Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vysoky Chlumec (d. Lobkowicz), Démon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Vysoky Chlumec (d. Lobkowicz), Démon

    Polotmavý ležák 13%
    Obsah alkoholu - 5,2 % obj.

    Pite z kija w firmowej knajpce w Ceskym Krumlovie na ulicy Lineckiej.
    Z tą polotmavością to bym polemizował - kolor lokuje się według mnie między zwykłym jasnym a polotmavym.
    Zapach wyraźnie chmielowy, wyczuwalna leciutka słodowość.
    Smak bardzo pełny, z wyraźną goryczką i słodowością. Świetne piwo, jedno z lepszych jakie piłem podczas pobytu w Czechach. Sądzę, że gdyby podbić ekstrakt do 16 Blg, wyszedły smakowity koźlaczek.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Parametry bez zmian. Aktualne foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • kishar
      Senior
      • 10-2003
      • 1691

      #3
      Lobkowicz, Demon.
      Po otwarciu przyjemny chmielowy zapach, średnia piana, herbaciana barwa, słodowy smak z przyjemna goryczką i chmielowymi aromatami w tle delikatna owocowa słodycz.
      Bardzo fajne dobre piwo.
      ocena 4.4

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Skuszony nazwą przetestowałem ostatnio Demona. Polotmavy leżak, 5,2%.
        Bardzo przyjemny, ciemnobursztynowy (polotmavy ) kolor.
        Równie miła dla oka jest piana - kremowa, drobnopęcherzykowa, dość wytrzymała.
        Natychmiast po otwarciu butelki roznosi się intensywny zapach chmielu, po chwili dołącza zapach słodu i (chyba) chleba, kompozycja zdecydowanie przyjemna.
        W smaku piwo poprawne (choć bez fajerwerków), dominuje stonowana chmielowa goryczka. Smak jest wspierany przez dość duże nasycenie CO2.
        Opakowanie było na fotce wcześniej, "D"-emoniczna, czerwona litera "D" "D"-ominuje na kapslu i etykiecie, baaaardzo drobna czcionka napisów (hm, do okulisty czas? ), na etykiecie jakiś zamek/klasztor, brak kontry.
        Polotmavy leżak w kanonie gatunku, acz nie powala. Najmilej się ogląda i wącha, ale do wypicia zdecydowanie bez obrzydzenia...

        Comment

        • Dreamer
          Senior
          • 05-2003
          • 1576

          #5
          zaw. alk. 5,2%, but. 0,5 l
          dostępne w sklepie na Pomorskiej, Łódź

          kolor – herbaciany, albo bardziej po czesku – taka trochę jaśniesza wersja polotmavego;
          piana – ładna, puszysta i wysoka beżowa czapa, opada powoli tworząc apetyczną grubą pierzynkę;
          nasycenie – mocne;
          zapach – głęboki słód z wyraźnie słodkawym zacięciem;
          smak – całkiem niezłe połączenie mocnej slodowości z wyrazistym nachmieleniem; doskonała, świeża, niemal owocowa słodowość skonfrontowana z mocną trawiasto-ziołową goryczką daje w rezultacie dobrze zrównoważone piwo zaczynające się delikatnym, słodkim karmelem, a kończące długim, goryczkowym posmakiem; wyczuwalna lekka kwaskowatość w smaku tylko wzmaga owocowe doznania. Bardzo dobre piwo.
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            W zasadzie niewiele mogę dodać do opisu Dreamera. W moim egzemplarzu tylko karmel był bardzo delikatny, poza tym bez zmian w stosunku do poprzedniego opisu. Całkiem niebanalne i smaczne piwo, aż dziw bierze, że tak rzadko oceniane
            Last edited by delvish; 21-09-2009, 20:53.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              #7
              Piwo z browaru Lobkowiczký Pivovar, k.s. - Démon.
              Butelka 0,5 litra, alkohol: 5,2%, ekstrakt: brak danych.
              Kolor: nie wiem co to za kolor , jak wcześniej pisano jaśniejszy od polotmavego.
              Piana: drobnoziarnista, długotrwała, wspaniała.
              Zapach: mocno chmielowy.
              Nasycenie: średnie.
              Smak: fajna goryczka, wyczuwalny również słodkawy smak.
              Opakowanie: jak na zdjęciu wyżej, nawet ładne. Minusy za brak danych o ekstrakcie oraz nieczytelne napisy na dole etykiety. Jest firmowy kapsel.

              Uwagi: piwo podarował mi dzisiaj silvian (serdeczne dzięki - odwdzięcze się Jubilatem z GABa ). Szczerze polecam to piwo.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6075

                #8
                O widzę że piwko dawno nie testowane...
                Teraz piwko ma inne etykietki i smak lekko zubożony...
                Browar Vysoky Chlumec
                Firmuje go: K Brewery Trade a.s. - PRAHA

                Parametry: 5,2% / 13* ( na etykiecie ekstraktu brak )

                Barwa: Bardzo ciemny bursztyn
                Zapach: Lekko słodowy z estrem chmielu
                Wysycenie: Nie za mocne, z tego co pisali poprzednicy osłabło...
                Piana: Widać to też po pianie, która pojawiła się na krótko i opadła do cieniutkiej warstewki...
                Smak: Słodkawo-goryczkowe /chmielowe/ z lekkim posmakiem karmelowym
                Butla: Brak ekstraktu, bez kontry, drobny druk lub zły kontrast liter z tłem, kabzel firmowy D.

                Nie było złe... nie było wyraźnych niemiłych smaczków... tylko jak na 13-stkę było lekkie
                Attached Files
                Last edited by Javox; 16-08-2010, 08:52.

                Comment

                • Tapir
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 730

                  #9
                  Kolor - niezbyt mocnej herbaty, dość jasny jak na polotmave.
                  Piana - Średnio obfita, gęsta, o przeciętnej trwałości.
                  Zapach - intensywny, wyraźnie chmielowy ze słodowo-chlebowym tłem.
                  Smak - solidna słodowość z lekkimi nutami karmelowymi, do tego świetna, długa goryczka. Z jednej strony obydwa smaki są intensywne i wyraźne a z drugiej dobrze się uzupełniają.
                  Wysycenie - średnie.
                  Opakowanie - jak na zdjęciu Javoxa.

                  Kupione za 3,50zł w Zofmarze.
                  Świetne piwo. Poza półciemnym Primatorem to chyba najlepsze polotmave jakie piłem. Szkoda, że nie załapałem się na beczkowe w Baszcie.
                  Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    #10
                    Czy Lobkowiczký Pivovar to ten sam browar co Pivovar Vysoký Chlumec? Kiedyś piłem Demona z Lobkowicza, teraz mam z Vysoký Chlumec (K Brewery Trade).
                    Czy to piwo jest z jednego browaru?

                    Comment

                    • woosaa
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 1548

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy Lobkowiczký Pivovar to ten sam browar co Pivovar Vysoký Chlumec? Kiedyś piłem Demona z Lobkowicza, teraz mam z Vysoký Chlumec (K Brewery Trade).
                      Czy to piwo jest z jednego browaru?
                      Na 99.999% tak.
                      mb WOS

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy Lobkowiczký Pivovar to ten sam browar co Pivovar Vysoký Chlumec? Kiedyś piłem Demona z Lobkowicza, teraz mam z Vysoký Chlumec (K Brewery Trade).
                        Czy to piwo jest z jednego browaru?
                        To ten sam browar, znajdujący się w miejscowości Vysoky Chlumec. Do niedawna po reprywatyzacji należał do książąt Lobkowiczów, którzy sprzedali browar K-Brewery. Natomiast K-Brewery na nowo "stworzyło" markę Lobkowicz (jasna 12 i nealko), warzoną w Protivinie. Natomiast w V.Chlumcu warzy się obecnie Demona, Vevodę (jasne) i na eksport ciemnego Barona.

                        Comment

                        • Promil03
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2833

                          #13
                          Dzięki, teraz wszystko jest dla mnie jasne.

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            Kolor: Przepiękny, miedziano-rdzawy, wpadający w czerwień.
                            Piana: Wysoka, głośno sycząca i szybko opadająca. Pozostawia po sobie grubą otoczkę i cienki kożuszek.
                            Zapach: Słodowo-mineralny, w tle trochę owoców i chmielu.
                            Smak: Początek trochę słaby, rozwodniony, na czele ze słodem i nuta kwiatową, potem chwila pustki i silna, fajna chmielowa, trochę żywiczna goryczka.
                            Wysycenie: Zbyt wysokie. Piana syczy, szybko opada, piwo trochę kłuje.

                            Przyzwoite polotmave, wypite ze smakiem. Ma pewne braki, ale goryczka je wynagradza.
                            Last edited by wrednyhawran; 12-12-2011, 02:00.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • tomolek
                              Hophead
                              • 05-2006
                              • 1752

                              #15
                              Ładny kolor, niezła piana chociaż znika za szybko. Przyjemny zapach chlebowy i owocowy, niestety niezbyt intensywny. W smaku słodowo-karmelowe, trochę owoców, dosyć wyraźna goryczka, sprawia trochę wrażenie piwa górnej fermentacji. U mnie niestety lekko wyczuwalne nuty alkoholowe. Zdecydowanie za wysokie wysycenie zepsuło moje wrażenia z degustacji tego piwa. Gryzie i szczypie, co w połączeniu z posmakiem alkoholu jest dosyć nieprzyjemne. Po lekkim ogrzaniu i odgazowaniu sytuacja się poprawia.
                              Mimo wszystko średnie, raczej nie do powtórzenia...
                              Kupione we wiadomym sklepie na Tumidajskiego, z racji zbliżającego się terminu przydatności w promocyjnej cenie 3 zł.
                              Last edited by tomolek; 01-03-2012, 21:42.
                              www.ohbeautifulbeer.com

                              www.mateuszdrozdowski.pl

                              „Kwaśny Edi herbu Koreb

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎