Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Kozackie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Namysłów, Kozackie Mocne

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor minimalnie ciemniejszy od typowego pilsa. Jak na ten ekstrakt do przyjęcia. [3.5]
    Piana: Pianka przyjemmnie mnie zaskoczyła. Drobne bąbelki, bielutka, całkiem trwała. Częściowo to zasługa ponadprzeciętnego nagazowania. [4]
    Zapach: Zapach słaby, słodowo-chmielowy. Niestety w tle czają się wonie kwaskowo - piwniczne (zapach fermentowni w browarze). [2.5]
    Smak: Smak raczej bez fajerwerków, choć nie ma też wad. Wyraźna słodowość, bez nadmiernej słodyczy. Całość uzupełniona goryczką chmielową w stylu raczej piwa maerzen niż pilsa. [3.5]
    Wysycenie: Nasycenie wysokie, wg mnie nieco przesadzone. Pomaga utrzymać pianę, ale żołądek napełnia się gazem dużo szybciej niż piwem. [3]
    Opakowanie: Butelka EURO, etykieta na kiepskim papierze, uboga kolorystycznie i wzorniczo, kapsel czarny. Najsłabszy element w ocenie. [1.5]
    Uwagi: Kozackie Mocne jest piwem poprawnym. Nie jest na pewno takie "mocne" jak w tytule, te 6,8% też wydaja mi się przesadzone. Ma jednak nieco więcej samku niż klasyczna tania koncernowa "dwunastka" i to w zasadzie jego jedyny atut.

    Moja ocena: [3.075]

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Odpowiedni do ektraktu, czyli po prostu pilsowy. [4]
      Piana: Wysoka, gruboziarnista. Opada stosunkowo szybko do cienkiej kołderki. [3]
      Zapach: Słodowo-kukurydziany, typowy dla niektórych niewielkich browarów. [2.5]
      Smak: Nazwa "Mocne" jest sporym nadużyciem jak na piwo 13,1 Blg. Piwo jest po prostu odrobinę mocniejszym pilsem. Co nie znaczy niestety, że jest dobre... Za każdym razem jak testuję nowe piwo z Namysłowa, to mam nadzieję, że tym razem dla odmiany będzie mi smakowało. I za każdym razem jestem sprowadzany na ziemię. Smak jest płaski, gorzkawo-kwaśnawo-kukurydziany. Do wypicia, ale bez przyjemności. [2]
      Wysycenie: Wysokie, ale dzięki niemu łatwiej wypić to piwo [4]
      Opakowanie: Etykieta niezbyt wydumana, ale przynajmniej nie przeładowana. Ujdzie. [2.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.5]

      Comment

      • nikita_banita
        Senior
        • 06-2003
        • 1363

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne, przejrzyste; nic do zarzucenia, ale i nic do pochwalenia. [3]
        Piana: Piana słaba od początku. Dosyć grube pęcherzyki, bardzo nietrwała. Po minucie nie bylo czego oglądać. [2.5]
        Zapach: Kwaskawy zapach nie zachęca do spróbowania tego piwa, a wręcz powoduje delikatne odrzucenie. [3]
        Smak: Nic nadzwyczajnego. Bez goryczy, jak na piwo mocne bardzo mało treściwe. Kwaskowate. Raczej bez żalu się z nim pożegnam. [2.5]
        Wysycenie: Chyba największy atut tego piwa: dosyć wyraźne nagazowanie. [3.5]
        Opakowanie: Prosta etykieta, kapsel bezimienny. Bardzo przeciętnie to wygląda. [3]
        Uwagi: Uważam to piwo za niepowodzenie. Z Namysłowa to mnie osobiśćie smakuje tylko Zamkowe Dark.

        Moja ocena: [2.775]

        Comment

        • ajos
          Member
          • 09-2004
          • 91

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Strasznie jasny jak na 13,1... przypominał mi vibovit produkowany za poprzedniego systemu [2]
          Piana: Bardzo słaba, dość duże dziury, pozostaje lekki kożuch. [2.5]
          Zapach: Duża ilość "nijakości" z lekkim tłem kwaskowo-goryczkowym, w sumie ani nie zachęca ani nie przeszkadza w picu. [2.5]
          Smak: Mocne w "woltażu" za to słabe w smaku. Ogólnie wodniste z nutą goryczki i metalicznego posmaku. [2.5]
          Wysycenie: Dość spore, wspomaga wypicie trunku [3.5]
          Opakowanie: Proste w sposób prymitywny, ale tego można sie spodziewać po piwie z niskiej półki [2]
          Uwagi: No cóż, piwo z niskiej półki i dokładnie takie sprawia wrażenie smakowe Kupując coś takiego nie można wymagac jakiejś rewelacji

          Moja ocena: [2.5]

          Comment

          • piwowar2
            Senior
            • 11-2001
            • 588

            #6
            Faktycznie piwo raczej przecietne. Zapach neutralny, wysilam sie , by co kolwiek wyczuc(lekki slod), w smaku juz bardziej wyrazne, lekko kwaskowate. Nie jedno piwo z "wyzszej" polki nie smakuje lepiej. Najwyrazniej (naj)lepsze piwo z Namyslowa, ktore na ogol wydaja mi sie "wykastrowane"(za mocno odfermentowane, lub faktycznie kukurydziane?). Jak Twilight mam nadzieje, ze napije sie kiedys Namyslowa ze smakiem. Czekam na krok typu Amber(Kozlak) browaru z Namyslowa, niech cena siegnie nawet wyzszej polki. To decyzja strategiczna browaru.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno złoty. Jak na “13” to może być. [3.5]
              Piana: Średnio gęsta biała utrzymuje się stosunkowo długo. [3.5]
              Zapach: Słabo wyczuwalny chmielowo-słodowy. [2.5]
              Smak: Chmielowo-słodowy, lekko wodnisty, bardzo słaba goryczka. Smakowo bardziej podobne do zwykłego jasnego niż mocnego. [3.5]
              Wysycenie: Odpowiednie. [4]
              Opakowanie: Identyczne jak w Kozackim pilsie jednak ciemniejsze barwy dodają nieco uroku etykiecie. Wszystkie ważniejsze informacje na kontretykiecie, kapsel goły. [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.15]
              Last edited by YouPeter; 27-05-2006, 00:29.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Budvar
                Senior
                • 09-2005
                • 265

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasnozłoty, klarowny, dość standardowy [3.5]
                Piana: początkowo ok - drobnoziarnista, ale znika stanowczo za szybko [3]
                Zapach: przyjemny, "swojski", całkiem intensywny [4]
                Smak: czuć w nim moc, ale ten element nie przeważa i nie przytłacza innych elementów, goryczka wyraźna, ogólne wrażenie dość przyzwoite [3.5]
                Wysycenie: być może nagazowanie jest ciut z mocne, ale generalnie jest ok - nie przeszkadza [4]
                Opakowanie: dosyć standardowe, brak specjalnego pomysłu, "goły" kapsel [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.625]

                Comment

                • Piwowar
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 2542

                  #9
                  Zawsze stawiałem na Namysłów z powodu oryginalnego smaku. Tym razem jest on bardziej neutralny, co jednak nie jest jego ujemną cechą. Przyznam że w Opolu za tę cenę lepszego piwa nie piłem. Dziwi mnie co prawda etykieta, która raczej nie nawiązuje do kilkusetletniej tradycji piwowarstwa w Namysłowie, jednak sam produkt jest dobrze wyważony i robiony na mój smak (lubię piwa słodkawe).
                  Stawiam nieobiektywnie 4, trochę z sympatii dla browaru.
                  Archiwum piwne

                  Poznaj
                  http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                  Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                  Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Ja czekam kiedy w Polsce przestanie się robić zwykłe, alkoholowe, wysokoodfermetowane lub krótko leżakowane piwa zwane "Mocne" a zacznie robić prawdziwe piwa. Dla mnie Namysłów nie bardzo wie czego chce. Kozackie jest tego przykładem!
                    Last edited by e-prezes; 27-06-2006, 21:39.

                    Comment

                    • kishar
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1691

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Barwa bardzo jasna, choć wydaję sie dpowiednia dla tego ekstraktu. [4]
                      Piana: Piana bardzo ładna, na poczatku potężna i nawet sporo jej pozostaje do końca. [4.5]
                      Zapach: Zapach chmielowy może być. [4]
                      Smak: Smak na początku mocny i wyrazisty w smaku, czuć goryczke z chmielowym aromatem a takze jakieś kwaskowate posmaki, wraz z picem smak sie zmienia i zaczynają dominować jakieś dziwne smaki. Nie czuć alkocholu, ale to piwo nie jest aż za takie mocne. [3.5]
                      Wysycenie: Dosyć duże, ale mi to akurat nie przeszkodziło. [4]
                      Opakowanie: Opakowanie słabe widać, że przy projektowaniu nikt się nie wyśylił. [2]
                      Uwagi: Piwo można spróbować i wypić, ale czy wracać do niego???według mnie nie ma to sensu.

                      Moja ocena: [3.75]

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor odpowiedni do solidnego Pilsa bardziej niż do mocnego. Za jasny. [3.5]
                        Piana: W miarę jednorodna, drobna, średnio obfita. Największą zaletą jest jej duża dość trwałość, cieniutki kożuszek do końca obecny. [4]
                        Zapach: Mocny słodowy. W miarę czasu wyraźnie traci na mocy. W tle pod słodem tak jakby alkohol wyglądał. Na początku obecne również metaliczne akcenty. [3.5]
                        Smak: Smak całkiem przeciętny. Mocny słód podbity alkoholem przechodzący po chwili w gorzki smak. Gorzki posmak w ustach praktycznie momentalnie zanika. Jak na mocne piwo to jest trochę wodniste i smakuje trochę jak słodka woda z niewielką dawką alkoholu. [3.5]
                        Wysycenie: Bardzo dobre wysycenie. Początkowo może troszkę za duże, ale jak się troszkę wygazuje to jest wręcz idealne i trzyma się do ostatniego łyka. [4.5]
                        Opakowanie: „Prosty wzór etykiety, estetyczny i ładnie kolorystycznie zgrany. Ładnie wszystko ponaklejane. Parametry podane. Mankament to biały kapsel, chociaż kolorystycznie do całości ładnie pasuje.” Tak opisałem Kozackie Jasne Pełne. Do tego opisu dodam tylko, że w „mocnych” barwach ciut gorzej się prezentuje. [4]
                        Uwagi: Całkiem przeciętne piwo, które daje się wypić i nie zapada w pamięć.

                        Moja ocena: [3.625]
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Po prostu złoty. [5]
                          Piana: Obrączka i niewielkie plamy. Pozostawia regularne obrączki na szklance. [3]
                          Zapach: Chmielowy z lekkim diacetylem. Przyjemny. [4]
                          Smak: Wyczuwalna zdecydowana ale nie ostra goryczka. Lekki diacetyl i delikatna ostrość alkoholu. Smakuje jak typowy niemiecki pilsik z małego browaru. Bez reelacji ale też bez większych zastrzeżeń. [4]
                          Wysycenie: Nie pozostaje na żołądku ale też nie wspiera piany. Za mało go w ustach. [3.5]
                          Opakowanie: Marne. Podniecało mnie na pierwszym roku studiów kiedy uprawiałem sarmacką szermierkę i pijałem je podczas inscenizacji albo na Dziko Polowych LARP'ach. Teraz uważam je za żenująco brzydkie. [2]
                          Uwagi: Wreszcie skosztowałem to piwo jako pierwsze a nie trzecie

                          Jak najbardziej do regularnego picia zamiast koncerniaków. Ale tylko wtedy kiedy na piwo chce się wydać mniej niż 1,50

                          Moja ocena: [3.825]

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • krzysiek2006
                            Member
                            • 05-2006
                            • 37

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, [4]
                            Piana: Znikła nawet nie pamiętałem że była [3.5]
                            Zapach: Może być , całkiem przyjemny [4]
                            Smak: Całkiem fajny, nie jest takie mocne jak to w nazwie, raz można wypić [4]
                            Wysycenie: Bardzo dobre [4.5]
                            Opakowanie: chyba najsłabszy element, stara butelka, z jakimś kozakiem na etykietce, nie wiem co kozacy mają wspólnego z nami [3]
                            Uwagi: Zdecydowanie wolę, Zamkowe mocne z tego browaru, lub Basztowe, bo kozackie to jakieś nie wiem dlaczego nazwane mocne.

                            Moja ocena: [3.925]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Bardzo proszę o konkretniejsze opisy smaku i zapachu (w szczególności).
                            Art, Admin

                            ---------------

                            Comment

                            • rzeznik_freeman
                              Junior
                              • 11-2006
                              • 3

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złociutki. [5]
                              Piana: Fajna pianka, dość długo się utrzymuje, po opadnięciu pozostawia obrączkę. [4.5]
                              Zapach: Fajny piwny zapach, nie czuć alkoholu. [4.5]
                              Smak: Gorzkawy, wyraźnie wyczuwalny smak ekstraktu, leciutko czuć alkohol, ale nie do przesady. [5]
                              Wysycenie: W sam raz - nie za dużo, nie za mało. [5]
                              Opakowanie: Prostota i estetyka. Plus za klimat z dawnych lat - butelka typu "Gierek". [5]
                              Uwagi: Polecam wszystkim Kozakom. Trochę cięższe niż Kozackie jasne pełne, będzie lepsze na trochę chłodniejsze dni.

                              Moja ocena: [4.775]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎