Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Louny, Tmavý Ležák 12 / Schwarzbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Louny, Tmavý Ležák 12 / Schwarzbier

    Nie znalazłem go w opisach.Moja butelka przyjechała z Niemiec.Wersja eksportowa.But.0,5 litra Cena 0,40 Euro.Alk. 5,4 %.Piana obfita ale dość szybko znika.Kolor "cococoli".Nasycenie słabiutkie.Smak - dobry ale pijałem lepsze(prawie zero goryczki ).Można wypić - oena 4-.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Jeszcze fotka
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Miałem przyjemność pić ponownie.Pełniejszy opis:
      Butelka 0,5 litra, alkohol 5.4 %, ekstrat brak, import prywatny ,wersja na rynek niemiecki
      Kolor - brązowo-wiśniowy, klarowny
      Piana - drobnobąblowa, beżowa, średniowysoka i średniotrwała
      Zapach - karmelowo-kawowy, sympatyczny
      Gaz - w normie
      Smak - słodki karmelowy, goryczka prawie nie zauważalna
      Dla mnie troszkę za słodkie. Ale jezeli ktoś lubi ......
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Louny, Tmavy Leżak

        Louny, Tmavy Leżak produkt od Drinks Union.
        Zakupione w Lublinie na Tumidajskiego.
        Alkocholu 5.1 % obj. ekstraktu nie podano.
        W składzie oprócz składników typowych występują takie wynalazki (co niestety odbija się na smaku) jak: cukier, barwiący karmel,antioxidant kyselina askorbova, kyselina mlecna, nahradni sladidlo sacharin)
        Co do samego piwa.
        Chmielowy zapach.
        Barwa średnio ciemna pod światło rubinowa.
        Co do smaku to w pierwszej chwili uderza słodkość w tle można wyczuć goryczkę i jakby minimalnie delikatne palone elementy.
        Ogólnie mi to piwo średnio przypadło do gustu, nie jestem wielkim zwolenikiem słodkich piw a przedewszystkim jak słodycz pochodzi z chemi. Gdyby było inaczej i oprócz słodyczy były bardziej zaznaczone inne smaki piwo to bardziej by mi pasowało.
        Można to piwo spokojnie spróbować ale jak się nie ma innych ciemniaków.
        Ocena to 3.4

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Czy nie jest to akurat to samo piwo http://www.browar.biz/forum/showthre...ighlight=Louny
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • kishar
            Senior
            • 10-2003
            • 1691

            #6
            Stworzyłem nowy temat ze względu na inną zawartość alkocholu.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23793

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar
              Stworzyłem nowy temat ze względu na inną zawartość alkocholu.
              czego?

              inna zawartość alkoholu to zbyt mała różnica.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                #8
                A czy zawartość w tym piwie różnych wynalazków jest wystaczającą różnicą?? bo jak mniemam w piwie opisywanym przez sibarha nie powinno ich być ze względu na prawo czystości.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar
                  A czy zawartość w tym piwie różnych wynalazków jest wystaczającą różnicą?? bo jak mniemam w piwie opisywanym przez sibarha nie powinno ich być ze względu na prawo czystości.
                  A gdzie Sibarh napisał, że jest to piwo warone wg Rheinsgebot?
                  Składu też nie wymieniał. Dla mnie także jest to to samo piwo. Jakbysmy zaczeli rozróżniać piwa po minimalnej zaw. alk to np samych Królewskich Jasnych Pełnych byłoby kilka.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                    A gdzie Sibarh napisał, że jest to piwo warone wg Rheinsgebot?
                    Składu też nie wymieniał. Dla mnie także jest to to samo piwo. Jakbysmy zaczeli rozróżniać piwa po minimalnej zaw. alk to np samych Królewskich Jasnych Pełnych byłoby kilka.
                    Ja nie napisałem, że Sibarh tak napisał, ale że mniemam, że tak może być.

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      To piwo należy ustawić w jednym szeregu z Okocimskim Karmi.
                      Barwa właśnie karmelowego piwa - ciemne, czerwonawe.
                      Zapach, także karmelowy z zaznaczonym lekko chmielem.
                      Piana jak efemeryda - szybko przemija.
                      W smaku słodkie, karmelowe. Czuć lekko słód i w odległym tle chmiel.
                      Nienajgorsze, choć z tego typu piw, nic nie przebije Diamenta z Zabrza.
                      Pojawiło się w Auchanie, w Katowicach. Ceny nie pamiętam.
                      Ładna etykieta - w pierwszym momencie myślałem, że to jakiś belgijski klasztorniak.
                      Last edited by adam16; 14-09-2006, 18:13.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
                        Czy nie jest to akurat to samo piwo http://www.browar.biz/forum/showthre...ighlight=Louny
                        To jest to samo piwo. Uzupełniłem temat żeby już nie było wątpliwości.

                        Comment

                        • Borysko
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1144

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                          A gdzie Sibarh napisał, że jest to piwo warone wg Rheinsgebot?
                          Składu też nie wymieniał. Dla mnie także jest to to samo piwo. Jakbysmy zaczeli rozróżniać piwa po minimalnej zaw. alk to np samych Królewskich Jasnych Pełnych byłoby kilka.
                          A na moim jest napisane, że wg Reinheitsgebot, w składzie jest wyłącznie woda, słód i chmiel odmiany Saaz. Alk 5,1%. Butelka identyczna jak na focie Sibarha. Pojawiło się ostatnio na Pomorskiej u SuperMario.
                          Piana nie jest mocną stroną tego piwa. Zapach też nie (słaby - jakiś karmel i troche chmielu). Barwa już lepiej, koźlakowa. Smak nienajgorszy - karmelowo-słodowy, nieco chmielowej goryczki, posmak całkiem długi, karmelowo-słodki.
                          Poprawny ciemniaczek, choć dla mnie nieco za płaski w smaku i za słodki, choć słodycz zrównoważona jest niezłą goryczką.

                          Comment

                          • kentaki
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 452

                            #14
                            Piwko zakupione w Albercie (Galeria Mokotów)
                            Kolor zbyt jasne jak na tmave, cejlońska herbata, klarowne 3
                            Piana nikła, szybko znika ale zostaje dywanik 3
                            Zapach troche palonego słodu, przyjemny 4
                            Smak delikatny, pozostawia przyjemne wrażenie w ustach, jakby orzechowy 5
                            Nagazowany spoko , aż chce sie bekac 4
                            Opakowanie sympatyczne, treściwe i zachęcające, początkowo wziąłem je za niemieckie, tyle tam (na etykiecie) szwargotu 4
                            To bardziej rezane niż tmave, super chmielona herbatka z małym prądem

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #15
                              Prezent od Alberta na św. Mikołaja.

                              He he, ale dobre

                              Zacznę od końca: opakowanie bardzo dostojne, złota krawatka, firmowy kapselek, smukła butelka NRW współgra z wieżami kościelnymi z logo browaru. Kolor ciemno bursztynowy - coś jak polo tmave Piana gęsta i kremowa. W smaku piwo to jest wytrawne ale z karmelowo-chlebowym posmakiem. Przypomina troszkę kwas chlebowy. Lubię takie piwka. Goryczka jest raczej niska ale za to cierpka i zalegająca. Zapach karmelowy.

                              Sama radość.

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎