Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Kozackie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rsk1990
    Junior
    • 06-2013
    • 19

    #31
    W okolicach Bolesławca rządzą 4 piwa Kozackie Mocne, Złoty Denar Mocny, Żubr, Harnaś.
    Kozackie Mocne to takie moje pierwsze stałe piwko, które z kolegami piliśmy szczeniakami jeszcze będąc (15-17lat). Wtedy cena 1,50zł (2007rok) była zachęcająca, każdy brał po 6zł i do sklepu po 4 Kozaki na łeb. Teraz już rzadko to piwko piję jak potrzebuje masowca to jest Złoty Denar Mocny w puszcze a tak to po hipermarketach szukam nowych odkryć niekiedy kosztujących 6-7zł/szt.
    Wróćmy do Kozaka, piwko albo się zepsuło albo zwyczajnie gusta mi się zmieniły dla mnie to jest coś jak z Jabolem(pozdrawiam z Winka.net :P) pierwsze ciężko wchodzi, drugie i dalej można pić. To jest typowe piwko do napierdzielenia się na pewno nie nadaję się na 1 piwko do ugaszenia pragnienia są inne trochę słabsze ale nie krzywiące ryja. Butelka to plus tego piwka, lubie te butelki Euro. Teraz ma twarde 7% alko i wydaje mi się, że to prawda z jakiś miesiąc może 2 temu z kolegą po 6szt ogarneliśmy i nieźle zakręciło, na pewno Denar Mocny nie ma takiej mocy jak Kozak. Ciekawe tylko dlaczego nazwali to piwo Kozackie jak u nas raczej Kozacy to XVI w. i raczej tyczy się to sąsiadów ze wschodu ale cóż.

    Comment

    • Mario_Lopez
      Senior
      • 08-2009
      • 991

      #32
      Za cenę 1.65 (kaucja nie naliczana) staje się ciekawszą pozycją budżetową niż Sarmackie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemne złoto ale za jasne [3.5]
        Piana: Utworzyła się nawet pora ale bardzo szybko zniknęła pozostawiając pojedyncze wysepki [3]
        Zapach: Słodowy z akcentami miodowymi. W głębi pojawiała się nuta brzoskwiń w zalewie.
        Aromat niewybitny ale dość przyjazny [3.5]
        Smak: Płaskie, płytkie, wodniste. Jedynym wyraźnym smakiem była nieco cierpka, alkoholowa końcówka, przy okazji mocno rozgrzewająca [3]
        Wysycenie: Średniowysokie. Pomaga wypić całość [4]
        Opakowanie: Zwrotna butelka euro. Etykieta na czasie [4]
        Uwagi: Bezsmakowe, mocno nagazowane piwo dla masowych wielbicieli "goryczki", której akurat nie czuć.

        Moja ocena: [3.3]

        Comment

        • KajusAnt
          Senior
          • 02-2013
          • 347

          #34
          O piwie nic nie napiszę, bo mi po prostu ono nie weszło.
          Dodam foto w nowej szacie.
          Attached Files

          Comment

          • zgreg
            Member
            • 01-2013
            • 60

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
            Za cenę 1.65 (kaucja nie naliczana) staje się ciekawszą pozycją budżetową niż Sarmackie
            W związku z niedostępnością u mnie Łódzkiego Mocnego (jeszcze nie sprawdzałem w Carrefour) w poszukiwaniu substytutu dla Sarmackiego trafiłem na dostępne u mnie tylko w sieci sklepów Czerwona Torebka piwo - Kozackie mocne.Jest ta sama znana z Sarmackiego "ściera" (z przymrużeniem oka jest ona zaletą), nadaje ona piwu smaku młodego, świeżego piwa. Wyczuwalna jest też kwaskowatość, ale ogólnie pozytywne wrażenia.

            Comment

            • wojtasz
              Junior
              • 01-2004
              • 20

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Klarowne, dość jasny, jak na mocne piwo [4]
              Piana: Po wlaniu do kufla piana jest widoczna, ale nie jest ani trwała, ani specjalnie nie powala urodą [2.5]
              Zapach: Po otwarciu butelki czuć zapach piwa, z czasem jednak staje się nieco irytujący [2.5]
              Smak: Początkowo czuć raczej wodnistość, a wraz ze wzrostem temperatury pojawia się goryczka, ale trudno mówić o jakiejś wielkiej przyjemności picia tego piwa [2]
              Wysycenie: Zbyt duże, gdybym nie wiedział co wlewam, to stawiałbym raczej na colę [2.5]
              Opakowanie: Kwestia gustu, grafika nawiązuje do nazwy i jest skierowana raczej do grupy docelowej. Na kontrze jest nawet podany skład - ogólny, ale jest. [3.5]
              Uwagi: Potraktowałem jako ciekawostkę, przy okazji "zdobyłem" etykietę dla kolegi. Nie mam zamiaru do wracać do tego piwa. Być może za te pieniądze po prostu lepiej się nie da...

              Moja ocena: [2.425]

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2292

                #37
                Kozak przetrwał piwną zawieruchę, wciąż można go dostać w starych butlach euro.
                Aromat mocno słodowy, w smaku podobnie- zdecydowana słodowa pełnia, dobrze ukryty alkohol, brakuje trochę goryczkowej kontry, piwo przeszło na słodką stronę mocy.
                Jest za to łatwo pijalne, nie ma szamacianych posmaków jak większość strongów w tej grupie cenowej.
                Kupione w Chacie Polskiej w Bornem Sulinowie za 1.99 zł.
                Attached Files

                Comment

                • mor842
                  Senior
                  • 07-2015
                  • 114

                  #38
                  Kozackich kiedyś trochę się wypiło. Wersja mocna jest słaba jeśli chodzi o "doznania smakowe". O wiele lepsza była wersja zwykła, Kozackie Jasne 5% alko. Tam już można było wyczuć szczątkowe posmaki chmielowe i działo się więcej . Nie wiem dlaczego Namysłów wycofał się z warzenia tej akurat wersji (pewnie żeby nie spadłą sprzedaż skunsowego "Złotego Denata yyy Denara"...). Wersja mocna to sam słód praktycznie ale mimo wszystko w tym przedziale cenowym nic sensownego nie ma (u mnie zawsze oscylowała w granicach 1,80 zł - 1,90 zł). No i tradycyjnie kultowa butelka euro bez udziwnień a nie gówniana "amelinowa" konserwa.
                  Last edited by mor842; 06-05-2018, 21:58.

                  Comment

                  • mor842
                    Senior
                    • 07-2015
                    • 114

                    #39
                    Z góry przepraszam za dublowanie postów ale tak informacyjnie. Piwo Kozackie Mocne nie będzie dalej warzone w BN. Browar zaniechał produkcji i rozlewu tego piwa.

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2292

                      #40
                      Zonk Nadal warzą.
                      Najnowsza warka bez zmian, to jest wciąż b. przyzwoity strong lager w starym stylu, z przyjemnym słodowym aromatem.
                      Butelka euro. Przydatność 05.08.19.
                      Widziane w barze i sklepie spożywczym w Szklarskiej Porębie.
                      Trochę nie chcę mi się wierzyć że GŻ po przejęciu Namysłowa utrzyma ten relikt przeszłości w ofercie.
                      Attached Files

                      Comment

                      • mor842
                        Senior
                        • 07-2015
                        • 114

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zonk Nadal warzą.
                        Najnowsza warka bez zmian, to jest wciąż b. przyzwoity strong lager w starym stylu, z przyjemnym słodowym aromatem.
                        Butelka euro. Przydatność 05.08.19.
                        Widziane w barze i sklepie spożywczym w Szklarskiej Porębie.
                        Trochę nie chcę mi się wierzyć że GŻ po przejęciu Namysłowa utrzyma ten relikt przeszłości w ofercie.
                        O to git! Nawet się znowu na stronie browaru pojawiło widzę.



                        Będzie trzeba koniecznie poszukać i zrobić zapas choćby dla samej kultowej butelki euro hehe. Dzięki za info. Jak kupię to wypiję Twoje zdrówko!

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zonk
                          Trochę nie chcę mi się wierzyć że GŻ po przejęciu Namysłowa utrzyma ten relikt przeszłości w ofercie.
                          Tylko podobno nie spieszy im się do odbioru tych butelek euro ze sklepów, a w Niemczech są przyjmowane

                          Comment

                          • mor842
                            Senior
                            • 07-2015
                            • 114

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tylko podobno nie spieszy im się do odbioru tych butelek euro ze sklepów, a w Niemczech są przyjmowane
                            I tego szczerze nie rozumiem. Dlaczego w rajchu takie butelki to norma a u nas zło konieczne i relikt przeszłości...

                            Może browar ma zapas tych butelek schowanych gdzieś w najciemniejszych i najbrudniejszych odmętach magazynu gdzie pracownicy GŻ boją się wejść.
                            Last edited by mor842; 21-01-2019, 22:10.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mor842 Wyświetlenie odpowiedzi

                              Może browar ma zapas tych butelek schowanych gdzieś w najciemniejszych i najbrudniejszych odmętach magazynu gdzie pracownicy GŻ boją się wejść.
                              Może coś jest na rzeczy, ale jeszcze przed sprzedażą browar Namysłów już wstrzymywał odbiór tych butelek, więc część tych butelek zaległo w mniej płytkich odmętach sklepów Przynajmniej tak jest w przypadku znajomego sklepu

                              ps.

                              też mi żal tych butelek. Ale u nas nawet klasyczne NRW to już relikt
                              Last edited by darekd; 21-01-2019, 22:27.

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2292

                                #45
                                Tak czy inaczej kupiłem najnowszą warkę Kozaka z kaucją 30 groszy. Nie wyglądały w skrzynce na specjalnie obrysowane. Butelki zwróciłem już do sklepu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎