Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Bizon Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Racibórz, Bizon Premium

    gotowy do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłoty, nic dodać nic ująć... [4.5]
    Piana: zdecydowana większość piw raciborskich ma przynajmniej przyzwoitą pianę. i tu nie jest inaczej. solidna czapa a potem ok. 0,5 cm dywanik. to wystarczy... [4.5]
    Zapach: wyraźnie chmielowy, żadnych słodowych nut! [4]
    Smak: dominująca goryczka i nic poza tym, ale właśnie tak lubię. nie za gorzkie, ale tym, którym piwna goryczka przeszkadza może jej nadmiar zakłucać spożycie. [4.5]
    Wysycenie: nie jest to gejzer, ale na języku jest wyraźnie czuć, a w szklance co rusz odrywają się bąbelki przynajmniej przez 15 minut. [4]
    Opakowanie: brak mi niestety informacji o ekstrakcie, a napis "power" sugerowałby, że to piwo mocne, a tak nie jest! [3.5]
    Uwagi: lepsze od Siemiona, ale do Raciborów daleko. niemniej bardzo dobre piwko na gorące popołudnia przed przerwą obiadową

    Moja ocena: [4.25]

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Właściwie mógłbym się prawie w całej rozciągłości zgodzić z oceną e-prezesa, ale dodam, że etykieta jest dość szmatława w projekcie i wykonaniu, a powiązanie logoiczne bizona z Raciborzem mało przekonujące. Samo piwo dość niezłe, ale bez euforii. Butelka Euro, odrapana, kapsel bez ozdób.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        dla mnie ważniejsze jest zawartość niż to, że kapsel goły, butelka Euro już leciwa i zużyta, a etykiety małych browarów zwykle nie prezentują wysokiego poziomu. taki urok!

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: "jasnozłoty, nic dodać nic ująć..." [4.5]
          Piana: "zdecydowana większość piw raciborskich ma przynajmniej przyzwoitą pianę. i tu nie jest inaczej. solidna czapa a potem ok. 0,5 cm dywanik. to wystarczy..." generalnie jestem pod warażeniem po kolejnym teście - piana naprawdę trwała jak na 10-tkę. [5]
          Zapach: "wyraźnie chmielowy, żadnych słodowych nut!" [4]
          Smak: "dominująca goryczka i nic poza tym, ale właśnie tak lubię. nie za gorzkie, ale tym, którym piwna goryczka przeszkadza może jej nadmiar zakłucać spożycie." [4.5]
          Wysycenie: "nie jest to gejzer, ale na języku jest wyraźnie czuć, a w szklance co rusz odrywają się bąbelki przynajmniej przez 15 minut." [4]
          Opakowanie: "brak mi niestety informacji o ekstrakcie...", a napis "premium" dziś niewiele mówi! [3.5]
          Uwagi: "lepsze od Siemiona, ale do Raciborów daleko. niemniej bardzo dobre piwko na gorące popołudnia przed przerwą obiadową." szkoda, że ni dane mi sprawdzić wersji lanej z kega, bo byłoby to naprawdę fajne piwko.

          Moja ocena: [4.3]
          Last edited by e-prezes; 01-06-2005, 11:33.

          Comment

          • grzes_ch
            Senior
            • 10-2003
            • 612

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty- bardzo przyjemny [4]
            Piana: Gęsta , biała , dosyć długo się utrzymuje [4]
            Zapach: Bardzo przeciętny , brak jakiś wyjatkowych walorów zarówno na plus jak i na minus [3]
            Smak: Bez wzruszeń ale też bez przykrych niespodzianek , tak powinno smakować przeciętne piwo. Piwa z Raciborza naprawdę mnie zaskakuja na plus. [3.5]
            Wysycenie: W normie . [4]
            Opakowanie: Niestety beznadziejna etykieta na zwykłej sponiewieranej butelce Euro. [2.5]
            Uwagi: Można śmiało kupować to piwo , zachęca do tego zarówno cena jak i jego jakość.

            Moja ocena: [3.375]

            Comment

            • ajos
              Member
              • 09-2004
              • 91

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny bursztyn z cytryną [4]
              Piana: Dość mocna, średnie pęcherzyki, wizualnie niezbyt ładna. [3.5]
              Zapach: Słabowity, czuć leko chmiel i coś co nazywam "zapachem aluminiowym" typowym dla tańszych piw. [3]
              Smak: Także słaby, jakby rozwodniony. Czuć głównie goryczkę a w trakcie picia pojawia się także kwaskowaty posmak. [3.5]
              Wysycenie: Dość spore ale mieści się w "normie". [4]
              Opakowanie: Butelka euro, kapsel bez nadruku, etykieta jak sprzed 20 lat do tego naklejona bardzo niechlujnie. [1.5]
              Uwagi: W sumie nienajgorsze piwo wśród tych z niższej półki, po dodaniu cytryny w sam raz na upały Duży minus za opakowanie.

              Moja ocena: [3.275]

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółtozłoty. [5]
                Piana: Drobnopęcherzykowa. Kożuch trzyma się dość długo. [4.5]
                Zapach: Prawie go nie czuć. Coś tam tylko lekko słodzikiem zalatuje. [3.5]
                Smak: Solidnie chmielowe. Ale dośc pełne w smaku, nie wytrawne jak Pils z Zamku. Według mnie jest źle, że Art umieścił je w piwach stołowych. To poprostu premium. [4.5]
                Wysycenie: Niezbyt intensywne ale lekko coś tam czuć na języku więc się nie będę rzucał choć lubię jak gaz widać w szklance. [3.5]
                Opakowanie: Etykieta niezbyt wyrafinowana ale nie brzydka. Brak podanego ekstraktu. Brzydki kapsel PP ale przynajmniej nie golas. [3.5]
                Uwagi: Przywiezione z Katowic przez e-prezesa.

                Moja ocena: [4.075]

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23794

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                  Według mnie jest źle, że Art umieścił je w piwach stołowych. To poprostu premium.
                  wg mnie Shlangbaum źle spojrzał.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    A to przepraszam, pokićkało mi się

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Tu zawsze mam największy problem bo nie wiem jak oceniać. Daje 4 bo nie jest słomkowe ale nie 5 bo nie w kierunku bursztynu które to subiektywnie najbardziej lubię. [4]
                      Piana: Tworzy się minimalnie ale za to trwa do końca piwa. [3.5]
                      Zapach: Gotujący się słód ale bez złych nalotów. [5]
                      Smak: Dla mnie wielkie zaskoczenie po innych ocenach które mówiły o piwie porządnym ale żadnej rewelacji a dla mnie pycha piwo w klasie jasnych lagerów. Piwo które ma świetnie zrównowarzone nuty słodowe z goryczkowymi. Po każdym łyku ochota na nastepny. [4.5]
                      Wysycenie: Na początku wielkie bąble które wizualnie przeszkadzaja ale w picu prawie idealne - czuć szczypanko na języczku ale delikatne. [4.5]
                      Opakowanie: Nazwa żenująca, pomysł na etykietę żenujący, wykonanie żenujące, plus tylko za butelkę euro którą sentymentalnie najbardziej lubię. [1.5]
                      Uwagi: Dzieki Adam16 za to świetne piwo.

                      Moja ocena: [4.4]
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • iommi
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 1522

                        #12
                        Dziś nabyłem Bizona rozlewanego w Gabie. Przykro to powiedzieć, ale zdecydowanie odbiło się to na jakości piwa - piana zero, zapachu brak, a w tle pojawił się niepokojący metaliczny posmaczek... Szkoda.
                        Last edited by iommi; 11-10-2005, 11:48.
                        *****************************

                        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                        *****************************

                        Comment

                        • pawelek59
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 195

                          #13
                          Ja również zauważyłem, że piwa z Raciborza rozlewane w GAB-ie mają metaliczny posmak i są zdecydowanie gorsze od tych, które rozlewano w Zabrzu. Nie wiem co może wpływać na tak wyraźne obniżenie jakości, może transport, nieodpowiednie przechowywanie, czystość instalacji?.......

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #14
                            Trafił mi się ten Bizon w wersji rozlewanej w GAB-ie. Nie jest najgorszy, daje się wypić, ale smakuje gorzej niż ten rozlewany w Zabrzu.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • dabu1
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 159

                              #15
                              Jedno z najbardziej kacogennych piw jakie piłem. Po wypiciu 2, łeb na drugi dzień chciał eksplodować. Drugim razem wypiłem także dwa i sytuacja się poprawiła
                              Zakupiłem 6piw wyprodukowanych w GAB-ie, smak beznadziejny, dwa wylałem. Takiego sika to już dawno nie piłem. Piwo w Lidlu za 95gr jest lepsze.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎