Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Inwentaryzacja budynków nieczynnych browarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jaro-w
    Senior
    • 10-2006
    • 127

    #61
    [QUOTE=grzeber]W Warszawie ostał się jeszcze budynek browaru w Wilanowie przy ulicy Koski-Potockiego. Fotki były już umieszczone przeze mnie i Coopera :




    w miejscu gdzie usytuowane są budynki browaru właśnie powstaje ogromne osiedle.Na szczęście zabytkowe budynki mają być odrestaurowane i włączone w część osiedla.W browarze ma powstać tzw.centrum SPA .Plan zabudowań można znalezć na www.delpha.pl Przedstawiciele firmy wykonawczej twierdzą ,żę nic ciekawego nie wykopali.Ciekawe i chyba niemożliwe.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga Wyświetlenie odpowiedzi
      ...
      Dzików Stary - Podkarpackie
      ...
      Dwie fotki browaru na stronie Ruiny browaru w Starym Dzikowie (m.in)
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Kałusz
        Senior
        • 02-2002
        • 302

        #63
        Inwentaryzacja budynków nieczynnych browarów

        W Kurierze Galicyjskim z VIII 2007 przeczytałem, że zostały rozebrane budynki browaru Sedelmajera w Stanisławowie. Należały do najstarszych w mieście - źródła podają rok 1767 jako datę uruchomienia browaru.
        sj

        Comment

        • dgcs
          Junior
          • 01-2008
          • 3

          #64
          Istniejące budynki

          Witam. W spisie istniejących budynków po browarach brakuje jeszcze starego browaru w Krotoszynie istniał od 1908, data zamknięcia 2002 obecne plany zagospodarowania budynku (budynek jest pod ochroną konserwatora zabytków- dlatego go nie rozebrano)
          Niżej podaję stronę z informacją o planach z nim związanych.
          Pozdrowienia

          Comment

          • Eszogo1970
            Senior
            • 03-2007
            • 136

            #65
            W załączeniu przesyłam kilka fotek zabudowań dawnego browaru w Przemyślu wykonanych w dn. 22.01.2008r. W miejscu tym byłem przejazdem i stąd zdjęcia trochę pod światło. Zabudowania od frontu jak widać przekształcono w obiekty handlowe, wszystkie obecnie zamknięte. Sam browar mieści się na małej działce wciśniętej pomiędzy ulicę a rzekę San skąd jak domniemuję czerpano niegdyś wodę. Niestety nie było możliwości wejścia do wnętrza.

            Comment

            • Eszogo1970
              Senior
              • 03-2007
              • 136

              #66
              A oto fotki dawnego browaru Korona.
              Last edited by Eszogo1970; 23-01-2008, 19:37.

              Comment

              • Eszogo1970
                Senior
                • 03-2007
                • 136

                #67
                Przepraszam nie umiałem do tamtych dołonczyć zdjęć.
                Attached Files

                Comment

                • Marcin76
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 235

                  #68
                  O którym browarze przemyskim piszesz? Nie chodzi Ci czasem o browar "Wiktoria" w przemyskim Ostrowie? Z tego co mi wiadomo browar w Bakończycach ( obecnie Przemyśl ) też nie nosił nazwy Korona.

                  Comment

                  • Eszogo1970
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 136

                    #69
                    Zdjęcia przedstawiają zabudowania browaru w Przemyślu mieszczące się jeszcze w granicach miasta przy ul. Grunwaldzkiej przy drodze na Ostrów. Oczywiście chodziło o browar WIKTORIA. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

                    Comment

                    • Leonpraga
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 468

                      #70
                      Koleine browary do listy

                      Bielawa – Konstancie Jeziorna (zespół dworski, daw. browar – fragmenty) woj., Mazowieckie
                      Karolino – daw. browar k. Białogardu, woj. Zach. Pom. Krasiczyn k. Kielce – br. Ludwik Stumpf ul. Ogrodowa (część zabudowań stoi), woj. Świętokrzyskie Przemyśl, woj. Podkarpackie
                      Lębork – zamek, w kompleksie zabudowań, daw. browar
                      Lębork Klosterbrauerei, Magdalińskich adr. Aleja Wolności Otwock Wielki – zespół pałacowo parkowy, daw. browar, woj. Mazowieckie Syców – daw. browar (w zespole zamkowym) ul. Wrocławska 3, woj. Dolnośląskie Wieliczka – daw. browar ul. Słowackiego 16, woj. Małopolskie

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga Wyświetlenie odpowiedzi
                        Bielawa – Konstancie Jeziorna (zespół dworski, daw. browar – fragmenty) woj., Mazowieckie
                        Niestety ale po tym browarze nie ma dawno śladu. Który jak który ale ten akurat był przezemnie i Marcina76 ostro sprawdzany i w miejscu browaru obecnie są grunta orne czyli po prostu pole. Potwierdza to relacja spadkobierczyni właścicieli browaru ktora mieszka obok oraz obecność bardzo drobnych fragmentów zarówno szkła jak i drobnego ceglanego gruzu na tymże polu. Jedymi pozostałościami po browarze conajwyżej może być kilkanaście metrów starego muru jej posesji na górze ktorego można znaleśc jeszcze fragmenty wmurowanych starych butelek (niestety tzw nonejmy bez tłoczeń). Myślę że to zbyt mało ażeby można to było nazwać chociażby "fragmentami browaru". Budynek w ktorych mieszka owa kobieta to typowy (acz fakt że stary - o ile pamietam) budynek mieszkalny . Nie sądzę ażeby kiedykowiek mógł być budynkiem browaru (nawet administracyjno-biurowym).
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • Leonpraga
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 468

                          #72
                          Wojtek ja to podałem bo ten temat był gdzieś w necie podawany, że istnieje mur ogrodzeniowy browaru i zasypane piwnice więc wpisałem ale po to jesteś Ty i inni którzy czytają to forum żeby korygować te wpisy, w dzisiejszych czasach browar dzisiaj jest jutro go niema.

                          Comment

                          • masumi
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 289

                            #73
                            Browary w:
                            Skawina, ul. Mickiewicza - obecnie hurtownie
                            Radziszów - zespół dworski, zabudowania
                            Piekary
                            Kraków - browar królewski, ul. Powiśle. W atmosferze skandalu zburzony i przebudowany na hotel Sheraton. Odtworzono fasadę browaru.
                            Gdów - ob. mleczarnia (częściowo)
                            Wojnicz - ob. mieszkania i magazyny
                            Tenczynek - wytwórnia przetworów warzywnych i miodów pitnych
                            Brody - zespół dworski

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika masumi Wyświetlenie odpowiedzi
                              Radziszów - zespół dworski, zabudowania
                              Jesteś pewien czytałem niedawno opracowanie konserwatorskie tego obiektu w gminie (jest dołączone do planu zagospodarowania przestrzennego - do wglądu w Skawinie) bo szukam działki w tamtej okolicy i jest w nim napisane tylko o budynku gorzelni. O browarze ni hu hu...

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              • sebool5
                                Junior
                                • 05-2008
                                • 18

                                #75
                                brakuje jeszcze browaru Ostrów Wielkopolski ulica Roszkowska , i browaru Krotoszyn

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎