Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svyturys, Baltijos Tamsus / Dark / Dark Red / Marzen Tamsusis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Svyturys, Baltijos Tamsus / Dark / Dark Red / Marzen Tamsusis

    But 0,5 alk 6 % browar Kłajpeda Cena 2.09 lita
    Kolor - ciemny karmelowy klarowny
    Zapach - przyjemny karmelkowy
    Pianka - drobna, wysoka, długo się utrzymuje
    Gaz - w normie
    Smak - bardzo smaczne piwko, delikatna goryczka ale nad nia króluje słodycz karmelu


    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 32 - moje 17 nowe piwo na forum
    Last edited by sibarh; 19-04-2008, 11:09.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    A tak wygląda to piwko:
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 19-04-2008, 11:20.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Budvar
      Senior
      • 09-2005
      • 265

      #3
      Švyturys Baltijos Dark Beer

      Švyturys Baltijos Tamsus Alus (Dark Beer)
      Alkohol: 6,0% obj.
      ----------------------

      Kolor: miodowozłoty, ładny, ale raczej nieprzystający do piwa określanego jako „ciemne” [3.5]

      Piana: początkowo gęsta i kremowa, niestety, dość szybko redukuje się do postaci cieniutkiego dywanika, całość ratują kręgi pozostające na szkle [4]

      Zapach: nieco mało wyraźny, trudno w nim się doszukać elementów właściwych ciemnym piwom [3.5]

      Smak: smaczne piwko, choć z drugiej strony niczym nie zaskakuje i niczym nie powala na kolana (no, może delikatnością goryczki ?), ot, po prostu, można wypić ze smakiem i szybciutko zapomnieć… nieco za wodniste [4]

      Wysycenie: w normie [3.5]

      Opakowanie: ładna etykieta, o ciekawym kształcie i kolorystyce, całość dopracowana w najdrobniejszych szczegółach [5]

      Moja ocena (wg ARTomatu): [3.825]

      Comment

      • kentaki
        Senior
        • 10-2002
        • 452

        #4
        Piwko zakupione w Albercie.
        Ładna, biała pianka, dośc trwała 5
        Smak mocno chmielowy, z karmelowymi nutkami, dośc lekki, jakby wodnisty 3,5
        Kolor ładny, klarowny, herbaciany wpadajacy w czerwień 4
        Zapach słodowy, może karmelowy, dośc słaby 3
        Nagazowanie dobre, nawet trochę szczypie ale jest ok 4
        Opakowanie jak najbardziej wporzo, stylowe i zawiera minimum informacji, spoko kapselek 5
        Generalnie fajne piwko za przystępną (ok. 3 zł) cenę polecam.

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #5
          Kolor rzeczywiście bardzo ładny - średnio-mocna herbata, jednak pasujący bardziej do piw półciemnych. Piana jasnobeżowa, obfita, sztywna, tworząca grzybek, opadając (trochę zbyt szybko) oblepia ładnie szkło.
          Zapach w pierwszej chwili chmielowy potem przyjemnie słodowy.
          Smak bardzo miły - słodowy i delikatnie goryczkowy i słabo owocowy. Goryczkę trochę zbyt długo czuć po przełknięciu.

          Opakowanie na 4,5. Firmowy kapsel i ładna etykieta

          Etykieta trochę inna niż na zdjęciu Sibartha
          Last edited by JAckson; 23-11-2006, 17:56.
          MM961
          4:-)

          Comment

          • jerzy
            piwoholik
            • 10-2001
            • 4705

            #6
            Gdybym miał oceniać po tym, jakiego piwa się spodziewałem ("dark beer"), to była by pała. Ale choć to piwo nie jest ani odrobinę ciemne - to jest całkiem sympatyczne.

            Kolor bursztynowy, piana drobnoziarnista i dość trwała - opada do grubego kożucha pozostawiając spory osad na brzegach kufla.
            Zapach delikatny, ale wyraźny - słodowy.
            W smaku przede wszystkim słodowość karmelu, chmielowa goryczka jest niewielka, zaś posmaków palonych (których należało by się spodziewać w piwie "ciemnym") zupełnie brak.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
            Etykieta trochę inna niż na zdjęciu Sibartha
            Ja widzę główną różnicę w zamianie miejscami (i wielkościami) napisów "dark beer" i "tamsus alus" - najwyraźniej eksportowa wersja etykiety.
            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              Moja etykieta jak u Jerzego.
              Ciemnobursztynowe, dosyć mocno nagazowane, piana po nalaniu z góry wysoka i drobnobąbelkowa, trzyma sie dosyć długo.
              Zapach ciemnosłodowy, owocowy, chmiel chyba też się czuje, całkiem intensywny.
              Smak na początku głównie palonej goryczki, po lekkim ogrzaniu więcej słodu (w tym ciemnego) i owoców.
              Może bardziej "polotmave" niż "tamsus alus" ale i tak dobre.
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                #8
                Kolejne z Litewskich piw dostępnych w polsce.
                Zapach bardzo przyjemny - słodowy.
                Bardzo porządna piana, puszysta, resztki pozostaja do końca.
                Barwa herbaciana, raczej nie pasujaca do piwa ciemnego prędzej do polotmavego.
                Nasycenie w normie.
                W smaku ciekawa gorycz, dość wyrazna z czasem sie zmniejsza, lekki aromat chmielowy, z czasem zaczynają dominować przyjemne smaki słodowo-karmelowe, brak smaku palonych słodów, których można się najczęściej spodziewać po ciemnych piwach. Nie jest to ciemne piwo w klasycznym ujęciu, prędzej bym go uznał za polotmave, ale mi smakuję i na pewno będe go powtarzał a i cena jest atrakcyjna.
                Ocena to 4.2

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #9
                  A mnie średnio podeszło. Zalatuje alkoholem i takim baltyckim posmakiem jak z Colta. Wziąłem z półki tylko dlatego, że nie podobał mi napis "Dark Beer", gdy przez szkło widać było ewidentnie jasne piwo. Poprzedzone Kamasutrą, która ostatnio mi nie leży, ale była wyraźnie lepsza

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolejne z Litewskich piw dostępnych w polsce.
                    FCJP

                    Nabyte w Auchanie Białostockim, choć Svyturysa widywałem i w innych sklepach tego miasta. Etykieta w wersji eksportowej.

                    Moje wyglądem nie różniło się od poprzednich. Pianie i nagazowaniu nic zarzucić nie mogę. Kolor istotnie, nieco za jasny, jakby rozwodniony. Smak za to treściwy: słodkawo-karmelowo-owocowy. Jak dla mnie pychota. Piwo zdecydowanie warte powtarzania.

                    Comment

                    • rotmistrz
                      Senior
                      • 06-2005
                      • 469

                      #11
                      Jest to kolejne piwo litewskie które testuję kolor herbaty, klarowny, zapach chmielowy z nutką owocowo-karmelową, piana drobnoziarnista, beżowa szybko siadla pozostawiająć dziurawy kożuszek i ślad naszkle w samku goryczka poprawnaz nutą karmelową, wysycenie dobre piwo pracowało cały czas, opakowanie i etykieta złotawa z niebieskimi akcentami na żółtym tle informacje o piwie nie pełne brak ekstraktu. Ogólna ocena 3,75. Nie zaliczył bym go do piw ciemnych lecz do półciemnych. Ogólnie dobre piwko.
                      Attached Files

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Mój egzemplarz był przeterminowany o ponad pół roku. Głównym mankamentem było zmętnienie, ale uważam, że piwo zepsute nie było.
                        Piana: słabiutka, choć ładnie osadzała sie na szkle.
                        Kolor: bursztynowo-miedziany, ładny, jednakże nie przyszłoby mi do głowy, żeby piwo o takim kolorze określić mianem "dark beer".
                        Zapach: karmelowy.
                        Smak: karmelowy słód, zwieńczony goryczką chmielowo-alkoholową. Mimo, żę to 6% alkoholu, to czuję, że piję mocne piwo. Goryczka jest zdecydowana i ciekawie komponuje się ze słodyczą karmelu.
                        Opakowanie: ładne, choć żółto-niebieskie barwy średnio mi pasują do tego piwa, ładny firmowy kapsel. Niestety nie podano zawartości ekstraktu.

                        Na kolana mnie nie rzuciło, ale jeśli ktoś lubi zdecydowane, treściwe piwo o silnej goryczce i takiejż słodowości, będzie to coś dla niego.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          Piana: Niewielka, szybko zanikająca, pozostawia jednak do końca niewielki wianuszek przy ściance kufla.
                          Kolor: I mnie wydaje się nazwanie tego piwa ciemnym nieporozumieniem.
                          Zapach: Alkoholowo-karmelowy, zdecydowany.
                          Smak: Wyraźny, chmielowy z posmakiem karmelowym.
                          Piwo sprawia wrażenie gęstego. Trochę przyciężkawe. Mnie nie przypadło do gustu ale i nie odrzucało. Pewnie za jakiś czas powtórzę, ale nie prędko.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • piwo
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 810

                            #14
                            Właśnie pije... i tak dodam od siebie - nic specjalnego... Ani złe ani super... przeciętniak.

                            Comment

                            • pio_tr23
                              Member
                              • 12-2006
                              • 47

                              #15
                              Promocja u Muszkieterów (Brzesko) 1,39zł - koniec daty przydatności do spożycia 24.12.2007.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎