Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Baron

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Svijany, Baron

    Najmocniejsze piwo w ofercie browaru Svijany, jak na warunki czeskie wręcz mocarne Ekstrakt 15%, alkohol 6,5% obj. Tak jak pozostałe wyroby tego browaru również to piwo jest niepasteryzowane. Na etykiecie widnieje napis "Pivo svetle specialni". Po kolei:
    Kolor: bursztynowy, ciemnozłoty 5
    Piana: średniotrwała, pozostaje na ściankach 4
    Nasycenie CO2: średniowysokie, odpowiednie 4
    Zapach: przyjemny, rześki, brak nut alkoholowych 4
    Smak: nie przepadam za mocnymi piwami, na szczęście nie czuć w Baronie alkoholu, dość dobrze chmielone, wyraźna goryczka, na szczęście nie ma słodyczy typowej np. dla naszej Warki Strong 4 (jak na mocne to nawet 4+)
    Opakowanie: etykieta + krawatka srebrne, z granatową otoczką, na etykiecie zamiast typowego dla Svijan herbu, wielka czerwona litera S pisana gotykiem. Ma to chyba związek z tekstem "s kvalitou "S" " jak rozumiem oznacza to coś w stylu "piwo o jakości S" (super?), kapsel również granatowy. Piwo jak na wyrób ze Svijan dość drogie 13,5 Kc, podczas gdy Svijanky Knize - 11 Kc, Svijanska Desitka 6,90 Kc (tyle, że ta ostatnia w hipermarkecie)
    blog.kopyra.com
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #2
    Ładny, miodowo-złoty kolor. Obfita piana. Dobre nagazowanie. Zapach słabo wyczuwalny, taki trochę drożdżowy. Smak pełny i intensywny, na szczęście nie czuć alkoholu. Dominuje silna goryczka, ale można odnaleźć na drugim planie nuty słodowe i jakieś takie miodowe. Bardzo dobre.
    Cena 15 KCz.

    Na zdjęciu razem z zagrychą
    Attached Files

    Comment

    • dyzman
      Senior
      • 01-2008
      • 108

      #3
      Rewelacja! Piwo o tej mocy z takim smakiem? Unikat! Gorycz intensywna, słodycz niewyczuwalna, piana na swoim miejscu od początku do końca.. Piętnastka z pięknym kolorem, swoista etykieta. Piwo podobno coraz popularniejsze w większych miastach w Polsce, gdzie można je znaleźć w wielu punktach sprzedaży. Tak dalej! Promujmy to co dobre i precz ze słodkimi piwami!
      "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #4
        dobre, ale nie aż tak dobre - według mnie, oczywista, książę bowiem bije barona na głowę, co i nie dziwota - ranga nie ta. barona znajduję nieco zbyt mocnym i uboższym smakowo od knezia. tak czy owak, svijany trzymają klasę.
        veni, emi, bibi

        Comment

        • granat862
          Senior
          • 12-2004
          • 945

          #5
          Kolor ciemnozłoty, klarowny.
          Piana drobnopęcheżykowa, przez dłuższy czas utrzymuje sie w postaci ok centymetrowej warstewki, pozostawia slady na szkle.
          Zapach przyjemny chmielowy.
          W smaku dominuje wyraźna goryczka, w tle wyczuwalna delikatna słodowość. Na plus zaliczyc można brak alkoholowego posmaku.
          Wysycenie duże, jak dla mnie takie w sam raz.
          Kupiłem w Bełchatowie na sprubowanie, i śmiało mogę polecić moim znajomym którzy na imprezy zawsze brali skrzynki Żubrów, identyczna cena, identyczny voltarz a smak o niebo lepszy.
          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #6
            Baron to piąte piwo z browaru Svijany, jakie mam okazję skosztować. Ale właśnie, z nazwą browaru jest dość ciekawa sprawa, bo na etykiecie Barona widnieje Pivovar Svijany zaś na pozostałych piwach Pivovar Soukromy. Tym niemniej piwo to sprawia bardzo dobre wrażenie, co prawda dalej na pierwszym miejscu stawiam Kniże z 5,6% alkoholu, ale niepasteryzowany Baron ze swoim solidnym ekstraktem (15,0%) i niezaprzeczalną mocą (6,5%) spełnia wszelkie oczekiwania jakie można mieć w stosunku do piw Jasnych Mocnych. Przede wszystkim złożony smak, rozpoczynający się delikatną nutką słodową i sukcesywnie przechodzący przez goryczkową wytrawność do delikatnej pieprzowej gorzkości zadowoli amatorów piwnej mocy. Szybko poczują oni różnicę między płaskim smakiem wielu mocnych polskich piw i arystokratycznością barona.

            Comment

            • wrojtek
              PiwBiz
              • 11-2005
              • 377

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
              Ale właśnie, z nazwą browaru jest dość ciekawa sprawa, bo na etykiecie Barona widnieje Pivovar Svijany zaś na pozostałych piwach Pivovar Soukromy.
              Nazwa "Soukromy ( prywatny) pivovar" rzeczywiście widnieje na krawatce, ale cała nazwa Pivovar Svijany a.s. znajduje się w górnej części etykiety (takiej np. Desitki którą trzymam w tej chwili w ręku) Na pozostałych chyba też tę nazwę można znaleźć.

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Złociste, średnio nagazowane, piana wysoka i umiarkowanie trwała.
                Zapach słodowo-owocowy, umiarkowanie intensywny.
                Smak konkretnie słodowy ze sporą goryczką ale w sumie dosyć płaski.
                Wypijalne, ale Czechom jednak lepiej wychodzą lżejsze piwa.

                Czytając recenzje przedpijców stwierdzam że muszę je jeszcze kiedyś zanabyć, może w następnej próbie mi lepiej podejdzie
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • rad998
                  Member
                  • 12-2008
                  • 52

                  #9
                  wlasnie degustuję to piwo i wpadlem na pomysl napisania o nim kilka slow :
                  Svijany BARON - coz... pilem go juz nie raz... Zawsze bez wzgledu na to jakie piwo z browaru Svijany pilem tak zawsze nie bylem rozczarowany smakiem.
                  No ale do sedna :
                  Kolor - ciemne zloto, 4,5
                  Zapach - hmmm raczej chmielu nie czuc.... jednak aromaty slodowe i lekko owocowe jak najbardziej 3,5
                  Smak - Duze ożeźwienie bez wyraźnej dozy odczuc alkoholowych w smaku. Wyraźnie goryczkowate - to to co w Svijanach cenie. Nuty slodowe wyczuwalne podczas nabierania piwa do ust, pozniej następuje doza goryczy ktora mile zostaje w ustach. Jak na mocne piwa 5
                  Opakowanie - wszystko tylko kontretykieta by sie przydala - z reszta jak w kazdym Svijany 4

                  ja je kupuje w sklepie "maria" na kobierzynskiej w krakowie za 3 zł ( z kaucja 3,50 ) - cena wiec smieszna w porównaniu z tym co się później pije

                  polecam !

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Zakupione tradycyjnie w Zof-Marze na Pomorskiej w Łodzi.

                    Kolor: Ciemne złoto, pasuje do ekstraktu.
                    Piana: Średnia i szybko opada.
                    Zapach: Niezbyt silny, słodowy.
                    Smak: Treściwy i słodowy, z bardzo wyraźną goryczką. Lepszy niż polskie mocne, ale chyba za goryczkowy. Spodziewałem się więcej, a tu przeciętność.

                    Comment

                    • tomolek
                      Hophead
                      • 05-2006
                      • 1752

                      #11
                      kolor - złoty, jak na taki ekstrakt spodzieałem się ciemniejszego - 4
                      piana - ładna, drobna, niestety dosyć szybko znikła, zostawiając jednak wyraźne ślady na szklance - 4
                      zapach - niezbyt intensywny, wyraźnie słodowy - 4
                      wysycenie- jak zwykle w czeskich piwach właściwe, gazu nie za dużo - 5
                      smak - treściwy, ciężki słodowy, mi brakowało goryczki - 4
                      opakowanie - najmniej mi się podoba ze wszystkich piw ze Svijan, niebieski jakoś mi nie pasuje do piwa plus za inne kapsle do rodzaju piwa. Tradycyjnie brak kontry - 4

                      Moim zdaniem najsłabsze piwo z moich ulubionych Svijan (z tych, które piłem), mało czeskie w charakterze. No ale ja generalnie nie lubię mocnych, słodowych piw...

                      Kupione w Lublinie we wiadomym sklepie na Nowowiejskiego.
                      www.ohbeautifulbeer.com

                      www.mateuszdrozdowski.pl

                      „Kwaśny Edi herbu Koreb

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Kolor: złoto, ciut za jasne jak na 15tkę (3,5)
                        Piana: wysoka czapa utrzymuje się do końca, w postaci poszrpanej kołderki-ponad 45 minut (5)
                        Zapach: mocny chmiel z dobrze wyczuwalną słodową głębią (4,5)
                        Smak: dość intensywna goryczka, niestety zbyt dużo posmaków typowych dla piw mocnych, zwłaszcza alkohol. Nie mniej jak na piwo mocne Baron jest więcej niż akceptowalny (4)
                        Opakowanie: lubię te czeskie butelki bez kontr, jest wszystko a nie są przegadane

                        Dobre mocne piwo. Bez fajerwerków ale i bez wtop. Jeśli ktoś ma wybór Baron albo Dębowe, zdecydowanie to pierwsze
                        Aha, ja kupuję po 3,50 w Marii...
                        Last edited by leona; 06-01-2010, 23:32. Powód: aha

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #13
                          Bardzo dobrze wyczuwalne są smaki braki pasteryzacji.

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                            Bardzo dobrze wyczuwalne są smaki braki pasteryzacji.
                            A ja bardzo wyraźnie widzę moc piwa, przebija z Twojego postu skitof.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi

                              Jeśli ktoś ma wybór Baron albo Dębowe, zdecydowanie to pierwsze
                              .
                              Co za porównanie
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎