grodzisk Wlkp. - Międzynarodowa Aukcja Wymienna Piwarii, organizator - Komitet Organizacyjny Grodziskiego Piwobrania, miejsce - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
            1993
            16.01.93 Grudziądz - II Grudziądzka Giełda Birofilii, miejsce - Zespół Szkół Chemiczno-Elektrycznych ul. J.Krasickiego
            1994
            14.05.94 Tychy - X Jubileuszowa Giełda Birofilli, organizator - Komitet Organizacyjny, miejsce - Piwniczka browaru Książęcego
            11.06.94 Wrocław - Giełda, organizator - Wrocławski Klub Kolekcjonerów oraz Klub "Piast", miejsce - Klub Piast na Dw. Świebodzkim
            20.08.94 Warszawa - Warszawska Giełda Birofilistyczna, miejsce - świetlica Browarów Warszawskich S.A.
            1995
            18.03.95 Świebodzice - III Świebodzicka Giełda Birofilii, organizator - Komitet Organizacyjny, miejsce sala klubu Gier Komputerowych ul. Wałbrzyska
            13.05.95 Tychy - XII Giełda Akcesorii Piwnych, organizator - Browary Tyskie Górny Śląsk S.A., miejsce - piwniczka Browaru Książęcego
            1996
            30.03.96 Świebodzice IV Międzynarodowa Giełda Birofilii, organizator - Komitet Organizacyjny, miejsce - Disco-Club "La Bamba" ul. Wałbrzyska
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • biermann
              Senior
              • 09-2001
              • 2552

              #36
              I jeszce gwoli uzupełnienia
              1995
              3.06.1995 - Ciechanów - I Ogólnopolska Giełda Etykiet Piwnych, organizator Krzysztof Ozdarski, Grzegorz Kwiatkowski, miejsce browar ciechanowski ul. Kilińskiego
              1992
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo
              aha i jeszcze takie mam :
              I Poznańska Giełda Birofilii 7marzec 1992Poznań
              miejsce - Klub Garnizonowy "Markietanka" , organizator - JA
              Last edited by biermann; 18-02-2005, 12:00.
              "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
              Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
              Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
              Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
              Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

              Comment

              • biermann
                Senior
                • 09-2001
                • 2552

                #37
                Informacja o Giełdzie w Białymstoku tej z 12.12.92 - I Podlaska Giełda Birofilii, miejsce klub A.C.K. "Sepularium", organizatorem byc moze było Zrzeszenie Studentów Polskich Akademickie Centrum Kultury "Sepularium", gdyz tylko taka pieczątka jest na zaproszeniu
                Last edited by biermann; 18-02-2005, 12:08.
                "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                Comment

                • biermann
                  Senior
                  • 09-2001
                  • 2552

                  #38
                  Fajny temat - mozna sobie z sensem postów ponabijać
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                  23.11.1991 - Giełda Birofiliów - Wrocław
                  miejsce - Piwnica Świdnicka we Wrocławskim Ratuszu, organizator - Wrocławski Klub Kolekcjonerów oraz Wrocławska Ława Piwna
                  Last edited by biermann; 18-02-2005, 12:12.
                  "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                  Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                  Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                  Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                  Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                  Comment

                  • cororo
                    • 04-2003
                    • 766

                    #39
                    a ja mam do Ciebie Grzeber taką prośbę jak znajdziesz chwilkę czasu postaraj sie uszeregować już te giełdy tak w miare chronologicznie bedziemy wiedzieli czego nam brakuje i bedziemy tego szukali!!

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2868

                      #40
                      Fakt trochę bałagan się tutaj zrobił, postaram się to jakoś uporządkować.

                      A tymczasem dodam jeszcze jedna pozycje do tego bałaganu
                      19.02.1995 - 1 Krakowska Giełda Birofilów
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #41
                        A tam od razu bałagan. Tak było zadane pytaie i tak się ułożyły odpowiedzi. Wydaje mi się niestosowne tak obcesowe żądanie uporządkowania tematu; będzie przy tym sporo pracy.

                        Jakdla mnie jest to temat na niewielką, ale popisową bazę danych, w której bedą występować następujące pola do sortowania: data, miejscowość, miejsce, organizator (z rozwinięciem), sponsor - płatniczy. Z czasem dodatek typu zdjęcia i publikacje medialne. A na koniec wsadzić to do sieci jako podstronę Browar .biz.

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2868

                          #42
                          Pracy za dużo nie będzie, bo mam to wszysko w miarę ułożone u siebie na komputerze w pliku tekstowym.
                          Prośba nie jest dla mnie niestosowna ponieważ zaraz po założeniu wątku rozmawiałem z Cororo, iż w przyszłości będzie to trzeba ułożyć jakoś sensowniej. Sprawa została już zgłoszona do ARTa.
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • cororo
                            • 04-2003
                            • 766

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                            Pracy za dużo nie będzie, bo mam to wszysko w miarę ułożone u siebie na komputerze w pliku tekstowym.
                            Prośba nie jest dla mnie niestosowna ponieważ zaraz po założeniu wątku rozmawiałem z Cororo, iż w przyszłości będzie to trzeba ułożyć jakoś sensowniej. Sprawa została już zgłoszona do ARTa.

                            no właśnie wiec żądanie nie jest ani obcesowe bo zaznaczyłem wtedy kiedy Grzeber bedzie miał chwilkę wolną,a zrobic tak trzeba nawet dlatego by to wszystko ładnie wyglądało i było poreczne bo naprawde fajny temat nam sie zrobił i nie wiemy dokładnie jakie mamy braki''giełdowe''gdy ułozy sie to po kolei będziemy dokładnie wiedzieli czego nam brakuje w wątku i łatwiej bedzie ustalić pewne daty.

                            Comment

                            • darek99
                              Senior
                              • 04-2002
                              • 2147

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                              Jakdla mnie jest to temat na niewielką, ale popisową bazę danych, w której bedą występować następujące pola do sortowania: data, miejscowość, miejsce, organizator (z rozwinięciem), sponsor - płatniczy. Z czasem dodatek typu zdjęcia i publikacje medialne. A na koniec wsadzić to do sieci jako podstronę Browar .biz.

                              Właśnie takiego działu brakuje , pomysł z uporządkowanym dodawaniem zdjęć z giełd już od dawna chodził mi po głowie , nawet Artowi wspominałem o tym , obecnie zdjęcia z giełd są chaotycznie wstawiane do galerii, z pewnością będzie lepiej jak będą osobne zakładki do poszczególnych giełd z informacjami o imprezie i możliwość dodawania fotek przez forumowiczów z tej konkretnie imprezy.
                              Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                              Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                              skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                              Epikur z Samos.

                              Comment

                              • grzeber
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 2868

                                #45
                                Znalazłem w Galerii ciekawe zdjęcie pasujące do tego tematu.



                                Pomysł z oddzielnym działem jest fajny, ale realizacja pewnie trochę potrwa.
                                pozdrawiam
                                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎