Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Briestskoje Piwo, Briestskoje Tiemnoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Briestskoje Piwo, Briestskoje Tiemnoje

    wbrew opiniom rozsiewanym niesłusznie przez niektóre osoby na giełdzie w Tychach bardzo przyjemne do degustacji piwko z białorusi. zakupione po 4 zł na tejże giełdzie...
    ekstrakt 13*blg, alk. nie pamiętam, ale chyba nie więcej niż 6%
    kolor wybornie ciemny, pod światło wiśniowy; piana zwarta kremowa, choć średniotrwała niemniej przyzwoicie trzymająca się; w smaku wytrawne nuty, bardzo wyraźne z lekkimi posmakami słodowymi w tle; nagazowanie w normie, opakowanie: butelka Euro z ładną etykietą i firmowym kapselkiem. warto było skosztować!
    Last edited by e-prezes; 22-05-2005, 17:47.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    mój egzemplarz ma parametry: alk 4,5%, ekstr 13%

    kolor - rubinowy, klarowne
    piana - jasnobeżowa, drobna, opada szybko
    zapach - czuć slodowość z owocowymi domieszkami
    smak - trochę za wodniste, lekkie szczypanie w język, delikatne gorzkawe nutki przeplatają się wraz ze słodowo-owocowym smakiem
    gaz - za duzo
    opakowanie - brązowa euro, ąldna etykieta, gładki kapsel

    Całkiem przyzwoite ciemne piwo ale bez zbytnich zachwytów
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Z trudem kolega mi to piwo przywiózł z Białorusi i okazało się kwaśne Tylko kolor zatem podziwiałem i etykietę

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Piwo zakupione na giełdzie Tyskiej. Butelka 0,5l. Moc 4,2%. Ekstrakt 13. Kolor ciemno herbaciany, lekko czerwonawy. Kojarzący się raczej z Ale niż z ciemnym piwem, niemniej jednak bardzo ładny. Piana mała, beżowa, nie do końca jednorodna. Trwała jednak, długo się trzymała. Zapach bardzo przyjemny, stanowczo jednak za słaby. Początkowo ciemne słody, lekka paloność i troszkę jakby metaliczność. Później łagodnieje troszkę. Paloność jakby zanika, a pojawia się leciutka chlebowość. Smak ciemno słodowo, leciutko chlebowy z wyraźną paloną goryczką na koniec. Posmak palono gorzki. Całość zdecydowanie bardziej wytrawna niż słodka. Wodnistość, o której pisał becik, faktycznie daje się odczuć, ale tylko na początku. Wysycenie drobniutkie, początkowo za mocne. Później słabnie do odpowiedniej siły. Opakowanie bardzo ładne. Czarno złota etykieta z panoramą miasta (pewnie Brześcia). Przez środek niebieska wstęga z nazwą. Kapsel z naklejoną akcyzą. Jak dla mnie to kolejne (po Porterze) naprawdę dobre Białoruskie piwo. Mało słodkie, o bogatym smaku i ładnym zapachu. Oceniam je na 5 (1 – 6).
        Attached Files
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualna fotka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎