Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Max Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    Kormoran, Max Mocne

    Przeszukałem listę piw w dziale "piwo konkretnie" i nie znalazłem, więc dodaję.
    Piwo Max Mocne
    Browar Kormoran
    Alk. do 8,5% obj.
    Ekstr. 14,5% wag.
    Zakupione w małym sklepiku spożywczym na toruńskim Rubinkowie, cena 1,89 zł. Było to przeciętne piwo. Zapach słodowy. Smak raczej słodki, nutki alkoholowe obecne ale nie nachalne, goryczka mało wyczuwalna. Było też coś niezbyt smacznego, coś jakby posmak piwniczny i psuło to cały obraz. Gaz i piana również nie zachwycały. Etykieta w czerwono-czarnej tonacji, nic specjalnego. W sumie piwa raczej nie polecam.
    BIRRARE HUMANUM EST
  • mste
    Gość
    • 01-2005
    • 152

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno złocisty, mógłby być ciemniejszy. [3.5]
    Piana: Bardzo treściwa i trwała. Na koniec zostawia spory kożuszek. [4.5]
    Zapach: W zasadzie słodowy z czymś nieprzyjemnym w tle, lecz trudno i to opisac. [3]
    Smak: Wyczuwalna nawet znacznie zawartość alkocholu.
    Smak słodowo kwaskowy z nieprzyjemnym posmakiem pojawiającym się po paru chwilach. [2.5]
    Wysycenie: Zbyt małe. [3.5]
    Opakowanie: Etykieta w zasadzie czarna z czerwona obwódką, brak danych o ekstrakcie, kapsel czarny. Plus za nową butelkę. [4]
    Uwagi: Mogło być lepsze , gdyby nie wyciśnięto z niego maximum alkocholu.
    Więcej się nie skuszę.

    Moja ocena: [3.05]

    Comment

    • thrashcan
      Senior
      • 10-2005
      • 126

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny, bursztynowy, jeszcze ton ciemniejszy i byłaby piątka, klarowne. [4.5]
      Piana: Biała, średniej wielkości, bardzo trwała - około centymetrowa warstwa utrzymuje się przez cały czas picia piwa. [5]
      Zapach: Dość przyjemny, lecz słabo wyczuwalny. Głównie nutki słodowo - owocowe, w tle jakieś bliżej niezidentyfikowane przyprawy [4]
      Smak: Goryczka dość dobrze zaakcentowana, czuć posmak alkoholu, lecz nie jest on nachalny i podkreśla smak piwa. Niestety w tle lekka myszowatość. Mimo wszystko smakuje nieźle. [3.5]
      Wysycenie: Nasycenie wyborne - tabuny bąbelków w szklanicy, które przy przełykaniu miło szczypią w język. [5]
      Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety badziewne i niezauważalne, kapsel czarny. Przeciętna przeciętność. [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • Budvar
        Senior
        • 09-2005
        • 265

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: słomka [3]
        Piana: kiepska, znikająca [2.5]
        Zapach: nijaki ze sporą dozą alkoholu, robi wrażenie, że piwo będzie wodniste... [2.5]
        Smak: spiryt über alles ! mak alkoholu jest tak natarczywy, że nic więcej o smaku nie potrafię powiedzieć... :-( [1.5]
        Wysycenie: w porządku [4]
        Opakowanie: estetyczne, ale niczym nie wyróżnia się z "tłumu" - ot, sztampa i tyle [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.225]

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemno złoty. [5]
          Piana: Nierównomierna. Plamy i małowyrazista obrączka. [2.5]
          Zapach: Słodowy z alkoholową nutką. [4]
          Smak: Niestety dominuje alkohol. Zasłania on bardzo ciekawe słodowe posmaczki przez co są wyczuane z rzadka i bardzo w tle. Goryczka konkretna. Pod koniec piwa, kiedy już się robi cieplejsze uaktywnia się w smaku diacetylowy posmaczek. [3]
          Wysycenie: Fajnie szczypie w język. Nie siada na żołądku. W szklance niestety nie widoczne, co mnie bulwersuje. Pianie też nie pomaga. [3]
          Opakowanie: Etykieta o przejrzystej kompozycji. Niestety użyte czcionki i kolorystyka kojarzą mi się z tanim winem Klosterkeller pitym w liceum Ekstraktu oczywiście brak. [3.5]
          Uwagi: Co prawda darowanemu koniowi (zabrałem sobie z jednej imprezy) nie zagląda się w zęby ale raczej nie powtórzę.

          Moja ocena: [3.425]

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: W zasadzie klasyczny pilzneński, ale, jak na woltaż z etykiety, trochę za słomkowy. [3.5]
            Piana: Dorodna, nieco zbyt duże pęcherzyki, po kilku minutach zanika, ale zostawiana szkle ładną pajęczynkę... [4]
            Zapach: Słaby, gdzieś-tam można nosem "wyciągnąć" goryczkę, ale nic ciekawego więcej (chyba, że mówimy o lekkometalicznym zapaszku). [2.5]
            Smak: Całkiem niezły, dominuje goryczka, ale nie przesadna, chyba przebijają się (jednak!) nuty alkoholowe. Czuć moc, która będzie z nami. Słabe echa słodowe. [3.5]
            Wysycenie: Bardzo ładnie pracuje, drobniutkie bąbelki, zauważalne i wzrokowo, i na podniebieniu. [4.5]
            Opakowanie: Czarny anonimowy kapsel. Krawatka, etykieta i kontra dopasowane. Tonacja czerwono-czarno-biała ze złoceniami, może być. Grafika na nic się nie sili, niczego nie udaje. Brak info o ekstrakcie, szkoda... [4]
            Uwagi: Nie wiem, czy to ciągle to samo piwo, które oceniali poprzednicy. U mnie na etykiecie jest napis "MAX Mocny", zaw. alk. 7,4%... Generalnie fajne, bezpretensjonalne piwo dla ugaszenia pragnienia w czasie wakacji na Warmii & Mazurach, gdyby nie ten woltaż...;-))

            Moja ocena: [3.275]

            Comment

            • franekf
              Senior
              • 06-2004
              • 944

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pilsowy, chyba jednak nieco za jasny. [4]
              Piana: Przy nalewaniu opada szybko, jest gruboziarnista. Pozostawia po sobie bardzo skromną obrączkę. Nie osadza się na szkle. [3]
              Zapach: Słodko - alkoholowy, średnio przyjemny, gdzieś w tle jakieś słodowe zapaszki. [3.5]
              Smak: Przez cały czas czuć goryczkę - jednostajną i nieco nudną. Przy przełykaniu pojawiają się nuty słodowe i alkohol (coraz wyraźniejszy w miarę ogrzewania piwa). Całość w sumie niezbyt ciężka, przez dominującą goryczkę niespecjalnie ciekawa, ale pijalna bez problemu. [3.5]
              Wysycenie: Zbyt mocne jak dla mnie - piwo za mocno szczypie w język i nieprzyjemnie wypełnia żołądek. [3.5]
              Opakowanie: Prosta etykieta, jakby pochodząca sprzed kilku - kilkunastu lat. Kapsel czarny, brak informacji o ekstrakcie. Całość niezbyt ciekawa, wygląda trochę jak piwo robione dla marketów. [3]
              Uwagi: Myślałem że trafię coś ciekawszego, a tymczasem jest jest to zupełnie przeciętne mocne piwo. Kupione za 3 złote - nie warte tej ceny. Czeka mnie jeszcze zwykłe Mocne z Kormorana - parametry te same, więc piwo pewnie też...

              Moja ocena: [3.45]
              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
              Piwny Janusz bez Teku

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jak pils, a więc w przypadku piwa mocnego za jasny. [3]
                Piana: Średnia, opada dość szybko. [3.5]
                Zapach: Słabiutki. Coś tam czuć chmielowo-słodowego, ale ledwo-ledwo. [2.5]
                Smak: Najpierw miłe wrażenie, ale zaraz potem piwo staje się słodkawe, gorzkie, nieprzyjemne. Dobrze że posmak szybko znika z języka... [2.5]
                Wysycenie: Prawie idealne. [4.5]
                Opakowanie: Szczerze mówiąc nie pamiętam. Robię średnią z ocen przedpiszców [3.5]
                Uwagi: Kupione nie pamiętam gdzie, pite jakieś 2 lata temu.

                Moja ocena: [2.775]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎