Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lidskoje Piwo, Staryj Zamok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    Lidskoje Piwo, Staryj Zamok

    Browar Lida, piwo Lidskoje - Staryj Zamok

    Browar :
    Lidskij Piwozawod
    ul. Mickiewicza 32
    Lida 231300
    Republika Białorusi

    Alk 4,8%
    Ekstrakt 14%
    Kupione na Białorusi za 1160 Rubli białoruskich

    Piana : po nalaniu poprostu przespiękna, biała, drobniutka i wysoka, niestety po dłuższej chwili jest już tylko cienka warstewka
    Kolor : bursztyn wchodzący trochę w pomarańcz, klarowny
    Smak : szczerze mówiąc nie umiem za bardzo określić smaku tego piwka, z pewnością nie smakuje ono jak pospolity pilsik, jest delikatne z mała ilością goryczki, daja się wyczuwać lekkie owocowe nutki

    Zdecydowanie ciekawe i dobre (nawet bardzo ) piwo. Widać traf chciał, że testowałem otrzymane piwa od najgorszego do najlepszego. W składziku mam jeszcze jedno białoruskie piwo wiec mam nadzieje, że ta tendencja sie utrzyma .
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    #2
    Niezawodna piwo-fotka .
    Attached Files
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Moja wersja ma alkohol 6,2%, ekstrakt 14% czyli ten bez zmian.
      Barwa jest bursztynowa, piana trwała, ecru, zwarta, w smaku dominuje goryczka, zadnych słodowych mocnych czy alkoholowych nut. Pełne w smaku, aksamitne. Dobre ale mi czegoś w tym piwie brakuje
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        Parametry jak u becika.
        Piana biała, krótkotrwała, coś tam zostawia. Gaz słaby. Nawet znacznie mocniejsze lagery zazwyczaj mają intensywniejszy. Trudno go dostrzec i prawie się nie czuje na podniebieniu i języku.
        Kolor jasno złoty.
        Zapach nijaki.
        Smak takoż. Słodowy z lekko gorzkawym posmakiem, z czasem coraz bardziej alkoholowym. Ciężkie nie jest. Głupio to będzie wyglądać, ale rzekłbym: jakby dosłodzona i doalkoholizowana bardzo przeciętna (czyt. nie czeska) 10-tka.
        Można wypić. Chyba zbyt wiele spodziewałem się po parametrach i przypuszczeniach (nadziejach, życzeniach), że dobry stary browar nie skoncernalizował się jeszcze.
        Elegancka etykieta, ładny kapsel. Wyjątkowo kolorowy jak na Białoruś. Ten kapsel to w dodatku niespodzianka, bo pokryty był łukaszenkowską akcyzą i objawił się dopiero po jej zdarciu. Kiedyś wrzucę fotkę.

        Comment

        • Kolesław
          Senior
          • 03-2004
          • 1130

          #5
          No proszę:
          Attached Files

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            W starej butelce zostało tylko Żyguliowskie (okropna nazwa), reszta piw, w tym to w nowej. Nad tym piwem nie ma co się rozpisywać. Dla mnie to jasny, mocny lager na wzór naszych mózgotrzepów za grosze. Słodkawe, bez goryczki, z alkoholowym bukietem. Piana słabiutka, gaz również. Nie polecam!

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎