Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwettl, Zwettler Stiftsbräu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Zwettl, Zwettler Stiftsbräu

    Produkcja Prwvatbrauerei Zwettl, moc 4,2%alk; import własny.
    Na etykiecie widniało określenie "Schankbier", czy ktoś z Kolegów mógłby wytłumaczyć co ono oznacza?

    Kolor jasno słomkowy, piana drobna, ale zanikająca, pozostawiała jednak koronkę, gaz odpowiedni. Zapach lekko słodowy, zaś w smaku dominowała wytrawność delikatnie stonowana słodowymi akcentami. W całości jednak nie domacałem się chmielowych aromatów. Nieco odstawało od innych jasnych przywiezionych z Austrii, choć ogólnie daję -4.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    terminem Schankbier zwykle określa się słabsze piwo (z beczki), ot do wyszynku.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Dzięki za wytłumaczenie.
      Choroba, gdybym znał niemiecki, kupiłbym inne.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        słabsze, ale alkoholowo
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Prawie 4 lata nic o tym piwku nie było. Na razie fotka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #6
            Otrzymane w prezencie od znajomego, szata tego piwa od czasu zamieszczenia fotki przez Sibarha nie zmieniona. Piana utrzymująca się przez dłuższą chwilę, gazu mału, ogólnie piwo mnie nie zachwyciło.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Jasnozłote świetliste lekkie piwo. Ładna, drobna, biała piana, nieco zbyt krótkotrwała. Pachnie lekkim słodem, nieco piwnicą, ale taką, w której ktoś niedawno przetarł podłogę "na mokro".
              Smak delikatny, słodowy, ze szczyptą owocowości. Pierwszy łyk był płaskosłodowy niczym "nasze najlepsze" z puszki pod sklepem , na szczęście po lekkim ogrzaniu i odgazowaniu smak był łaskaw sie wypełnić...
              Nagazowanie spore, ale pasuje do takiego piwa. Opakowanie, jak na fotce, szacunek budzi napis "Anno 1708". Nie jest to piwo wybitne, ale byłbym bardzo rad, gdyby moje sąsiedzkie Jabłonowo warzyło coś takiego na wiosnę i lato, do picia w plenerze w miłym towarzystwie...

              Szacun i podzięk dla Budvara, który znalazł chwilę pomiędzy lansem na alpejskich stokach a rwaniem... (cóż to on mógł rwać...? Szarotki? Chyba nie, bo nie wolno... ), żeby zakupić i przywieźć coś lokalnego .

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6077

                #8
                Aż tak jasnego piwa dawno nie widziałem... /na fotce wyszło ciemniejsze/
                Otrzymałem od znajomego i donoszę o wrażeniach...

                Piana spora po nalaniu, powoli opadła do ok 1 cm czapki, finisz obwódka...
                Gaz średni, zapach lekki, słodowy...
                Smak zbożowo, chmielowy... delikatny, pod koniec troszkę kwaskowe...

                Jak na 10-tke "wodnistość" do wytrzymania...
                Piwko na upał idealne... i oczywiście na pieczone...

                Graficznie obleci... sielski krajobraz - katedra w polach...
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎