Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • perzan
    Member
    • 07-2005
    • 35

    #31
    Nie wiem czy to ja straciłem smak, czy piwo inne....A może to zima...I latem jednak smaczniej pić...Generalnie tym razem piwo mnie nie zachwyciło...Piana słabiutka..Kolor słomkowaty....Zapachu nie za bardzo czuję...Bąbelki widzę, to zanczy, że jestem przytomny...Smak...To najważniejsze...Jak na 6,2 alkoholu to straszna lura..Słabiutkie...W smaku...Nie wyczuwam smaku piwa....Jest w nim coś odpychającego...Nie wiem...Oj coś ostatnio piłem lepsze piwa...Zupełnie nie zauważam braku pasteryzacji...Wręcz podchodzi mi w smaku chemią...Jedyne co dalej dobre to etykieta i cena...
    Last edited by perzan; 10-12-2005, 17:10.

    Comment

    • major_bien
      Member
      • 03-2005
      • 48

      #32
      piłem dziś to samo i bez zmian, ten sam Ciechan co zawsze... może jakaś choroba Cię bierze?

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Oceniane w barze na Powiślu przy kiepskim oświetleniu więc może być przekłamanie. Kolor był zloty ale to piwo w rzeczywistości jest chyba ciut jaśniejsze... [4]
        Piana: Wersja butelkowa-piana średnioziarnista, dziurawieje i dość szybko zanika. Wersja beczkowa-piana kremowa, jedwabista, obecna do samego końca. Tu oceniam butelkę więc dlatego trója. [3]
        Zapach: Tu akurat lepiej niż w beczce. W pierwszej chwili wyraźnie uderza w nozdrza świeży zapach obecny tylko w niepasteryzowanym butelkowym piwie. Obecny lekki akcent chmielowy. Wolałoby się troszkę więcej intensywności... [4]
        Smak: Troszeczkę zbyt mało treściwy jak na 12 ale chyba zbytnio się przyzwyczaiłem do piw niefiltrowanych. W swojej klasie smak na pewno jeden z lepszych, zrównoważony, ze wspaniałym chlebowym posmakiem ujawniającym się po kilku łykach...w wersji beczkowej tego posmaku nie zauważyłem. [4]
        Wysycenie: W normie, piwo trzyma nagazowanie do samego końca. [4.5]
        Opakowanie: Wielki minus za właściwie identyczną stylistykę jak w przypadku wersji pasteryzowanej. Gdzie jest kontretykieta z zaznaczeniem zalet niepasteryzowanego piwa ?! Trzeba umieć zaprezentować wyjątkowy produkt... [3]
        Uwagi: Ocena odnosi się do wersji butelkowej ale korzystając z okazji poczyniłem kilka spostrzeżeń nt. wersji beczkowej. Produkt ze wszech miar ciekawy ale rozwydrzony piwami z mimibrowarów chciałbym zapytać: 'A kiedy Ciechan niepasteryzowany i niefiltrowany?'

        Moja ocena: [3.875]
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #34
          Piłeś beczkowego Ciechana na Powiślu?
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
            Piłeś beczkowego Ciechana na Powiślu?
            Na kegu były poprzylepiane etykiety niepasteryzowanego. Chociaż możliwe że to była wersja pasteryzowana bo chyba nikt w ten sposób nie znakuje kegów a i na stronce Ciechanowa ani słowa o tym ze kegowe jest niepasteryzowane...
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #36
              Kegowe jest niepasteryzowane, ale na Powiślu zawsze było "Beczkowe", a nie "Ciechan" - stąd moje pytanie.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                Kegowe jest niepasteryzowane, ale na Powiślu zawsze było "Beczkowe", a nie "Ciechan" - stąd moje pytanie.
                Na stronie Ciechanowa stoi info, że kegowy jest wyłącznie Ciechan a Beczkowe (paradoksalnie) jest rozlewane do szkła...
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • michalb
                  Member
                  • 12-2004
                  • 65

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słomkowy, jasny, trochę mi w nim brakuje "błysku" [4]
                  Piana: W ocenianym piwie znikła dość szybko, w tym co piłm wczoraj utrzymała się nieco dłużej [3]
                  Zapach: Słodowy, charakterystyczny dla nipasteryzowanego piwa [4]
                  Smak: Pełny, wyrazistyi świeży z uwydatniającą się po chwili goryczką [4.5]
                  Wysycenie: w ocenianym egzęplarzu słabe [2.5]
                  Opakowanie: butelka, ładny rysunek zmku i kolorystyka, szkoda że nie ma kontry wtedy można by przenieść część info z naklejki, która by się stała bardziej przejrzysta [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • MuadDib
                    Senior
                    • 11-2005
                    • 172

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor żółty piwny - kolory to raczej domena kobiet, ja nie jestem specjalistą, ale jeśli piwo ma kolor, który można nazwać żółtym to jest właśnie ten!!! [4.5]
                    Piana: Utrzymuje się niemal do końca szklaneczki (a ja sącze dość długo) [5]
                    Zapach: Zapach stanowi wspaniałe dopełnienie smaku!!! Podobnie jak smak jest Drożdżowo chmielowy. [5]
                    Smak: No cóż, smak to mocno subiektywna sprawa, dla mnie to było jedno z najsmaczniejszych piw!!! Smak długi, drożdżowo chmielowy, po prostu szklankę lizać!!! [5]
                    Wysycenie: Moco gazowane (uwaga przy otwieraniu!), ale nie przesadnie, przez cały czas spożywania widać drobne bębelki unoszące się "ku światu" [4.5]
                    Opakowanie: Skromna etykietka, ale z klasą, niestety goły kapsel jej nie dopełnia (niezrozumiałe gdyż inne piwka z tego browaru mają kapsle z symbolem browaru) [4]
                    Uwagi: Znakomite dla ludzi lubiących piwa o drożdżowym smaku. Niepasteryzowane i bez chemi!!!

                    Moja ocena: [4.9]

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Za-jasno złoty ale nie blady. [4]
                      Piana: Średnio pęcherzykowa. Niezbyt trwała. Znika do zera. [3]
                      Zapach: Drożdżowy z lekkim chmielem. [4]
                      Smak: W smaku lekko drożdżowe z drobiną słodowości. Trochę za mała goryczka. [3.5]
                      Wysycenie: Wysycenie w sam raz (lekko wyczuwalne w ustach, ładnie prezentuje się w szklance) ale piany nie utrzymuje. [4]
                      Opakowanie: Butelka o sensownym kształcie. Etykieta oryginalna - z daleka widać, że to Ciechanów Wszystkie informacje podane jak należy. Szkoda, że kapsel golas [4.5]
                      Uwagi: Piwo tak jak Żywe z Amberu - fajnie, że jest takie niepasteryzowane ale smakiem nie powala.

                      Moja ocena: [3.725]

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • KrzysiekM
                        Member
                        • 05-2006
                        • 78

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                        Kolor: Za-jasno złoty ale nie blady. [4]
                        Opakowanie: Butelka o sensownym kształcie. Etykieta oryginalna - z daleka widać, że to Ciechanów Wszystkie informacje podane jak należy. Szkoda, że kapsel golas
                        Chyba w takim razie browar zmienił zdanie, bo na obu tych piwach, zakupionych wczoraj w sklepie ze zdrową żywnością (CH Targówek w Warszawie, zaraz przy kasach Carrefoura) - siedzi sobie kapselek ze znakiem browaru.

                        Pozdrawiam - K.

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #42
                          Browar to chyba często zmienia zdanie - raz są gołe kapsle, a raz firmowe...
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ledwo co złota,uuu zawiodłem się. [3.5]
                            Piana: Z początku dość obfita,ale zaraz opadła do wianuszka.Kolejne rozczarowanie [3.5]
                            Zapach: Ja wiem,taki jakby kwiatowy,ale dość mało wyraźny.Następne rozczarowanie. [3.5]
                            Smak: Głęboki, kwiatowo -słodkawy,goryczki nie wyczuwam,pije się jakby miało więcej ekstraktu,jakby nie było wodą jak masówy. [4.5]
                            Wysycenie: Dobre,pęcherzyki sobie śmigają ku górze(drobne) [4]
                            Opakowanie: Krzywo przyklejona etykieta,kapsel oryginal,stylistyka niezła,wszystkie info,na zachętę dam cztery [4]
                            Uwagi: W sumie niezłe piwko,ale w/g mnie piłem je wcześniej dużo lepsze!Oby to była tylko mniej udana warka,a nie...

                            Moja ocena: [3.95]


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • MarcinKa
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 2729

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny, raczej do takich parametrów za jasny. [3.5]
                              Piana: Początkowo prawie jej nie było. Później narosła niewielka czapa z gęstej piany, ale nie za trwała. [3.5]
                              Zapach: Ładny chmielowy, kwiatowy, ale prawie niewyczuwalny. [3.5]
                              Smak: Pyszny chmielowy smak, do tego drożdżowe tło. Piwo pełne w smaku, delikatne. Do tego wyraźna goryczka. U mnie pojawiły się gorzkawe nuty, ale moje piwo było ciut po terminie więc to chyba efekt tego. [4.5]
                              Wysycenie: Dobre, delikatne. Mogło by być jednak ciut mocniejsze. [4]
                              Opakowanie: Bardzo ładnie kolorystycznie i graficznie skomponowana etykieta i krawatka. Do tego mają oryginalne kształty. Parametry podane, kapsel firmowy. [4.5]
                              Uwagi: Faktycznie wyborne piwo. Mankamenty, które posiada są raczej mniej istotnymi parametrami. Szkoda, że w Krakowie nie jest dostępne, zwłaszcza lane.
                              Piwo wymienione na zlocie z Abernacką, dzięki.

                              Moja ocena: [3.975]
                              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19166

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                                Szkoda, że w Krakowie nie jest dostępne, zwłaszcza lane.
                                ...
                                żebyś wiedział! niekoniecznie lane a i tak byłbym kontent.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎