Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Premium (zielona butelka)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzes_ch
    Senior
    • 10-2003
    • 612

    Namysłów, Premium (zielona butelka)

    Zakładam nowy temat , bo chociaż istnieje juz w piwach konkretnie Namysłów Premium to ten w zielonej butelce ma inne parametry.
    Piwo jasne , pełne.
    Ekstrakt 11% wag.
    Alkohol 5,5 obj.
    Pasteryzowane
    Butelka 0,5 l - zielona bezzwrotna.
    Kolor: słomkowy ciut za jasne
    Piana: Początkowo obfita.
    Smak: Piwo w porównaniu z Premium z brązowej butelki nieco wodniste , przyjemny smak goryczki oraz typowy dla zielonobutelkowców posmak.
    Wysycenie: W normie
    Bardzo dobre na wakacyje upały.
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Dostałeś w Bytomiu?
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • grzes_ch
      Senior
      • 10-2003
      • 612

      #3
      Piwo przywiezione z Wrocławia - sklep SPOŁEM w okolicach stadionu olimpijskiego ( nie znam nazwy ulicy )

      Comment

      • thrashcan
        Senior
        • 10-2005
        • 126

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, raczej ciemniejszy, pływają jakieś drobiny, które widać było również w butelce. [3]
        Piana: Biała, średnia, szybko opadła i koniec końców znika całkowicie. [2]
        Zapach: Słodowo - chmielowy, mało intensywny, trzeba się mocno wwąchać, przyjemny. W miarę picia piwa i ocieplania się trunku, zapach staje się bardziej wyraźny. [4]
        Smak: Goryczka na średnim poziomie, pozostaje po przełknięciu na kubkach smakowych, piwo smaczne, pije je się z niemałą przyjemnością. [4]
        Wysycenie: Jakby trochę za małe, szczególnie pod koniec picia piwa. [3]
        Opakowanie: Zielona butelka 0,5l, na niej tłoczenia z logiem browaru, etykiety ładne, utrzymane w zielonych barwach, kapsel firmowy, brak krawatki. Całkiem sympatycznie wygląda i raczej widać to piwo na półce w sklepie. [4]
        Uwagi: Za tą cenę (1,30 zł) chyba lepszego piwa nie piłem. Zdecydowanie do powtórzenia. Kupione w Warszawie w Pasażu Smyczkowa przy ulicy Puławskiej.

        Moja ocena: [3.7]

        Comment

        • Budvar
          Senior
          • 09-2005
          • 265

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: słomkowe, stanowczo za jasne "blade siki" [2]
          Piana: całkiem w normie, gdyby znikała wolniej byłoby [4] [3.5]
          Zapach: mocno chmielowy, wyrazisty, porównywalny z Pilsner Urquell - super ! [5]
          Smak: orzeźwiający, lekki, ale z wyraźną chmielowością, doskonałe na lato - aż chce się pić ! [4.5]
          Wysycenie: dobre [4]
          Opakowanie: ładna kolorystyka, zgrana z kolorem szkła, pomysłowy ształt etykiety, 100% estetyki [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.45]

          Comment

          • nek
            Member
            • 03-2006
            • 43

            #6
            zgadzam się z kolegą piwko naprawde ok!!!!,smaczne itp.Tylko mogli jeszcze zrobic cos podobnego jak BROK troche słodsze?.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Słomkowy, za jasny. [3]
              Piana: Biała, średnioziarnista, utrzymuje się przez ok. 3 min. [3]
              Zapach: Charakterystyczny zapach dla piw z zielonych butelek z przewaga słodu. [3.5]
              Smak: Chmielowo-słodowy ze średniej intensywności goryczką. [4]
              Wysycenie: Średnie, wolę wyższe do tego rodzaju piwa. [3]
              Opakowanie: Lubię opakowania w tradycyjnym stylu jednak to choć jest nowocześnie zaprojektowane bardzo mi się podoba. Ogólnie można powiedzieć że Namysłów ma raczej niezłe opakowania dla swoich sztandarowych produktów. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.65]
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Błyszczący, złoty. Jakby był ciut ciemniejszy to nie zawadziłoby to [5]
                Piana: Grupa czapa różnopęcherzykowej piany. Pozostawia ładne ślady na szklance warstwami. Pozostaje do końca jako plamy i obrączka. [4]
                Zapach: Głęboki chmielowy ale powinien być intensywniejszy. [4]
                Smak: Piwo w stronę wytrawności ale nagazowanie pozostawia wrażenie jakby piwo miało smak pełniejszy. Goryczka przenikliwa ale szlachetna. Na początku każdego łyka wyczuwalne słodowe posmaki. [4]
                Wysycenie: Równomierne. W ustach lekko przegazowane. Lekko pozostaje również na żołądku ale ładnie wydobywa z piwa goryczkę. [3.5]
                Opakowanie: Zielona butelka bezzwrotna z firmowym tłoczeniem. Ładny kapsel. Przejrzysta i estetyczna etykieta. [4.5]
                Uwagi: Gdyby Żywiec taki był,
                to bym go pewnikiem pił!

                Moja ocena: [4.05]

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #9
                  Chciaałem ocenić ale daję spokój - jakieś lewe mi się trafiło. Zalatywało kiszoną kapurtą - serio! Cosik skwaśniałe ale skończyć trzeba...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny złoty, blisko słomkowego. Jak na 11 to trochę za blady. [3.5]
                    Piana: Mokra, średnio duża, składała się raczej z grubych pęcherzyków. Dość trwała, kożuszek przetrwał do końca. [3.5]
                    Zapach: Całkiem przeciętny, a do tego prawie niewyczuwalny. Chmielowy ze słodową nutką. [3]
                    Smak: Chmiel, leciutki słód, trochę metalicznego posmaku, dość wyraźna goryczka. Generalnie jednak wodniste ciut. Brak mu treści. Jak by 8 było to by było w miarę dobrze. [3.5]
                    Wysycenie: Dość dobre. Nie za mocne i w miarę do końca się trzyma. [3.5]
                    Opakowanie: Wprawdzie grafika nie porywa, ale też nie szpeci (ładniej prezentuje się Jasne Pełne). Butelka firmowa, ładna; etykieta o ciekawym, oryginalnym kształcie; kapsel, szkło, kolorystyka etykiety ładnie zgrane na jedną nutę; ładny kapsel; parametry podane. [4.5]
                    Uwagi: Spokojnie można go pić i to w dużych ilościach, nie jest niedobre, ale nie zachwyca też. Taki ładny średniak. Niestety po raz kolejny piwo z Namysłowa mi nie za bardzo leży. Tak naprawdę to chyba Irlander tylko mnie zadowolił, ba zachwycił nawet.
                    Piwo wymienione z klossem na zlocie w Zwierzyńcu, dzięki.

                    Moja ocena: [3.375]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 2729

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
                      Zakładam nowy temat , bo chociaż istnieje juz w piwach konkretnie Namysłów Premium to ten w zielonej butelce ma inne parametry.
                      Piwo jasne , pełne.
                      Ekstrakt 11% wag.
                      Alkohol 5,5 obj.
                      .
                      Jak obecnie widać nie było to wprowadzenie nowego piwa, a jedynie zmiana parametrów, co po raz pierwszy napisano na nowym opakowaniu (później na "brązowym" chyba też zmodyfikowano, bo w temacie "Premium" są te same parametry). Moim zdaniem tematy się dublują. Nazwa, parametry, etykiety te same, tylko butelki różnych kolorów (jeśli jeszcze brązowa jest?).
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                        Jak obecnie widać nie było to wprowadzenie nowego piwa, a jedynie zmiana parametrów, co po raz pierwszy napisano na nowym opakowaniu (później na "brązowym" chyba też zmodyfikowano, bo w temacie "Premium" są te same parametry). Moim zdaniem tematy się dublują. Nazwa, parametry, etykiety te same, tylko butelki różnych kolorów (jeśli jeszcze brązowa jest?).
                        Widziałem na własne oczy w folderze reklamowym Namysłowa, dla sklepów, że te dwa piwa wydrukowane obok siebie miały różną zawartość ekstraktu. Zielony miał niższą. Sądzę, że to nie są te same piwa.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • grzes_ch
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 612

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                          Jak obecnie widać nie było to wprowadzenie nowego piwa, a jedynie zmiana parametrów, co po raz pierwszy napisano na nowym opakowaniu (później na "brązowym" chyba też zmodyfikowano, bo w temacie "Premium" są te same parametry). Moim zdaniem tematy się dublują. Nazwa, parametry, etykiety te same, tylko butelki różnych kolorów (jeśli jeszcze brązowa jest?).
                          W momencie zakupu tego piwa i założenia wątku w sklepie gdzie go kupiłem były dwa Premiumy w zielonej i brązowej butelce , oba o różnych parametrach - daty przydatności miały podobne.

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Oczywiście wierzę Wam, w przypadki podane powyżej. Sam wiele razy przy różnych zmaianach parametrów przeżucałem wiele butelek w sklepie w poszukiwaniu starej wersji. Pytanie brzmi czy dalej brązowa wersja ma inne parametry od zielonej? Jeśli ujednoliciły się to śmiem twierdzić, że to była tylko zmiana parametrów. Jeśli dalej są różne to jak najbardziej są zasadne 2 tematy. Trzeba tylko zaktualizować parametry "brązowego", bo w tym momencie ma takie jak zielony. Parametry trzeba z butelki spisać, bo z folderami różnie to bywa.
                            kopyrze kiedy ten folder widziałeś?
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                              kopyrze kiedy ten folder widziałeś?
                              Jakieś 3 miesiace temu, tyle, że mógł on być starszy.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎