Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Eecke, Vlasbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Van Eecke, Vlasbier

    Przywiezione z Belgii, browar znajduje sie w Watou. Alk. 6.5%, but. 0.33 l
    Kolor zlocisty, metne (4.5)
    Piana prawie klasztorna, wielka, wolno opada do trwalego grubego kozucha (4.5)
    Nasycenie - az gesto od drobniutkich babelkow (5)
    Zapach drozdzowo-owocowo-chmielowo-slodowy, dosc intensywny (4)
    Smak lekki ale bardzo bogaty, czego tam nie ma - nuty pszeniczno-cytrynowe, goryczka, owocowo-slodowy posmak, prawie taki bogaty jak w Westvletteren Blonde (4.5)
    Opakowanie - ciekawa szata graficzna, na etykietce chyba wykorzystany jakis obraz przedstawiajacy prace w polu (4.5)
    Ocena [4.35]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Moje wrażenia.
      Po odkapslowaniu z butelki uniósł się zapach podobny do zapachu prostej oranżady, po chwili zmienił się na mocny kwas owocowy. Kwas ulotnił się szybko (ze dwa wdechy), a wkrótce i owocowość. Pozostała jakaś ziemistość, delikatna i calkiem przyjemna. Bogato.
      Kolor piękny, złoty przejrzysty. Części sklarowanej znad osadu. Z osadem zrobił się brudnożółty, mętny z grudkami drożdży (nazbierałaby się tego łyżeczka - termin do sierpnia 2009).
      Piana średnia i wysycenie takoż (ale piłem z chimayowego pokala, a on taki trochę szerszy jest).
      Smak znowuż ziemisty (takie mam skojarzenia) delikatnie wytrawny, bez słodyczy, ale nie ostry. Nie chmielowy, raczej z innych przypraw. w posmaku rzeczywiście odrobina owocowej słodyczy.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎