Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Książ

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Okocim, Książ

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Blado złoty, nie najgorszy jak na cieńkusza ale jednak ździebko za jasny. [4]
    Piana: Jedynie krótkotrwały kożuszek. [2.5]
    Zapach: Zapach słodu i alkoholu jak u Mocnego brata, mało intensywny co mu nie przeszkadza by być zbyt mdławym. [3]
    Smak: Posłodzona woda plus troszke spirytusu dla mocy, w tym specyfiku ktoś zanurzył na chwilke torebke z herbatą, by było czuć czymś gorzkim, ale raczej nie chmielem. [2]
    Wysycenie: Najpierw bardzo żywo buzuje, następnie uspokaja się i szybko wygazowuje. [3]
    Opakowanie: Brzydka puszka, bez podanych informacji o ekstrakcie i z zafałszowanym miejscem produkcji: Dolnoślaskie Browary Piast. [2]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.55]

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • piwowar2
      Senior
      • 11-2001
      • 588

      #3
      Bardzo cienkie piwo bez jakichkolwiek smakowych niepodzianek. W tym samym sklepie zakupilem butelki z dwoma roznymi kapslami.

      Comment

      • Lacriferno
        Senior
        • 07-2005
        • 783

        #4

        Co to się porobiło? Chciałem dodać ocenę tego piwa, wypełniłem wszystkie pola, zamieściłem ocenę, a tu niespodzianka. Ocena nie jest dodana, jako nowa wiadomość w wątku, za to widoczna na stronie głównej, co ciekawe bez opisów.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          sprawdziłem i niestety muszę prosić o wklepanie oceny jeszcze raz. system widocznie nie załapał czegoś (pierwszy raz...) :/ przed chwilą oceniłem za pomocą ARTomatu i ocena poszła (teraz usunąłem żeby nie było przekłamań w ocenie).
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            #6
            W takim razie proszę o usunięcie tej mojej pechowej oceny. Mimo, że wpis nie pojawił się jako nowa wiadomość w wątku, moja cena ma wpływ na ocenę ogólną. W tej sytuacji wklepanie nowej oceny będzie zdublowaniem tej pierwszej.

            Comment

            • Lacriferno
              Senior
              • 07-2005
              • 783

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piwo o niskim ekstrakcie więc kolor słomkowy pasuje. [4]
              Piana: Fatalna. Zanika tuż po przelaniu zostawiając nikłe ślady na powirzchni. [2]
              Zapach: Słabo wyczuwalny. Na pierwszym planie akcenty chmielowe zakłucane obcym metalicznym zapachem. [2.5]
              Smak: Wybitnie wodnisty, co w połączeniu z silną goryczką daje smak gorzkiej wody. Goryczka pozostawia mało przyjemny posmak. Całość wieńczy posmak metaliczny, który sprawia, że piwo jest trudne do wypicia. [2]
              Wysycenie: Zbyt silne, drażni i szczypie w język i gardło. [2.5]
              Opakowanie: Mało staranna etykieta, oszczędna w kolory. Informacji o ekstrakcie brak. Na kontretykiecie zabawna bajeczka o browarze warzącym. [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.35]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemno-słomkowy, klarowne, po Książu spodziewałem sięlepszej barwy - mocniejszej [3.5]
                Piana: biała,dość gruba,bardzo szybko opada,pozostają grube pęcherzyki,nie osadza się na szkle [1.5]
                Zapach: nietesty ale przypomina zapach piw dla marketów,lekko słodowa woń połączona ze środkiem sterylizującym [1.5]
                Smak: smak to nagazowana woda o lekkim chmielowym zapachu,mocno szczypie w język i podniebenie [1.5]
                Wysycenie: zdecydowanie za duże [1]
                Opakowanie: charakterystyczny dla Ksiązą widok konia z podkową, dla mnie najlepsza rzecz związana z tym piwem [4]
                Uwagi: żałosne resztki dawnego Książą, w całości tego piwa nie wypiję

                Moja ocena: [1.7]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • puszka
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 204

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brdzo ładny złotawy kolorek [4.5]
                  Piana: Bardzo szybko znikła zostawiając tylko ślad [2]
                  Zapach: Całkiem ładny chmielowy [4]
                  Smak: Całkiem niezłe piwko-smak sie utrzymuje dość długo w ustach [4]
                  Wysycenie: Słabe [2]
                  Opakowanie: Zadna rewelacja [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.675]

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowy, odpowiedni dla lekkiego piwa jakim jest Książ. [4]
                    Piana: Biała, gruboziarnista, bardzo rzadka praktycznie znika zaraz po nalaniu. [1.5]
                    Zapach: Delikatny chmielowy, przyjemny jednak mało intensywny. [3.5]
                    Smak: W sumie jestem miło zaskoczony smakiem tego piwa. Jest to lekkie piwo i czuć w nim wodnistość jednak smak jest przyjemny chmielowy z chlebowymi nutkami. Goryczka bardzo delikatna. [4]
                    Wysycenie: Średnie. [3.5]
                    Opakowanie: Niczym specjalnym się nie wyróżniające jednak dość ładne stonowane. Na minus brak informacji o ekstrakcie. [3]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.5]
                    Last edited by YouPeter; 06-12-2006, 23:30.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • tunczyk7
                      Junior
                      • 12-2006
                      • 12

                      #11
                      lura, sama woda ze slodem...

                      Comment

                      • wedge7
                        Senior
                        • 01-2007
                        • 217

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasna słomka, jak na lekkie piwo nie jest źle [4]
                        Piana: wysoka i gruboziarnista; dość szybko zredukowała się do zera [3]
                        Zapach: intensywny chmielowy; raczej mało przyjemny [2.5]
                        Smak: wodnisty; z intensywnym chmielowym posmakiem; goryczka wyraźna i mało przyjemna; ciężko to przełknąć [2.5]
                        Wysycenie: dość dobre; nie ma się do czego przyczepić [4]
                        Opakowanie: bez rewelacji; po prostu czarny koń [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.725]

                        Comment

                        • nek
                          Member
                          • 03-2006
                          • 43

                          #13
                          Piwo bez rewelacji,śiuśki już nie wróce do tego piwa!!!

                          Comment

                          • reli
                            Junior
                            • 01-2007
                            • 4

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: kolor cienko żółty - mocz [3]
                            Piana: żeby była trzebaładnie potrząsnąc butelka czy puszka
                            szybko znika. Piana na 0,2 palca [2.5]
                            Zapach: Cieniutko i jeszcze można sie spażyć ! ogólnie zapach cienki, mdły moze sie wydawać lekko ostry pod wpływem alkocholu ktry zawiera. [2.5]
                            Smak: Smak - pozostawia wiele do życzenia z kolegami zawsze sie smiejemy ze ksiaz robiony szybciej niż to możliwe wspacnmioany spirytem, sma tak własnie jest ze robi sie cienki i mdłamy to alkochol lekko daje znac o sobie lekko kryząc w jamie. nie dla piwosza ! [2.5]
                            Wysycenie: Jakie piwo takie wszystko, dotyczy to też gazu szybko leci przez co piwo staje sie wodą z odrobina aromatu - mocz [2.5]
                            Opakowanie: Chciałem dac 3 daje wyżej dlatego ze opakowanie jak opakowanie, w róznych momentach róznie można oceniać, jednagże podoba mi sie biała puszka (zwykla) na ktorej można wyraźnie zobaczyc KSIAZ ! Nie najgorsza nie najlepsza ;] [3.5]
                            Uwagi: Witam forumowiczów, juz od pewnego czasu sobie śmigam po forum to tu to tam, ogólnie przygotowuje się do pierwszej warki a postanowiłem napisać posta teraz bo właśnie walnołem 2 książki na szybkiego to ocenie. Ogólnie to czuje mały sentymen, piło sie to kiedys wiadomo dlaczego - fundusze. Wzbucza we zmnie mile wrazenie mimo cieniego smaku zapachu i gazu ale piwo z Piasta (szkoda ze juz okocim>carlsberg), a ja jestem z dDolnego Śląska. !

                            Moja ocena: [2.575]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. BARDZO PROSZĘ UŻYWAĆ JĘZYKA POLSKIEGO!
                            Art, Admin

                            ---------------

                            Comment

                            • babalumek
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1207

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika reli
                              Wzbucza we zmnie mile wrazenie mimo cieniego smaku zapachu i gazu ale piwo z Piasta (szkoda ze juz okocim>carlsberg), a ja jestem z dDolnego Śląska. !
                              Też jestem zDolnego Śląska, ale produktów Okocimia spod znaku Piasta nie ruszam od kiedy zamknęli browar we Wrocku - nie chcę się oszukiwać
                              MRKS Kuźnia Jawor

                              WTS Sparta Wrocław

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎