Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Landauer Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    Belgia, Landauer Jasne Pełne

    Jest to chyba nowy produkt Browaru Belgia, bo nie znalazłem na forum. Zakupiłem za 1,70. Butelka euro, bezzwrotna. Ekstrakt 10,1%, alkohol 4,9%. Nic godnego uwagi, ani polecenia w tym piwie nie zauważyłem. Bez piany, bez piwnego zapachu, bez goryczki. Smak słodko-kwaśny.
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    #2
    Piwo zakupiłem dwa dnio temu w sieci Lewiatan za 1,40zł. Faktycznie piwo nie jest specjalnie godne uwagi, ale spróbować można.
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: kolor strasznie jasniutki, sprawia wrażenie piwa rozwodnionego, klarowność całkowita [2]
      Piana: dośc gruba z duzymi bąblami, osadza sie na szklance, bardzo długo sie utrzymuje [4]
      Zapach: słodkawo-mdły, taki jakiego nie lubię, mozna uzyć smiało słowa - myszowaty [1.5]
      Smak: cienkusz, wodniste, rzadkie, typowa dla taniej masówki nie-chmielowa gorzkawość, sprawa wrażenie lepkości, nie wyczuwam żadnego miłego dla kubków smakowych wrażenia, można wyczuć obecnośc kukurydzy (grysu) co daje taką syropową slodkawość [1.5]
      Wysycenie: zdecydowanie za mało [2]
      Opakowanie: bezwrotne euro, gładki kapsel, etykieta
      http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=23796 [3]
      Uwagi: tanie piwo tylko pytanie dla kogo, dla mnie niewypijalne, spróbowałem oceniłem, reszta do zlewu

      Moja ocena: [1.875]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Blado-jasno-słomkowy; nie do przyjęcia pod żadnym względem [1]
        Piana: Biała, niewysoka, trochę dziurawa, ale nawet dość trwała, opada powoli [3]
        Zapach: Gryzący, natrętny, kwaśny smród, niemający nic wspólnego z zapachem słodu czy chmielu [1]
        Smak: Trudna do przełknięcia, gorzko-kwaśna ciecz, do tego mdlący, ciężki posmak, który trudno wypłukać z kubków smakowych [1]
        Wysycenie: To akurat w porządku - gaz jest, bąbelki średniej wielkości [4]
        Opakowanie: Odrapana butelka Euro (bezzwrotna), etykieta biała, oszczędne wzornictwo. Niełatwo je wypatrzyć na półce - choć może to i dobrze [3]
        Uwagi: Zakupiłem w sklepie spożywczym w Karwieńskich Błotach za 1,60 zł. Dwa łyki dla celów degustacyjnych i popłynęło do zlewu... Jedyny plus, że butelka się przyda w domowym browarze - choć raczej trzeba ją będzie specjalnie wymyć.

        Moja ocena: [1.45]
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • sloniatko
          Senior
          • 02-2004
          • 1014

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Braaaardzo bladziudki [1]
          Piana: To chyba najwiekszy i chyba jedyny plus tego piwa. Po nalaniu wysoka i gęsta, długo utrzymuje się w postaciu dość pokażnego kożuszka [4.5]
          Zapach: Jak dla mnie praktycznie bez zapachowe tak więc trudno coś o nim powiedzieć [1.5]
          Smak: wodnisty, cieniutki, z lekko wyczuwlaną goryczką ale chyba nie chmielową. [2]
          Wysycenie: w zasadzie było by OK gdy tylko troszkę dłużej się utrzymywało [3]
          Opakowanie: nic nadzwyczajnego, butelka Euro z niewyszukaną zielonkawą etykietą. [2.5]
          Uwagi: Jak dla mnie tanie wypijalne piwo, tylko po co. Denerwuje mnie też niemiecko brzmiąca nazwa, nie bardzo rozumiem ten proceder wśród niektórych polskich browarów.

          Moja ocena: [2.1]
          Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Wodnisty cienkusz kwalifikujący się do natychmiastowego zapomnienia.

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny, złocisty. [4]
              Piana: Nie za wysoka i niezbyt trwała. [3]
              Zapach: Wyczuwalny, chmielowy. [3.5]
              Smak: Tu także chmiel oraz spora, ale w normie goryczka. [3.5]
              Wysycenie: Nasycenie nie za wielkie, ale jeszcze łapało sie w normie. [3.5]
              Opakowanie: Trochę za blada etykieta. [3]
              Uwagi: Takie sobie, tanie, lekkie piwo.

              Moja ocena: [3.45]

              Comment

              • zAjkA
                Senior
                • 12-2004
                • 1089

                #8
                Zakupiłem dziś w sklepie w rejonach metra Politechnika za 1.60. Ogólnie jedna wielka klapa. Choć było ze szkła miało posmak metalowo-chmielowy. Z resztą nie ma o czym mówić. NIE POLECAM.
                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                Comment

                • Bekiesz
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 140

                  #9
                  Nagle sporo się tego pojawiło na Moich Bielanach.Faktycznie-płyn nie do picia:bez smaku,bez zapachu,bez piany-za to z ogromną ilością gazu.Cena przyzwoita(1.50-),ale widziałem jak to piwo wylewali na trawnik podsklepowi żule.Ja z resztą też wylałem.
                  Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                  Comment

                  • thrashcan
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 126

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, dośc ładny, ale sielankę psują jakieś pływające farfocle (szklanica czysta jak łza). [2.5]
                    Piana: Biała, średniej wysokości, po 3 minutach znika całkowicie. [2]
                    Zapach: Z początku pachnie starą, wilgotną piwnicą, po chwili zapach ustępuje, a na jego miejsce wchodzi dość wyraźny zapach chmielowy zmieszany z czymś bliżej nieokreślonym w odczuciach. Całość nie jest bardzo odrzucająca, lecz tak piwo pachnieć raczej nie powinno. [2.5]
                    Smak: Smakuje jak gorzkawa woda, dodatkowo zostawiając na długo na języku kwaśny posmak... [1.5]
                    Wysycenie: Za małe. [2.5]
                    Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety przyjemne dla oka, na nich wszystkie niezbedne informacje, kapsel złoty. [3.5]
                    Uwagi: Na pewno więcej nie kupię.

                    Moja ocena: [2.1]

                    Comment

                    • BEERBOYS1998
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 119

                      #11
                      Niecałe dwa miechy temu zakupione w Sopocie, w alkoholowym zaraz przed Molo.

                      Comment

                      • htomeheb
                        Junior
                        • 07-2006
                        • 6

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: słomkowaty... nic specjalnego. [2]
                        Piana: ... to piwo praktycznie wogóle nie ma piany ;] [1]
                        Zapach: ... po pewnym czasie śmierdzi jak mocz. [1.5]
                        Smak: ujdzie w tłoku. [2.5]
                        Wysycenie: praktycznie bez żadnych konkretnych walorów smakowych. [2]
                        Opakowanie: ... żółte kapsle i bezzwrotna butelka o śmiesznych kształtach mówią same za siebie [1.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [1.9]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                        Art, Admin

                        ---------------

                        Comment

                        • Budvar
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 265

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: słomkowy, moim zdaniem za blady [3]
                          Piana: całkiem przyzwoita ! pęcherzyki są może zbyt duże, ale piana utrzymuje się do samego końca, pozostawia też wyraźne ślady na szkle [4]
                          Zapach: nieco mało wyraźny, ale poprawny, a nawet – przyjemny, w pierwszej chwili kusi nawet nieco kwiatowym aromatem [4]
                          Smak: nieco wodnisty i zbyt mało wyrazisty, praktycznie pozbawiony goryczki, ale za to bez zbędnych „smaczków ubocznych”, jak na tę wartość ekstraktu piwo całkiem poprawne, na letnie upały byłoby idealne [3]
                          Wysycenie: umiarkowane, raczej za słabe [3]
                          Opakowanie: koncepcja graficzna nie powala, bardzo oszczędna w wyrazie, utrzymana w biało-zielonych barwach, na średniej jakości papierze, kapsel „goły” [2.5]
                          Uwagi: zakupione w sklepie SMAK w Gdańsku

                          Moja ocena: [3.425]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎