Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Złoty Smok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Senior
    • 12-2004
    • 945

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn [4]
    Piana: Drobnopęcheżykowa, lekko przybrudzona średniowysoka. [3.5]
    Zapach: Słodowość, karmel, chmiel. [3.5]
    Smak: Słodowość, lekki karmel delikatna goryczka. [4]
    Wysycenie: Średniowysokie [4]
    Opakowanie: Czytelna i rozpoznawalna seria. Minus za przypisanie mu miana marcowego. [4]
    Uwagi: Do marcowego mu brakuje ale i tak mi smakowało

    Moja ocena: [3.775]
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tofas Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolor bursztynowy. Piana kremowa, brudno-biała. Wysycenie średnie. W zapachu najpierw pojawia się świeży, ziołowy aromat chmielu, następnie wyraźny karmel i sztuczna słodycz oraz gorzka czekolada. Całość wieńczy bardzo wyraźny czosnkowo-kukurydziany DMS. W smaku dominuje karmel, obok lekka chlebowość i biszkopty, przechodzące w mocną chmielową goryczkę, podkreśloną lekko przypalonym ziarnem. Wyraźnie obecny jest posmak metaliczny. Finisz goryczkowy z chlebowym akcentem. Pełnia średnia, dość treściwe
      Jeśli chodzi o porównanie przez producenta tego piwa do Marcowego to jest to ogromne nadużycie. Nie za bardzo widzę jakiekolwiek podobieństwa. Ogromna ilość DMS-u w moim egzemplarzu całkowicie mnie rozłożyła. Wręcz wzorzec do nauki. To samo dotyczy metalicznego posmaku, masakra... Do tego piwo ma jakiś sztuczny, słodki smak i zapach, niezbyt naturalny. Nie polecam.
      Sam lepiej bym tego nie wyrazil. Zgadzam sie w pelni.
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        #78
        Miałem okazję pić złotego smoka w smoczej jamie w wersji beczkowej.

        Powiem tak, nie zamawiałem zupy jarzynowej więc nie byłem zadowolony.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #79
          Pity dziś przeze mnie Złoty Smok w "restauracji" Bazar w Miłosławiu, był najpyszniejszym Złotym pitym z beczki w życiu. Piwo było jaśniejsze niż to jest w jego zwyczaju i mniej w nim było czuć charakterystycznych ziółek polokoktowych. tak na prawdę to było to coś na kształt rzezanego Srebrnego ze Złotym. Mi taka wersja bardzo odpowiada. bo do tej pory Złoty był jedynym piwem, który wolałem z butelki niż z beczki. Mniam

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • fuliano
            Senior
            • 07-2010
            • 1825

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztyn klarowny [4.5]
            Piana: brudno-biała, średnioziarnista, b. wysoka. na raz nie da się rozlać, utrzymuje sie drobniutka do samego końca. Przepiękna [5]
            Zapach: dużo słodowości z karmelem do tego owoce z nutami chmielowymi [4.5]
            Smak: słody z karmelem na przód się wybijają, wyczuwalne nutu chlebowe. Na końcu lekka gorzkawość przechodząca w goryczkę [4.5]
            Wysycenie: wysokie odpowiednie, trzymające poziom do końca [4.5]
            Opakowanie: charakterystyczne dla smoków, z tyłu wszystkie ważne informacje, dopasowana krawatka, dedykowany kapsel [4.5]
            Uwagi: bardzo dobre piwo, dodane do uilubionych. Warka z terminem 31.01.2011

            Moja ocena: [4.55]

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy. Choć podobny do Czerwonego Smoka wydaje się nieco jaśniejszy. [4.5]
              Piana: Lekko kremowa, średniobąblowa. Opada powoli do grubej kołdry. Do końca zostaje cienka warstwa, do tego ładnie oblepia szkło. [5]
              Zapach: Średniointensywny, ale przyjemny i zachęcający. Słodowo-karmelowy. [4.5]
              Smak: Lekko słodowo-karmelowy początek. Po nim bardzo przyjemna gorycz, która długo zostaje, mieszając się na końcu z karmelowym posmakiem. Świetne. [4.5]
              Wysycenie: Średniowysokie. Lekko musuje język. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta w złoto-czerwonych barwach, ładna jak we wszystkich Smokach. Wszystkie informacje tradycyjnie podane, kapsel Fortunowy. [4.5]
              Uwagi: 28/02/2011.

              Moja ocena: [4.55]
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • eutanatos
                Member
                • 11-2010
                • 43

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, ciemny. Pod światło mieni się złotem. [4.5]
                Piana: Początkowo gruba warstwa gęstej biało - karmelowej piany. Ubywa z czasem, ale cienka warstwa zostaje do końca na całej powierzchni. [4]
                Zapach: Wyraźny, słodowo - ziarnisty. W tle delikatny zapach chmielu i alkoholu. [4]
                Smak: Wyjątkowa mieszanka słodu na pierwszym planie i goryczkowego podkreślenia. Czuć delikatnie spirytusową nutę, DELIKATNIE - nie odrzuca. Posmak aksamitny, goryczkowy. [4.5]
                Wysycenie: Delikatne, drobniutkie pęcherzyki gazu bardziej czuć , niż widać. [4]
                Opakowanie: Etykieta podobna do wszystkich "smoków". Bardzo ładnie skomponowana przez grafika - pasjonata. Żadnej amatorszczyzny. Kolory, kształty (w tym czcionki), rozmieszczenie detali na etykiecie - widać ogrom pracy. Wszystkie informacje na miejscu. [5]
                Uwagi: Browar fortuna nie robi tandety. Technolodzy bardzo się starają trzymać wysoki poziom. Będę kupował piwa tego browaru w ciemno !

                Moja ocena: [4.275]

                Comment

                • Carnifex
                  Member
                  • 10-2010
                  • 75

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo mi się podoba, taki rizany, z lekką pomarańczą lub inaczej biszkoptowo - whiskowo - herbaciany. [4.5]
                  Piana: Nieprzesadnie obfita - to nie mydło, ale utrzymuje się do końca. Jedynie zbyt śnieżnobiała. [4]
                  Zapach: Uwodzicielski Uwielbiam go. Tak złożony i ciekawy zapach zapowiada, że nie będzie to zwyczajne piwo... [5]
                  Smak: Smak jest najwązniejszy, a jest on WSPANIAŁY. Jest w nim wszystko co lubię, ale nie jest przeładowany. Jest mocna goryczka, jest słodowość, jest lekka żelazistość. Wszystko razem daje oryginalny efekt, nie do pomylenia z innym piwem. [5]
                  Wysycenie: Odpowiednie i przyjemne, nie ma nachalnych, ostrych bąbelków. [4.5]
                  Opakowanie: Ładne opakowanie jak całej serii, ale w tym wypadku dobór czerwonego i złotego jakoś nie powala. Może jakby tło na etykiecie było czarne w miejsce białego byłoby lepiej? [4]
                  Uwagi: W moim rankingu piwo to ma zapewnione miejsce na podium. Do tego dobra cena - 2,50 w PiP.

                  Moja ocena: [4.8]

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #84
                    Warka 07.04.2011 - zapach świeży, słodowy, prawie bez chmielu. Goryczka krótka, tylko na przedzie języka, zanika szybko, pięknie zbalansowany smak. Piana spora, drobnoziarnista, i co dziwniejsze - trwała, wytrzymała w postaci grubego kożucha 20 minut, aż do końca kufla.

                    Piło się fantastycznie, warto wrócić. Za cenę 2.80 nawet wiele razy.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #85
                      Teraz przeczytałem że napisałeś konkretną datę swojego piwa. Moje miało 13.04.2010, a czerwny którego piłem miał datę majową a nie kwietniową jak wcześniej błędnie napisałem.

                      Comment

                      • TCT
                        Senior
                        • 04-2007
                        • 135

                        #86
                        Że niby nie jest to już w zapachu zupa jarzynowa?
                        "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                        art. 86 Konstytucji RP

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #87
                          No w moim egzemplarzu niestety warzywka były i to ostre.

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            #88
                            Albo mam farta albo coś innego, bo akurat Złoty jeszcze nie trafił mi się warzywny, inne Smoki to i owszem.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #89
                              Co jakichś czas skontroluję złotego i zobaczę co w trawie piszczy. Czuć że to ciekawe piwko, słodowe z fajną cierpką goryczką na końcu, ale warzywka robią wszystko by mnie do delektowania się nim zniechęcić.
                              Last edited by pioterb4; 21-12-2010, 18:39.

                              Comment

                              • TCT
                                Senior
                                • 04-2007
                                • 135

                                #90
                                Cóż, trzeba sprawdzić organoleptycznie..
                                "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                                art. 86 Konstytucji RP

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎