Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Relakspol, Relax Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzes_ch
    Senior
    • 10-2003
    • 612

    Relakspol, Relax Pils

    Piwo jasne , pasteryzowane.
    Alkoholu 5,5 %
    Zawiera E-300 Witamina C
    Butelka 5,5 l
    Kolor bardzo jasny słomkowy.
    W smaku słabo wyczuwana goryczka , dodatkowo tradycyjny relakspolowy posmak.
    Piana - trzeba się nieźle natrudzić aby była.
    Nagazowanie w normie.
    Jak na piwo z Relakspola całkiem niezłe.
    A ogólnie niskie stanów średnich.
  • U-BOT
    Junior
    • 04-2005
    • 28

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
    Butelka 5,5 l
    .
    Duża ta butelka
    A tak poza tym to nawet dobre to piwko. W skali od 1 do 10 daje bym mu 6,5

    Comment

    • grzes_ch
      Senior
      • 10-2003
      • 612

      #3
      Butelka ogromna - oczywiście 0,5l

      Comment

      • Aldach
        Senior
        • 07-2003
        • 1269

        #4
        Nabyłem w małym sklepiku w Rudzie Śląskiej. MImo, że było niezbyt zimne, pite z butelki (u kolegi w pracy nie ma niestety odpowiednich naczyń ), to pozostawiło po sobie miłe wrażenie - w smku czuć chmiel i nienachalną goryczkę, większą w miarę zbliżania się do końca piwa.
        Gdyby było dostępne gdzieś bliżej napewno zakupiłbym jeszcze raz.

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasny, bardzo jasny [2]
          Piana: obfita, drobna, trzyma się do końca [4]
          Zapach: przyjemny, słodowy, [4]
          Smak: bardzo mi smakowało - czyżby efekt kilkudniowej przerwy w spożywaniu piwka?? wyraźna goryczka, posmak słodowy, wspaniale orzeźwiające [4.5]
          Wysycenie: mogłoby byc ciut większe, ale bable pracowały cały czas [3.5]
          Opakowanie: nic szczególnego...butelka Euro, kapsel czysty, etykieta bez rewelacji [2.5]
          Uwagi: byłem bardzo mile zaskoczony tym piwem - teraz żałuję, ze kupiłem tylko jedno

          Moja ocena: [4]
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnozłoty, jak na 11stkę wystarczająco nie za jasny; [4]
            Piana: piana to bolączka piw relakspola, ale akurat to piwo miało nadzwyczaj dużą ok. 1 cm, potem tylko obrączka dookoła, ale do końca; [3.5]
            Zapach: słodowy, z charakterystyczną nutką zapachową tego browaru; [4]
            Smak: delikatna goryczka i pełny bukiet slodowy, oczywiście z "tym" posmaczkiem, który wyróżnia ich piwa; przyjemny. [4.5]
            Wysycenie: nie za duże, ale jak większość piw wystarczająca na 10 minut; [2.5]
            Opakowanie: znając etykiety tego browaru pokuszę się, że ta była jedn z lepszych; butelka eura, akurat ta nie zniszczona; kapselek firmowy z nadrukiem; [4.5]
            Uwagi: od czasu zniknięcia z rynku pilsa w niebieskiej etykiecie to najlepszy produkt tego browaru mający wszystkie charakterystyczne dla ich piw cechy. polecam!

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor silnie złoty. [5]
              Piana: Tylko na początku, potem jakieś plamy tylko. [2]
              Zapach: Słodowy mdły. Nie bardzo przyjemny ale w Relakspolowej normie. [3]
              Smak: Smak słodowo-goryczkowy z takim dziwnym posmakiem cukrzanym. Podobne do Beczkowego Mocnego z Browaru Północnego. Lekkie naleciałości alkoholowe. [3.5]
              Wysycenie: O dziwo jak na ten browar całkiem w porzadku choć nie powala. Czuć w ustach, widać w szklance, piany jednak nie tworzy. [4]
              Opakowanie: Chyba najładniejsza etykieta Relakspola. Estetyczna, czytelna. Brak tyko podanego ekstraktu. Kapsel golas z pieczątką z datownika. [4]
              Uwagi: Wydaje mi sie teraz, że to najlepsze piwo z tego browaru. Jakby jeszcze tylko poprawili zapach i pianę a do tego jakąś nowszą butelke niż EURO to by fajnie było.

              Moja ocena: [3.3]

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • zAjkA
                Senior
                • 12-2004
                • 1089

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor wręcz idealny o pięknej głębokiej złocistej barwie. Mało które piwo masowe może poszczycić się takim kolorem. [5]
                Piana: Obawiałem się że tu może być problem tak jak w przypadku innych piw z Relakspola. Myliłem się. Piana niczego sobie. Śnieznobiała, wysoka, drobnoziarnista. Osadza się na sciankach pozostawiając po sobie gruby meszek. Obecna do samego końca w postaci dywanika. [4]
                Zapach: Chmielowy, jednak przy wyższym wysielniu zmysłów da się wyczuć słodowe akcenty. [3]
                Smak: Przyjemnie wyważona goryczka nadaje charakteru temu piwu pozostawiając po sobie przyjemny lekko chmielowy posmak. Na ustach wyczuwalna zaś odrobina słodyczy. [4]
                Wysycenie: W tej kwesti jest całkiem dobrze. Nie jest za mocno nasycone CO2 za co chwała temu trunkowi. Ilość bąbelków niewielka zaś dobrze pracuje nad zachowaniem się piany. [4]
                Opakowanie: Smiało mogę przyznać że piwa zdobione etykietami z Relakspola urzekają mnie swoją prostotą. Graficy się nie napracowali ale wg. mnie osiągneli zamierzony cel. Piwo prezentuje się całkiem przyzwoicie. Butelka Euro 0,5l. [4]
                Uwagi: e-prezesie dzięki.

                Moja ocena: [3.7]
                Last edited by zAjkA; 11-01-2006, 12:26.
                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  O cholera Zniknął relakspolowy posmak Piwo o wiele lepsze niż kilka miesięcy temu. Relakspol wraca do ulubionych

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • ArtK31
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 708

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: idealny dla pilsa, jasny odcień złotego, lecz nie za jasny [5]
                    Piana: początkowo bardzo obfita, z czasem degustacji pozostaje na ściance szklanki oraz do końca jako mały "dywanik " [4]
                    Zapach: zapach bardzo intensywny, przyjemny z bardzo wyczuwalną nutą słodową [5]
                    Smak: smak rówież dość intensywny, mocno wyczuwlana goryczka z równie intensywną nutą słodową [5]
                    Wysycenie: w normie lecz
                    mogłoby być odrobinę większe.... [3.5]
                    Opakowanie: butleka euro, kapsle "golas" z nadrukiem serii i datą wazności, etykieta przeciętna [3]
                    Uwagi: Bardzo ciekawe piwko, tym bardziej, iż to moje pierwsze doświadczenie z wyrobami Relakspola.
                    Chętnie wrócę do tego piwka przy jakiejś okazji

                    Moja ocena: [4.725]

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: słomkowy w normie, piwo klarowne z ładnym połyskiem [4]
                      Piana: ładnie olepia szkło, umiarkowanie trwała, po opadnięciu zalega 1-2 mm kożuszkiem [4]
                      Zapach: hmm.... czuć ejlowe owocki, ale początkowo zapach lekko szokuje głownie ze względu na klasyczne i do tego silne nuty relakspolowe [3]
                      Smak: kupaż niezłego relakspolowego pilsa z wybitną, jeśli nie najlepszą do tej pory, ostatnią warką Krakowiaka dał w rezultacie bardzo smaczne piwo, pilsowo-ejlowa słodowość jest wyraźna, z dominacją w posmaku tej drugiej, goryczka w finiszu wyraźna, lekko bitterowa, ale złamana jakby pilsową, posmak długi i intensywny ze świetnym słodem i intensywną goryczką [4.5]
                      Wysycenie: bardzo drobne w strukturze, umiarkowane z siły, przypomina bardzo "krakowiakowe", OK [4]
                      Opakowanie: nowa zwrotna butelka w typie SmoczoJamo-Armagedono-CzarnychSmoków czyli całkiem ładny "longneck", byłoby całkiem dobrze, gdyby nie fatalne naklejenie na butelkę etykiety, kontry i krawatki w rezultacie dające efekt w postaci pomarszczonej etykiety i kontry oraz jednostronnego odchodzenia krawatki, grafika prosta i jak na Relakspol ładna [4]
                      Uwagi: nietrudno się domyślić, że rewelacyjna, znana również jako "promocyjna", warka Krakowiaka z czerwcowym terminem trafiła w postaci zwrotów do browaru i dzięki zmysłowi Siudków do interesów, nie poszła w kanał, ale została zmieszana z Pilsem dając w efekcie bardzo smaczną dolno-górno fermentacyjną hybrydę, piwo to, to oczywiście ten sam napój co Hutnicze, oba do dostania w niezawodnej Marii

                      Moja ocena: [3.85]
                      Last edited by delvish; 13-08-2008, 18:26.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        Powiem szczerze ta warka mnie oczarowała. Wspaniały kupaż!

                        Comment

                        • MarcinKa
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 2729

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Powiem szczerze ta warka mnie oczarowała. Wspaniały kupaż!
                          Mnie też, jest wyborna.
                          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                          Comment

                          • Cez
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 1789

                            #14
                            Z ostroązności kupiłem jedną butelkę za 1,40 i....jestem w szoku! To rewelacyjne piwo
                            Last edited by Cez; 20-08-2008, 21:04.
                            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                            Comment

                            • Samoglow
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 606

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowy i to wcale nie aż tak jasny. Celujący dla lekkiego piwa. [5]
                              Piana: Nie jest zbyt imponująca. Utrzymuje się nie za długo, ale pozostawia sporą otoczkę. Plus za to, że jest dość gęsta. [4]
                              Zapach: Raczej słodowy, całkiem przyjemny. Całkiem intensywny jak na tak lekkie piwo. [4]
                              Smak: Piwo lekkie, pije się je całkiem przyjemnie. Smak mocniej chmielowy, orzeźwiający, choć goryczki jest ciut za mało. Jak na lekkie nie jest za bardzo rozwodnione. Smak w miarę czysty. Wyczuwa się jedynie bardzo nieznaczny posmaczek, który nie przeszkadza zbytnio w degustacji. [3.5]
                              Wysycenie: Troszkę za słabo. Gaz jest ogólnie za słaby, ale w miarę równomiernie rozkłada się podczas picia. [3.5]
                              Opakowanie: Baaaaaardzo prosta etykieta, krzywo przyklejona kontra, ale ma to swój urok. Jedynie dam minus za brak ekstraktu. [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.85]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎