Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

rozróżnianie browarów z grupy Strzelec-Brok po nadruku z datą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    rozróżnianie browarów z grupy Strzelec-Brok po nadruku z datą

    mam pewien problem związany z identyfikacją etykiet. większość to odklejki, więc mam do nich kontry z datą.
    przyglądając się tym właśnie danym ustaliłem, że brok (koszalin, połczyn i/lub słupsk) stosowały ten wzór nadruku: czyli czerocyfrowa data (miesiącrok) i trzy lub czerocyfrowy kod oddzielony od daty ukośnikiem obrazek 1
    ale mam Colt 45 litrowy z odmiennym , czyli poszczególne fragmenty kodu przedzielone kropkami.
    strzelec (jędrzejów) jak mi się zdaje używał następującego formatu: sześciocyfrowa data przedzielona kropkami i po odstępie kod trzy lub czerocyfrowy (choć mam i taką, gdzie jest tylko litera A) - występuje on na następujących piwach Tab, Tab Strong, Herman Muller, Wiking Premium, Strzelece .
    od pewnego czasu (gdzieś od września 2004) widzę, iż wymienne stosuje się powyższy z tym różniący się od powyższego literą L przed kodem czerocyfrowym (górskie, colt 45, porter strzelec i herman muller najnowszy).

    czy jest metoda na rozpoznawanie po tym nadruku z jakiego browaru piwo wyszło? jak rozpoznać np. rybnik?
    Last edited by e-prezes; 03-06-2005, 13:10.
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    #2
    Z Rybnikiem nie ma problemu, bo przecież od lat jest zamknięty...
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      no dobra, ale z jaką datą wypuszczono ostatnią partię i jakie to były piwa?

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎