Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Koszyce, Dominikánske námestie 15, Minipivovar Golem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    Słowacja, Koszyce, Dominikánske námestie 15, Minipivovar Golem

    Warzą jasne i ciemne. Jasne to najlepsze słowackie piwo, jakie kiedykolwiek piłem, wyśmienite.
    Co do menu, klimatu i cen, to typowo "czeska" knajpa.
    Lokal mieści się przy Dominikanske nam. 15.
    Polecam.
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13
    Warzą jasne i ciemne. Jasne to najlepsze słowackie piwo, jakie kiedykolwiek piłem, wyśmienite.
    Co do menu, klimatu i cen, to typowo "czeska" knajpa.
    Lokal mieści się przy Dominikanske nam. 15.
    Polecam.
    Tegoroczna eskapada po browarach Słowacji , zaowocowała wizytą w kilku ciekawych
    miejscach.
    Jednym z nich jest minibrowar '' Golem'', który mieści się, w bocznej części
    starówki w Koszycach, na Dominikanskim Namesti 15.
    Już przy wejściu, wita nas gliniany kolos, znany z filmu o Golemie. (oczywiście
    replika)
    Lokal ma trzy sale. Jedna jest utrzymana w seledynowej tonacji, z malowidłami
    obrazującymi, wieże Pragi. Jest tam najspokojniej.
    Przy barze, gdzie stoją niewielkie kadzie warzelniane, są tylko miejsca stojące.
    Ostatnia sala, z której przez szyby, widać całą reszte urządzeń, ma charakter typowo pubowy. Jest zakopcona i gwarna.
    Ogólnie, klimat jest wzorowany nieco na Prażskich knajpkach.
    Piwo jest bardzo dobre, podawane w formie niefiltrowanej, i dość mętnej.
    Jasne 11,5 - 26 Sk, za 0,4l Ciemne 11,5- 28Sk za 0.4l
    Mają kufle z logiem , i firmowe podstawki.
    Jest jeszcze bardzo dobre jedzenie, w bardzo rozsądnych cenach.
    Polecam '' Golemov dych'' , w którym zawartość pikantnych feferonek,zwiększy
    zapał do spożycia większej ilości piw.
    Obsługa jest szybka i solidna.
    Lokal jest czynny: Po-Cz 11-23, Pt 11-01, So 17-01, Ni 18-22.
    Wizyta w tym jednym z najlepszych minibrowarów na Słowacji ,
    (a jest ich tylko 7 ) jest doskonałym uzupełnieniem , zwiedzania pięknych Koszyc,
    a może być i celem samym w sobie.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      W Golemie nadal dwa piwa do wyboru: svetle i tmave, obydwa w cenie 35 Sk/0,5.
      Jasne charakteryzuje się kompletną mętnością i małą pianą. Zapach leciutko chlebowy, dość słabo zaznaczony. W smaku fenomenalne, uderza wspaniała świeżość piwa. Bardzo dobre!
      Natomiast ciemne jest piwem pozbawionym charakteru. Delikatnie wyczuwalny jest karmelowy zapach ale w smaku ani słodyczy, ani goryczy ani niczego

      Jedzenie bardzo smaczne ale co do cen to można w Koszycach zjeść w dobrej knajpie taniej (ceny w okolicach 15 zl za drugie danie).
      Zgrzytem jednej z wizyt w tym przybytku była próba przywłaszczenia sobie przez kelnera ok. 50 Sk. Na szczęscię, na zwróconą mu uwagę, przeprosił bez mrugnięcia okiem i wydał brakującą część reszty.

      Fajne jest rozróżnienie sal na restauracyjną (ale bez przesadnej wykwintności) i piwiarnianą. Golem jest niewątpliwie czołową pozycją na piwnej mapie Koszyc (i Słowacji w ogóle!).
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • lechuzbydy
        Junior
        • 04-2008
        • 2

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
        Zgrzytem jednej z wizyt w tym przybytku była próba przywłaszczenia sobie przez kelnera ok. 50 Sk. Na szczęscię, na zwróconą mu uwagę, przeprosił bez mrugnięcia okiem i wydał brakującą część reszty.
        Witam. Na słowacji zwyczajowo daje się napiwki lub zaokrągla rachunek do najbliższej pełnej kwoty. Warto rzucić parę koron aby dostać piwko np. w czystej szklance lub nie czekać na nie 20 minut

        Comment

        • bastion
          PremiumUżytkownik
          • 10-2006
          • 1117

          #5
          Ale co z tymi napiwkami, daje się je przed obsługą?
          Bo mi się wydaję, że napiwek to jakaś forma podziękowania za satysfakcjonującą obsługę ,a nie ''łaska'' że mi podadzą piwo w czystej szklance...
          Kurcze nie wiedziałem ,że na dobrze podane piwo trzeba najpierw sobie zasłużyć.

          Comment

          • lechuzbydy
            Junior
            • 04-2008
            • 2

            #6
            No nie. Zagalopowałem się troszkę Płaciłem za piwo przy każdej kolejce. Kolejka (2 szt) kosztowała 38 koron więc dawałem 40 i byłem ok.

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Czytając poprzednie opisy, stwierdzam że w Golemie nic się nie zmieniło, no poza walutą jaką się płaci. Na dłuuuugi weekend majowy „zaciągnałem” znajomych w górki pod Koszycami (nasza baza wypadowa była we wsi Kojšov, ok. 30 km od Koszyc). Oczywiście w planach był wypad do Koszyc na zwiedzanie i piwo w Golemie. Budynek browaru nadal jest żółty, zaraz po wejściu do drzwi nadal wita nas Golem (niestety plastikowy i pusty w środku). Po prawej niebieska sala restauracyjna, po lewej mała salka z barem i kadziami za nim, a dalej długa sala barowa w kolorze jakby piaskowca (chyba tam już się nie pali, bo papierosów nie czuć). Przez okienka można zobaczyć z niej browar. No i przed budynkiem są jeszcze 3 duże stoły. Jedzenie dobre (jadłem leczo w naleśniku). Piwa są trzy. Jasne 1,2E i Ciemne 1,3E oraz miešané (niestety nie piłem z powodu braku czasu). Podają w swoich kuflach 0,4l. Jasne nadal bardzo mętne, świeże, lekkie, drożdżowe, słodowe – bardzo dobre. Ciemne też lekkie, zbożowo palone, bez zbędnej słodkości – też bardzo dobre. Piwa wybitnie nadające się do długiego siedzenia. Obsługa nadal szybka i konkretna. Podstawki firmowe mają. To mój czwarty (po Kalteneckerze, Brontvaju i Buntavarze) słowacki browar i nie wiem czy bym ich piwo określił jako najlepsze, ale lokal na pewno jest najlepszy.
              Minipivovar Golem na kilku fotkach.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19163

                #8
                We niedzielę normalnie zamknięty. Piwo po 2,1 ojro ciemne. Jasne ciut taniej. Poziom słaby do przeciętnego, choć jasne jakby lepsze. Fajna okolica i jakoś pustawo dookoła. Sąsiedni lokal zwijał stoliki z dworu a Golem wystawiał.
                Last edited by e-prezes; 07-09-2019, 16:22.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎