Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nowak43
    Gość
    • 04-2005
    • 1

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
    Piana bardzo słaba i znikła błyskawicznie
    Właśnie piję i mam to samo.
    Piwo ma termin do 25 sierpnia i kupione w Warszawie, więc całkiem niedaleko od browaru.

    Comment

    • perzan
      Member
      • 07-2005
      • 35

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor w zalezności od światła ,pod światło nieco zbyt jasny,na tel nabiera nieco głebi,ale ciągle pozostaje nieco za jasny. [4]
      Piana: Pocztkowo pięknie ułożone ówne średnioziarniste bąbelki,potem rozbija się na większe grudki,po czasie pozostaje ciągle cienką warstwą na powierzchni [4.5]
      Zapach: Przyjemny subtelny zapach owocowo-słodowy,mimo ze dość mocne nie czuc ani odrobiny alkoholu,co oczywiście chwali. [4.5]
      Smak: Samak jedwabisty i delikatny,trzeba go wyczuć,choć
      w rzadnym wypadku nie sprawia wrażenia rozwodnionego.Lekie piwo (pomimo 6,2 alkoholu) o
      delikatny samku słodowym zakończonym nutką goryczki. [4.5]
      Wysycenie: Nasycenie umiarowane dostosowane do niezbyt narzucającego się smaku,nie dominuje na dnim choć się lekko zaznacza [4.5]
      Opakowanie: Dal mie piękne,zieleń plus beż no i ten niekonwencjonalny kształt,piękny zamek ciechanowski,no i to kalendarium z naciętym terminem spożycia,bo przecież to piwo niepasteyzowane a do tego uroczy "ala" stempelek
      informujący o niepasteryzowaniu [5]
      Uwagi: Wiela nadzieja dla warszawkich piwoszy,browar Ciechanów
      zrobił reguralny najazad na stolicę i można go spotkać niemal
      na każdym rogu.Doskonałe niepasteryzowane piwo z 2 zł w
      osiedlowym sklepiku to jest coś,nawet zamknięcia Browarów
      Warszawskich nie jest tak żał,bo mały browar z Ciechanowa będący niegdyś ich częścią z podniesioną głową podtrzymuje
      najlepsze tradycje sprzed lat,które aż do śmierci spowodowanej przejęciem przez międzynarodowy koncern zatracał browar matka.

      Moja ocena: [4.5]

      Comment

      • Mnemonic
        Junior
        • 09-2005
        • 17

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny, słomkowy kolor [5]
        Piana: Jak piłem z butelki to była do końca, do ostatniego łyka.... ze szklanki podobnie.... [5]
        Zapach: Walory zapachowe bardzo przyjemne, zapach świeżego piwa [5]
        Smak: Smak wyborny, lekka goryczka, naprawdę "miód w gębie" [5]
        Wysycenie: Nasycenie w normie, choć może lekko za małe.... [4.5]
        Opakowanie: Opakowanie bardzo przyjemne (butelka 0,5 l), zielona etykieta, wyraźne zaznaczenie że piwo niepasteryzowane i ten fajny "goły" kapsel.... [5]
        Uwagi: To moja pierwsza ocena, więc przepraszam za małe nieobycie w ocenianiu....Po prostu postarałem się napisać co leży mi na....gardle po wypiciu tego piwa....

        Moja ocena: [4.975]
        Fanatyk Newcastle ...

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnosłomkowy/jasnozłoty [4.5]
          Piana: drobnobąbelkowa, średniej wielkości i trwałości, zostawia dywanik [3.5]
          Zapach: całkiem intensywny, najpierw czysto chmielowy, po lekkim ogrzaniu trochę owocowo-słodowy [4]
          Smak: prosto z lodówki mocno goryczkowy i leciutko słodowy, po ok. 20 min. robi się dużo bogatszy, dochodzi późny, silny słodowy posmak, trochę chlebowy, "notecki", który jednak w Noteckim jest wyczuwalny od początku, a w Ciechanie dopiero po lekkim ogrzaniu [4.5]
          Wysycenie: umiarkowanie silne, bez zarzutu [5]
          Opakowanie: wszystkie informacje podane, koncepcja graficzna mi się bardzo podoba [4.5]
          Uwagi: kupowane ostatnio w Łodzi na Pomorskiej w sklepie "Zofmar" i na Kopernika 19, cena ok. 1.90-2.00 zł

          Moja ocena: [4.25]
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • peter_1000
            Senior
            • 05-2003
            • 583

            #20
            Piję go właśnie w tym momencie, jednak pełnej oceny się nie podejmę gdyż piwo ma już przekroczony termin ważności o siedem dni. I może to wpłynęło że Ciechan jest jak dla mnie piwem bez wyrazu i płytkim i czymś irytującym w zapachu. Może innym razem
            Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, klarowny. Może odrobinkę za jasny. [4]
              Piana: Wysoka, ale szybko się dziurawi i opada. Rozczarowała mnie. [3.5]
              Zapach: Wiadomo, Ciechanów Silna słodowość, odrobina chmielu. [4.5]
              Smak: Potężna słodowość, cudny posmaczek chlebowy i charakterystyczna dla Ciechanowa lekka chmielowość. Kolejne potwierdzenie mojej opinii, że jeśli chodzi o piwa jasne, to Ciechanów przoduje w naszym pięknym kraju [5]
              Wysycenie: Doskonałe. [5]
              Opakowanie: Podobne jak w Ciechanie Mocnym, niby prosty, czarno-zielono-biały wzór, ale jednak ma coś w sobie. Nie jest kiczowaty, zawiera wszystkie potrzebne informacje. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.6]

              Comment

              • akszeinga
                Senior
                • 03-2005
                • 225

                #22
                Właśnie piję... nie podejmę się oceny, ale jednak coś powiem od siebie.
                Piłam o niebo lepsze...
                Chocby ostatnio dostarczone mi przez Ahumbę.... ale nie wolno o innym piwie tutaj

                Comment

                • nikita_banita
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 1363

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasne, złotawe refleksy, całkiem w porządku. [4]
                  Piana: Bardzo ładny grzybek utworzył się ponad krawędzią kufla. Piana śnieżno biała, pęcherzyki drobne przechodzące w średnie. Powoli,ale sukcesywnie opada - mimo tego nadal ładnie wygląda na piwie. [3.5]
                  Zapach: Wyraźne akcenty słodowe, ale z odrobiną świdrującej w nozdrza wytrawności. [4]
                  Smak: Nadal słód dominuje, ale przechodzi ten posmaczek w wyrażną goryczkę, która łagodnie rozlewa się po podniebieniu i pozostaje na nim do łagodnego "wygaśnięcia". Pozostawia w ustach wrażenie delikatnej słodyczy. [4.5]
                  Wysycenie: Pęcherzyki ochoczo podrywają się z dna, a nagazowanie nie zdominowuje piwa i pozwala rozkoszować się jego smakiem. [4.5]
                  Opakowanie: Etykieta w konwencji innych Ciechanów z większością istotnych informacji; szata graficzna prosta, zaledwie w czterech kolorach, ale zwraca uwagę. kapsel bezimienny. [4]
                  Uwagi: Przyjemne piwo i tylko gdyby było jeszcze nieco bardziej przystępne cenowo byłoby częstym gościem w moim piwnym menu.

                  Moja ocena: [4.175]

                  Comment

                  • Budvar
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 265

                    #24
                    "kapsel bezimienny" ? Moja kolekcja "Ciechanów", "Beczkowych" i ciechanowskich ciemnych (zakupiona niedawno w Ciechanowie) charakteryzuje się jednolitym "okapslowaniem" - biało-czerwony, gustowny, z herbem browaru i nazwą "Browar Ciechanów"

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
                      [b](...)
                      Uwagi: Przyjemne piwo i tylko gdyby było jeszcze nieco bardziej przystępne cenowo byłoby częstym gościem w moim piwnym menu.

                      Moja ocena: [4.175]
                      To ile za nie płaciłeś?
                      W stolycy oscyluje około 2.20 PLN (oczywiście w zwykłych osiedlowych sklepikach) co wg mnie jest jak najbardziej przystępne cenowo.
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • nikita_banita
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 1363

                        #26
                        W Białymstoku dałem za nie 3 zeta. Może i nie jest to jakaś wygórowana cena, ale jakbym je tak miał po 2,20 to chętnie i często bym je sobie popijał.

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          #27
                          Jakie szczęście, że my mamy
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • thrashcan
                            Senior
                            • 10-2005
                            • 126

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo przyjemny złoty kolor, klarowne. [4.5]
                            Piana: Biała, niezbyt wysoka, szybko opada i praktycznie zanika. [2.5]
                            Zapach: Miły dla nosa zapach lekko jakby owocowy, ale przede wszystkim słodowy. [4.5]
                            Smak: Bardzo dobre piwo, delikatna goryczka i lekka słodycz razem wzięte doskonale się uzupełniające. [4.5]
                            Wysycenie: Nasycenie mogłoby być większe, dla mnie niewystarczające. [3]
                            Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, miłe dla oka etykiety (generalnie podobają mi się etykiety piw z Ciechanowa), brak etykiety z tyłu butelki, kapsel złoty. [3]
                            Uwagi: Bardzo dobre piwo, cena przystępna (2,45 z butelką). Chętnie będę wracał. Kupione przy ul.Al Niepodległości w całodobowym sklepie monopolowym w Warszawie.

                            Moja ocena: [4.15]

                            Comment

                            • Budvar
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 265

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: w normie, choć bez rewelacji, mógłby być ciemniejszy [3.5]
                              Piana: początkowo tworzy bardzo zwartą, białą czapę, w mniejszym rozmiarze utrzymuje się do końca, malując kręgi na kuflu, najlepsza wśród „Ciechanów” [4.5]
                              Zapach: kuszący, przyjemnie słodowy, w tle wyczuwa się miód [4]
                              Smak: przyjemny, dobrze zbalansowany, z upływem czasu wyraźniej akcentuje się goryczka [4.5]
                              Wysycenie: przyzwoite, choć słabsze niż w „Mocnym” [4]
                              Opakowanie: gustowne, dobra kolorystyka, krawatka, kapsel firmowy, jedyny minus - brak kontry [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.25]

                              Comment

                              • major_bien
                                Member
                                • 03-2005
                                • 48

                                #30
                                Co do ceny, to w Warszawie można jeszcze kupić Ciechana Wybornego za 2 zł np: na Gocławiu - ul. Abrahama 7a, a za 2.10 na ul. Kobielskiej. Nie polecam zakupów na ul. Koszykowej - chyba 2.60 zł
                                Last edited by major_bien; 07-12-2005, 17:21.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎