Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Złoty Smok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    To piwo nigdy nawet koło marcowego nie stało...
    Hm... kiedyś chyba jednak stało
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Miałem okazję pić w tym roku kilka oktoberfestbier, a to chyba tożsame z maerzenem, i Złoty Smok spokojnie plasuje się w środku stawki, a może nawet w tej lepszej połowie.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      Hm... kiedyś chyba jednak stało
      No kiedyś chyba stało, ale kiedy to było

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      "No po byku, bardzo dobre!" jak mawiał inżynier Mamoń. Miałem okazję pić w tym roku kilka oktoberfestbier, a to chyba tożsame z maerzenem, i Złoty Smok spokojnie plasuje się w środku stawki, a może nawet w tej lepszej połowie.
      16-11-2006
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #63
        Piłem ostatnio. To cały czas ponadprzeciętnie dobre piwo. Jednak także miałem wrażenie, że gdy byłem nieco młodszy, smakowało mi bardziej.
        Przy okazji, jest poniżej PLN 3,00 w P&P w Jankach, podobnie, jak smoki o innych kolorach...

        Comment

        • tomek35
          Senior
          • 02-2007
          • 497

          #64
          Uważam, że warka z datą 7.01.2010. jest w bardzo dobrej formie. Aktualnie, w mojej ocenie, zdecydowanie wyprzedza Srebrnego Smoka.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: klasyczny bursztyn [5]
            Piana: kolor ciemne ecru, drobna, zwarta, dość długo sie utrzymuje, nie osadza się na szkle [4]
            Zapach: dość intensywny, przyjemny, lekki, słodu, zapach świeżego chmielu, jak wącham i zamykam oczy to mam wrażenie jakbym był na łące gdzie czuję lekki zapach trawy i zmoczonej ziemi, naprawde zapach zachęca do picia [4.5]
            Smak: pełne, treściwe, wyraźne dominuje owocowa goryczka, mam wrażenie jakby do piwa dolano lekką zawartość soku, dopiero pod koniec łyczka pojawia się goryczka zdecydowanie chmielowa, w trakcie picia próbuje wydostać sie na pierwszy plan słodkość piwa ale na całe szczęście zostaje ona zgaszona, to piwo może jedynie pozornie być słodkawe [4]
            Wysycenie: ogólnie bez zarzutu [5]
            Opakowanie: również bez zarzutu, seryjna etykieta, firmowy kapsel [5]
            Uwagi: dobre piwo, warte powtórki ale na pewno nie będę często o nie sięgał, sprawia wrażenie dość ciężkiego

            Moja ocena: [4.325]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowo-brązowy, podobny do brytyjskich ale. [4]
              Piana: Średniej gęstości, w szaro-białym kolorze. Utrzymuje się przez kilka minut, a później pozostaje w postaci cienkiego kożucha. Pozostawia niewielkie ślady na kuflu. [4]
              Zapach: Lekko prażony słód, moim zdaniem nie za przyjemny. [3]
              Smak: Średnio treściwe, słodowe, z lekkim posmakiem spalenizny. Goryczka dość intensywna. [3.5]
              Wysycenie: Dość wysokie, w dużym stopniu ratujące to piwo. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta beznadziejna. Nieczytelna, nietrafnie dobrane kolory, w ogóle nie wyeksponowany napis, że jest to piwo marcowe. Na plus można zaliczyć fakt, że podana jest zawartość ekstraktu. [2]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.375]
              Last edited by YouPeter; 09-10-2009, 20:17.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piękny ciemnobursztynowy kolor, pięknie mieni się pod światło [4.5]
                Piana: Na początku całkiem przyzwoita, chociaż niezbyt gęsta. Dość szybko znika, sporo zostaje na ściankach [3]
                Zapach: Intensywny, świeży. Chmiel, kawa zbożowa i nuty palone [4.5]
                Smak: Pełny i treściwy, sporo goryczki, lekkie nuty karmelu. Zupełnie nie czuć 6.2%, piwo dość gładkie w ustach [5]
                Wysycenie: Odpowiednie, do samego końca bąbelki odrywają się od dna kufla. Gdyby nie to wydaje mi się, że piwo mogłoby być zbyt ciężkie [5]
                Opakowanie: Tak jak inne piwa z Fortuny - charakterystyczne, nie wszystkim się podoba, ja należę do grona sympatyków etykietek ze smokiem [4]
                Uwagi: Moje ulubione piwo Fortuny. Nie mam wielkiego porównania jeśli chodzi o piwa marcowe (bo Bierhalle to chyba nie wszystko...) więc nie wiem jak wpisuje się w kanon tego gatunku za to wiem, że zwyczajnie mi odpowiada i smakuje.

                Kupione w PiP za 2.39, stosunek cena/jakość IMO bardzo dobry. Często do niego wracam

                Moja ocena: [4.55]
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • Cannabee776i99
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 658

                  #68
                  Przykro mi to pisać, ale moje pierwsze podejście do tego piwa było niezbyt miłe, czuć od niego najprawdziwszą ścierą, pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło. Data przydatności: 2010/05/04.

                  Comment

                  • Candlekeep
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 367

                    #69
                    No niestety - jeśli chcesz dłużej ciągnąć przygodę z piwami Fortuny - niezależnie, w jakim kolorze będzie Smok - to musisz się przyzwyczaić do tego dziwnego zapachu.
                    Choć w moim odczuciu woń ta przypomina bardziej zapach kleju Plastuś, a nie ścierę. Chociaż, kto wie?

                    Comment

                    • Cannabee776i99
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 658

                      #70
                      Może i kleju plastuś, tak czy siak nie zachęca on do spożycia (IMHO).

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemnobrązowy, lekko wpadający w czerwień [4.5]
                        Piana: gęsta, wonna, długo się utrzymuje [4.5]
                        Zapach: karmel oraz palony słod - przyjemny [4.5]
                        Smak: Dominuje nuta palonego słodu, dodatkowo przyjemna goryczka [4.5]
                        Wysycenie: dobre [4]
                        Opakowanie: ciekawa etykieta, kapselek na wymianę [5]
                        Uwagi: Ostatnie z piw, dostarczonych mi przez brata po zakupach w tyskim ALKO-SKLEPIE. Zostawiło po sobie nader dobre wrażenie.

                        Moja ocena: [4.5]
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • tofas
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 131

                          #72
                          Kolor bursztynowy. Piana kremowa, brudno-biała. Wysycenie średnie. W zapachu najpierw pojawia się świeży, ziołowy aromat chmielu, następnie wyraźny karmel i sztuczna słodycz oraz gorzka czekolada. Całość wieńczy bardzo wyraźny czosnkowo-kukurydziany DMS. W smaku dominuje karmel, obok lekka chlebowość i biszkopty, przechodzące w mocną chmielową goryczkę, podkreśloną lekko przypalonym ziarnem. Wyraźnie obecny jest posmak metaliczny. Finisz goryczkowy z chlebowym akcentem. Pełnia średnia, dość treściwe
                          Jeśli chodzi o porównanie przez producenta tego piwa do Marcowego to jest to ogromne nadużycie. Nie za bardzo widzę jakiekolwiek podobieństwa. Ogromna ilość DMS-u w moim egzemplarzu całkowicie mnie rozłożyła. Wręcz wzorzec do nauki. To samo dotyczy metalicznego posmaku, masakra... Do tego piwo ma jakiś sztuczny, słodki smak i zapach, niezbyt naturalny. Nie polecam.

                          Comment

                          • Bombadil13
                            • 05-2005
                            • 2479

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tofas Wyświetlenie odpowiedzi
                            DMS
                            Cóż to takiego?
                            Poszukuję

                            Comment

                            • kjaros
                              Senior
                              • 03-2007
                              • 377

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Cóż to takiego?
                              Dwumetylosiarczek. Ma zapach słodkiej kukurydzy, gotowanych warzyw, czosnku.
                              Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Cóż to takiego?
                                dwumetylosiarczek
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎