Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Historia giełd birofilistycznych w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2867

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann
    Coś chyba popieprzyłem w 1994 r. Z zapisek wynika , że 11.04 byłem na giełdzie w Warszawie, zaproszenie posiadam jednak z tą datą na giełdę w Czechowicach-Dziedzicach.
    Jednak tego dnia były dwie giełdy . Zaproszenie na warszawską też znalazłem
    Według moich informacji giełda w Czechowicach była 16.04.1994.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • biermann
      Senior
      • 09-2001
      • 2552

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
      Według moich informacji giełda w Czechowicach była 16.04.1994.
      I masz całkowitą rację moje powyższe wywody dotyczyły roku 1992 tylko tak jakoś mi się palec na klawiaturze omsknął.
      Last edited by biermann; 20-02-2005, 18:58.
      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

      Comment

      • cororo
        • 04-2003
        • 766

        #48
        ....zapanowała cisza,ale spokojnie zapewniam ze z Grzeber'em nie zasypiamy gruszek w popiel,otrzymałem juz wykaz chronologiczny,a teraz go uzupełniam czekamy na kolejny krok Arta i realizacje pomysłu poddanego przez Krzysia.

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2867

          #49
          Sprawa jest na razie w trakcie planowania i organizowania .

          Wszelkie giełdy, które wynajdziecie przoszę na razie dodawać w tym temacie.
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • cororo
            • 04-2003
            • 766

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
            Sprawa jest na razie w trakcie planowania i organizowania .

            Wszelkie giełdy, które wynajdziecie przoszę na razie dodawać w tym temacie.

            ja dodaje do wykazu który mi podesałałeś ,sięgnąłem do starych listów i przyznam ze dało to efekty doszukałem jeszcze trochę giełd-jak skończę to Ci podeśle uzupełniony wykaz .

            Comment

            • grzeber
              Senior
              • 05-2002
              • 2867

              #51
              Całkiem przypadkiem natrafiłem dziś w książce "Piwo, piwko, piweńko..." na terminy dwóch zamierzchłych Grodziskich Piwobrań :

              03.09.1977 - Grodziskie Piwobranie - podczas tego piwobrania odbyła sie II Wystawa Birofilska

              05.09.1981 - Grodziskie Piwobranie
              pozdrawiam
              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

              Comment

              • masumi
                Senior
                • 08-2001
                • 289

                #52
                Z tego co pamiętam: II Lubelska Giełda Piwowariów - 7.12.1997 - Lublin
                Liste giełd krakowskich posłałem na pw Grzeberowi. Poza giełdą z 1990 roku, sam je organizowałem

                Comment

                • grzeber
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2867

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                  19.02.1995 - 1 Krakowska Giełda Birofilów
                  Listę krakowskich ( + jedna rzeszowska) giełd dostałem od Masumiego na PW więc male sprostowanie - giełda wymieniona wyżej nie miała miejsca . Pomyłka wkradła się dlatego, iż nie policzyłem przerwy w 1997 roku w organizacji giełd w Krakowie.

                  Oto ta lista :
                  1990 - giełda w Browarze Kraków - Browar Kraków ul. Lubicz 17, Kraków
                  19.02.1994 - I Krakowska Giełda Birofiliów - Szla konferencyja ZE Kraków, ul. Dajwór 27, Kraków
                  18.02.1995 - II Krakowska Giełda Birofiliów - Klub "Pod Jaszczurami", Rynek Główny 8, Kraków
                  ??.02.1996 - III Krakowska Giełda Birofiliów - Pub "Kuzyni", ul. Radzikowskiego
                  ??.02.1997 - Giełda Birofiliów w Rzeszowie
                  21.02.1998 - IV Krakowska Giełda Birofiliów - CK Browar, ul. Podwale 6, Kraków
                  ??.02.1999 - V Krakowska Giełda Birofiliów - SP Nr 7 im. Wojska Polskiego, ul. Spasowskiego 8, Kraków
                  26.02.2000 - VI Krakowska Giełda Birofiliów - Domu Kultury KRAKUS, ul. Reymonta 15, Kraków
                  17.02.2001 - VII Krakowska Giełda Birofiliów - Domu Kultury KRAKUS, ul. Reymonta 15, Kraków
                  23.02.2002 - VIII Krakowska Giełda Birofiliów - Domu Kultury KRAKUS, ul. Reymonta 15, Kraków
                  15.02.2003 - IX Krakowska Giełda Birofiliów - Domu Kultury KRAKUS, ul. Reymonta 15, Kraków
                  19.02.2005 - X Krakowska Giełda Birofiliów - Domu Kultury KRAKUS, ul. Reymonta 15, Kraków
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2867

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                    1990 - giełda w Browarze Kraków - Browar Kraków ul. Lubicz 17, Kraków
                    Są dokładne informacje na temat powyższej giełdy :
                    17.11.1990 - Pierwsze Spotkanie Bractwa Piwnego w Krakowie - Browar Kraków, ul. Lubicz 17, Kraków

                    Oprócz tego znalazłem datę Grodziskiego Piwobrania w 1980 roku. Odbyło się ono dnia 6 września.
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2867

                      #55
                      Cororo podesłał mi troche nowych informacji - wielkie dzięki .
                      Na razie umieszczam je tutaj, w przyszłości pojawią się w specjalnym miejscu.

                      Rok 1996

                      21.01.1996 - Giełda Birofiliów Rybnik ''Mała Scena''


                      Rok 1998

                      15.03.1998 - Giełda w Zebrzydowicach
                      21.03.1998 - Giełda Birofilii Świebodzice - Klub "Metalowiec" Zakładów Metalowych Termet SA, ul. Wałbrzyska 40, Świebodzice
                      18.04.1998 - Giełda w Czechowicach
                      09.05.1998 - Giełada w Ciechanowie
                      16.05.1998 - Giełda w Tychach
                      19.06.1998 - IV Międzynarodowa Giełda Birofiliów w Żywcu - Zamek Żywiecki - Zespół Parkowo Pałacowy w Żywcu
                      22.08.1998 - Giełda w Warszawie
                      19.09.1998 - 1 Chojnowska Giełda Birofiliów - Dolnośląski Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Piotrowicach, Chojnów
                      08.11.1998 - Giełda w Lublinie - Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16 teren UMCS


                      Rok 1999

                      27.03.1999 - Giełda Birofilii w Świebodzicach - Klub "Metalowiec" Zakładów Metalowych Termet SA, ul. Wałbrzyska 40, Świebodzice
                      10.04.1999 - Giełda Birofilii W Czechowicach - Dziedzicach Hala Chemika, ul.Barlińskiego
                      28.08.1999 - Giełda Kolekcjonerów w Warszawie - ul.Wiolinowa(przy stacji Metra-Ursynów)


                      Rok 2000

                      18.03.2000 - Giełda Birofiliów Świebodzice
                      01.04.2000 - Giełda Birofiliów w Radomiu - Dom Technika (NOT), ul. Struga 7a, Radom
                      27.05.2000 - Giełda Birofilii w Tychach - Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Feliksa Rybickiego, Al. Niepodległości 53, Tychy
                      02.09.2000 - Grodziskie Piwobranie - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kolejowa 12, Grodzisk Wielkopolski


                      Rok 2001

                      12.05.2001(pierwotna data:26.05.2001) - XXIII Tyska Giełda Birofilii - Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Feliksa Rybickiego, Al. Niepodległości 53, Tychy
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • Wiktoria
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 796

                        #56
                        Faktycznie, we Wrocławiu w drugiej połowie lat 90-tych była jakaś impreza pod Halą Ludową, ale nie wiem, czy można ją nazwać giełdą. Wystawiały się browary dolnośląskie, które rozdawały etykiety: br. Piastowski, Mieszczański, Zakrzów, Sobótka, Ziębice, Boguszów, Świebodzice, chyba Radków - więcej etykiet nie pamiętam. A przy okazji, właśnie znalazłam etykietę "Książ Giełdowy, IV Międzynarodowa Giełda Birofilii, Świebodzice, 30.03.1996 r." - jeśli już wcześniej ktoś o tym wydarzeniu napisał, to przepraszam, że się powtarzam.

                        Comment

                        • zythum
                          Kot Makawity
                          • 08-2001
                          • 8305

                          #57
                          Tylko jeden post nie na temat - aż mi się w głowie zakręciło - tyle browarów w okolicy, i komu to przeszkadzało
                          To inaczej miało być, przyjaciele,
                          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                          Rządzący światem samowładnie
                          Królowie banków, fabryk, hut
                          Tym mocni są, że każdy kradnie
                          Bogactwa, które stwarza lud.

                          Comment

                          • Wiktoria
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 796

                            #58
                            Mój poprzedni post jednak był na temat, tylko zapomniałam, żeby zacytować poniższą wypowiedź:

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo
                            O ile sie nie mylę to we Wrocławiu była jeszcze jedna giełda w Hali Ludowej to było chyba w 1996roku ale nie pamiętam dokładnie bo niestety nie byłem na niej..

                            Comment

                            • baran
                              Junior
                              • 10-2002
                              • 3

                              #59
                              Giełda w Rzeszowie odbyła się w klubie pod pałami tzn. w "Kasynie policyjnym" przy Placu Śreniawitów

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wiktoria
                                Faktycznie, we Wrocławiu w drugiej połowie lat 90-tych była jakaś impreza pod Halą Ludową, ale nie wiem, czy można ją nazwać giełdą...
                                Było to Święto Piwa Browarów Dolnośląskich Piast. Wyszły tego chyba dwie czy trzy edycje, potem, po pozamykaniu browarów - zdechło. Giełdy przy tym nie było.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎