Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Kozackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Namysłów, Kozackie

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Jeżeli chodzi o parametry to alkoholu jest 4,2 % , natomiast ekstraktu nie podano. Piwo występuję jeszcze w starych butelkach i nie posiada firmowego kapsla(Cena 1,25 ZŁ). Dzisiaj nawet można je było dostać zimne z lodówki firmowej. Wcześniej znajdowało się poza nią.
    Pite prosto z butelki więc pozwolę sobie ocenić tylko smak. Gdy spróbowałem wydało mi się wodniste, zerknąłem na parametry i wszystko stało się jasne. Kozackie nie zachwyca jakimś wyszukanym smakiem, ale i nie zraża nim do siebie. Dla ?anorektycznej kieszeni? może być, bo z pewnością jest o wiele lepsze niż tanie wyroby marketowe.

    Comment

    • CarlBerg
      Senior
      • 09-2003
      • 968

      #3
      Bardzo dobre lekkie piwo na lato - na ul. Gwarnej we Wrocławiu cena tylko 1,10 zł !! Wodnistość potwierdzam, jednak właśnie tego można oczekiwać po tak niskim ekstrakcie (4,2%, zapewne poniżej 10 Blg) - i nie uważam tego za wadę. Trudno wymagać, aby zaskakiwało pełnią smaku - cudow ni ma

      Piana - śnieżnobiała, gęsta, zanikająca z czasem
      Kolor - jasna słomka
      Smak - ciekawy, miła goryczka i kontrastowa słodycz w tle

      W moim mniemaniu sympatyczne piwo warte uwagi - tego lata będzie często gościć w moim kuflu
      Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
      Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

      Comment

      • fat_fire
        Member
        • 09-2004
        • 80

        #4
        Za nazwe daje 10/6 , za smak 2/6, sam słód , nie czuć chmielu , bez wyrazu... , kolor bardzo jasna słomka , piany brak , gazowane dosyć mocno , piwo bez wyrazu , etykieta mało ciekawa , niewyróżniająca się , bedę kupował tylko i wyłącznie ze wzgledu na nazwę.

        Comment

        • Poznaniak
          Member
          • 10-2002
          • 84

          #5
          Piwo to jest hmmm... baaardzo lekkie, ale jeszcze nie "wodnite" (to po poznańsku, nie poprawiać na "wodniste"). Na pewno jego największa cnotą jest cena, ale w tym przedziale cenowym i "ekstraktowym" jest to na pewno jeden z godniejszych napojów/napoi - jak kto lubi. Chmiel czułem, piana była (gęsta i biała, choć nietrwała); kupowania ze względu na nazwę nie rozumiem - piwo ma smakować, a nie się nazywać.
          Reasumując: na lato i po schłodzeniu - w sam raz.

          Comment

          • mohylek
            Member
            • 02-2005
            • 37

            #6
            Ładna, prosta etykieta i nazwa istotnie intrygująca - obiecuje piwo z charakterem. Nic z tego. Słubiutka, rozwodniona ciecz o delikatnym zapachu i śladowym smaku. Piana znika w okamgnieniu. Szkoda, bo produkt elegancki, tani i chętnie by się wrzucało do koszyka.
            Attached Files
            Piwna strona Pragi:
            http://www.praskie-gospody.siec.com.pl

            Comment

            • garfunkel
              Senior
              • 04-2005
              • 1068

              #7
              Piłam je chyba miesiąc temu. Po raz pierwszy i ostatni, nie smakowało wcale, jak mawiał mój dziadek(pokój Jego duszy)- " niedobre jak pies" .

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Daje się wypić, ale rzeczywiście bardzo wodniste. Nie czuć specjalnie goryczki, tym bardziej treściwości, troszkę jakby kwaskowate, czyżby zasługa E300. Nasycenie CO2 słabe, piana tak jak w polskiej masówce, czyli kiepska. Obstawiam ekstrakt gdzieś na 8%, przy takim ekstrakcie to kolor jest całkiem ok. Opakowanie podoba mi się, nazwa lepsza niż np. BeerMan czy inny Superpiwosz Jakby mi zostało ostatnie 1,15zł i miałbym ochotę na piwko, to może bym się skusił jeszcze raz, ale mam nadzieję, ze nie będę musiał
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Lacriferno
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 783

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słomkowo-złoty, odpowiedni dla lekiego piwa. [4]
                  Piana: Przy wlewaniu do szklanki pieni się intensywnie. Po krótkim czasie piana znika bez sladu. [2.5]
                  Zapach: Słodowy z nutą chmielową, zbyt intensywnie zalatuje drożdżami. [3]
                  Smak: Nic szczególnego. Mocno wodniste z nikłą goryczką, praktycznie bez smaku. [2.5]
                  Wysycenie: Tragedia. W tym piwe praktycznie nie ma gazu. [2]
                  Opakowanie: Butelka z minionej epoki, biały kapsel. Brak istotnych informacji na etykiecie (ekstrakt). [2.5]
                  Uwagi: Potwierdza się reguła: niska cena - niska jakość. Ale spróbować musiałem.

                  Moja ocena: [2.725]

                  Comment

                  • Lacriferno
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 783

                    #10
                    Zapomniałem dodać, że nazwa nie ma nic wspólnego z zawartością butelki. Jakoś mi pasuje do piwa o wyraźniejszym charakterze.

                    Comment

                    • ajos
                      Member
                      • 09-2004
                      • 91

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasna słoma, pasuje do lekkiego piwa. [4]
                      Piana: Szczątkowa, praktycznie się pojawia tylko na moment, potem opada pozostawiając niewielki kożuch przy brzegach szklanki. [3]
                      Zapach: Trochę chmielu i goryczki, tak słaby że ledwo wyczuwalny. [3]
                      Smak: Bez rewelacji, wodniste. Czuć w sumie tylko lekką goryczkę bez żadnych dodatkowych posmaków. [3]
                      Wysycenie: Nieco za słabe, piwo się szybko wygazowuje. [3]
                      Opakowanie: Butelka euro, eykieta w sumie nijaka, drukowana "na kartce". [1.5]
                      Uwagi: Piwo wyraźnie nisko pozycjonowane i do tego ma dopasowaną jakość. Można wypić raz z ciekawości ale cięzko do tego wracać.

                      Moja ocena: [2.975]

                      Comment

                      • babalumek
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1207

                        #12
                        U nas w sklepie po 1,50 zł + bultelka. Podchodziłem z dużą ostrożnością bo to w końcu Namysłów i do tego podejrzanie tani, ale okazało się że zupełnie niepotrzebnie. Może nie są to szczyty piwowarskiego kunsztu, ale jak na tą cenę naprawdę wchodzi i to całkiem dobrze, co potwierdziło przy okazji kilku znajomych także polecam.
                        MRKS Kuźnia Jawor

                        WTS Sparta Wrocław

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bardzo jasny, coś jak napój cytrynowy [2.5]
                          Piana: pieni się obficie na poczatku, potem szybko znika [3]
                          Zapach: kwaśno-wodnisty [2]
                          Smak: nijaki - gdzieśtam jakaśtam nutka chmielowa przebija, ale bardzo mizernie [3]
                          Wysycenie: dobre - trzeba pochwalić [4]
                          Opakowanie: nie wiem dlaczego, ale krój liter i ich układ prawie identyczny jak w łomżyńskim FORCIE. Może to ta sama drukarnia... [3]
                          Uwagi: Zakupione w niewielkim sklepiku spożywczo-monopolowym w DG na Wybickiego, i to tylko dlatego, że na BONERA nie starczyło mi drobnych. Raczej nie wrócę

                          Moja ocena: [2.675]
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasnosłomkowy,klarowne [3]
                            Piana: średnioziarnista, biała opada w widocznym tempie,nie zostawia sladów na szkle [4]
                            Zapach: lekko słodowo-kukurydziano-chmielowy z domieszą chemikalii [2]
                            Smak: jałowe, płytkiem bardzo gorzkie z tym że jest to gorycz chemiczna, wykręcająca usta [2]
                            Wysycenie: za duże [3]
                            Opakowanie: mało ciekawa puszka w czerwonej tonacji z wizerunkiem kozaka [3.5]
                            Uwagi: niestety ale Kozackie z Namyslowa jest calkowtym niewypałem i jak dla mnie niewypijalne, zakupione w Kubusiu

                            Moja ocena: [2.375]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • remfire
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 1334

                              #15
                              Puszka wyglada tak :

                              Przy okazji wyjaśniła się zawartość ekstraktu - na puszce napisano - 9% wag , alk. 4,2 % obj.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎