Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Regina, Red House

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czes
    PremiumUżytkownik
    • 06-2001
    • 752

    Regina, Red House

    Kolejna nowość z mazurskiego browaru!
    Piwo ciemne, 13,1 % wag. ekstraktu, alk. 6,0 % obj.
    Butelka 0,33 l, typu Steini (bączek).
    "Warzone z pasją", chyba głównie ze słodu monachijskiego. Rzeczywiście, jak na nazwę przystało, czerwone głęboko, wpadające w brąz.
    Pienistość bardzo dobra, takoż treściwość, ze smakowymi elementami charakterystycznymi dla ciemnego słodu monachijskiego (rodzynkowymi, skórki ciemnego chleba, itp.).
    Smakowite, solidne piwo, które wydaje się być nawet zbyt esencjonalne. Po wypiciu jednego nie ma się specjalnej ochoty by natychmiast sięgnąć po następne.
    Zmniejszył bym udział słodu monachijskiego, za to wzbogacił bukiet o akcenty chmielowe.

    AVE, REGINA!
    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #2
    Jak pamiętamy Regina miała już "romans" z piwem ciemnym. Nie zmienia to faktu, że wielce jestem ciekaw tej Reginki, a browar ów coraz bardziej przypada mi do mojego piwnego gustu.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Nalawszy piwa do szklanki odczułem pewien zawód - eee, nie stout. Co prawda, można było się tego spodziewać po samej nazwie, ale pamiętałem Reginę właśnie z niezłego stouta, którego miałem okazję pić dwa lata temu.

      Rzeczywiście, piwo jest zaskakująco esencjonalne. Myślałem, że będzie to pseudociemniak karmelowy, ale Red House'owi nie brakuje treściwości i muszę powiedzieć, że przypomina on bardzo koźlaka z Ambera. Trzeba będzie zrobić porównanie.

      Ogólnie na spory plus, piwo zawiesiste, słodowe i podpalane. Za to etykieta - wstyd.

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czerwień bardzo głęboka - śliczne. [5]
        Piana: Zwarta, gęsta śnieżnobiała czapa utrzymująca się do końca picia. [5]
        Zapach: Bardzo delikatnie i przyjemnie ...owocowy. [5]
        Smak: Prawie 5, delikatny smak słodowy a piwo jednka wytrwane,w tle trochę poziomek i innych owoców leśnych, trochę czegos "ciemnego" np. moze chleb. Do tego po każdym łyku ochota na nastepne, wtle trochę angielskiego ale. Piwo treściwe ale po 13 spodziewałem jeszcze więcej. [4.5]
        Wysycenie: Orzeźwia nie zalegając na żołądku. [5]
        Opakowanie: Tu miałem największy problem. Za bączek 5 ale za etykietę 1. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.725]
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • earl_grey
          Senior
          • 05-2005
          • 203

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Głęboki, wpadający w brązowe tonacje ciemnoczerwony kolor. [5]
          Piana: Ciemnobeżowa, drobniutka i delikatna, początkowo wysoka i zbita, średnio-trwała. Do końca przykrywa powierzchnię piwa niewysokim kożuchem . [4]
          Zapach: Bardzo intensywny, zdecydowany, mocny i trwały. Początkowo wyczuwalne silne nuty czarnej kawy i karmelu, z czasem dochodzi miły aromat suszonych ciemnych owoców. [5]
          Smak: Świetne, bardzo zdecydowane w smaku, sycące piwo. Najlepiej mi smakuje w 17- 18 st. C. wtedy pokazuje pełny charakter. Pierwsze wrażenia to słodowość i wyczuwalne charakterystyczne w smaku ciemne suszone owoce, po chwili dochodzi lekka goryczka, karmel i bardzo intensywny kawowy posmak, który długo utrzymuje się w ustach. [4.5]
          Wysycenie: Niemocne, w sam raz. Sporo drobnych pęcherzyków, przyjemnych dla podniebienia i języka. Dość równomierne, na początku i przy końcu szklanki podobnej mocy. [5]
          Opakowanie: Butelka granacik, etykieta w czarno – żółto -czerwonej barwie, nie narzekam na projekt, widziałem większe paskudztwa. Na kontrze podstawowe informacje, kapsel firmowy browaru, na niektórych egzemplarzach kapsel PP. [3.5]
          Uwagi: Świetne ciemne piwo, u żródła kosztuje 1,20

          Moja ocena: [4.625]

          Comment

          • earl_grey
            Senior
            • 05-2005
            • 203

            #6
            tak wygląda.
            Attached Files

            Comment

            • skandal
              Senior
              • 05-2002
              • 1439

              #7
              Zastanawiam się kogo by ze znajomych naciągnąć na wycieczke samochodową na mazury Najlepiej z dużym bagażnikiem żeby co miesiąc nie jeździć Ehh macie farta Warszawiaki z tą Reginą.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                (...) ale pamiętałem Reginę właśnie z niezłego stouta, którego miałem okazję pić dwa lata temu. (...)
                Kiedy i jakiego stouta Regina miała....przespałem coś?
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Hm, piłem z butelki i smakowało mi stoutowo. Na zdjęciu Slavoya jednak kolor daleki od stouta: http://www.browar.biz/forum/showthre...ghlight=regina

                  Comment

                  • Jaroslav
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 967

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: kasztanowy z odblaskami czerwieni [5]
                    Piana: wspaniała gęsta beżowa piana, poezja [5]
                    Zapach: mało intensywny, można doszukać się owoców i odrobiny orzechów w tle [4]
                    Smak: rzadkość w Polsce, ciemne piwo które nie wykazuje odrobiny słodyczy.
                    Bardzo wytrawne. Palone posmaki mieszają się z odbrobiną kawy. Goryczka, kojarząca się z piwami górnej fermentacji. [5]
                    Wysycenie: Odpowiednie dla tego piwa. [4.5]
                    Opakowanie: Bączek 0,33l. Etykieta nie jest arcydziełem, ale wyróżnia piwo spośród innych. Piękny kapselek. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.6]
                    Last edited by Jaroslav; 02-10-2006, 17:54.

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemno rubinowy. Szlachetny. [5]
                      Piana: Długotrwała jako kożuszek. [4.5]
                      Zapach: Zapach lekko karmelowy z domieszką chmielu. Mało wyrazisty niestety. Trzeba się nieźle nakręcić piwem w kuflu żeby poczuć. [4]
                      Smak: Rewelacyjny smak surowego słodu ciemny karmel. Dla mnie to będzie klasyka. Lekka ale konkretna goryczka do tego. [5]
                      Wysycenie: Troszkę leniwe ale wystarczające. Piwo jest dzięki takiemu nagazowniu orzeźwiające i długo utrzymujące przyjemny chłodek - za to nie pozostaje na żołądku. [4.5]
                      Opakowanie: Szczerze mówiąc to do dupy Kapsel PP i butelka 'bączek' mogą być. Etykieta rozwalajaco głupia i nieestetyczna. Szkoda [2.5]
                      Uwagi: Wypiłem dwa pod rząd i jestem pod dużym wrażeniem

                      Moja ocena: [4.45]

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Nic nie mogę zarzucić barwie. Piękna rubinowa wpadająca w delikatny brąz. Bardzo przyjemna [5]
                        Piana: Początkowo obfita, delikatnie beżowa, zwarta. Opada jednak dość szybko delikatnie oblepiając szkło. Pozostawia pełne przykrycie na piwie do końca [4.5]
                        Zapach: Bardzo przyjemny. W pierwszej chwili skojarzył mi się z koźlakiem. Delikatnie karmelowy. Apetyczny. [4.5]
                        Smak: Po prostu piątka. Dawno nie piłem takiego polskiego piwa. Rzeczywiście nadspodziewanie pełny smak. Pozostawia jakiś bardzo przyjemny przypalany posmak. Dość słaba goryczka, ale pasuje do tego piwa. [5]
                        Wysycenie: Nasycenie słabe, ale mi odpowiada [4]
                        Opakowanie: Opakowanie dość przeciętne. Zbyt przeciętne do tego piwa [3.5]
                        Uwagi: Ludzie, dlaczego ja to piję po raz pierwszy i ostatni???
                        Może lepiej było w ogóle nie próbować, bo teraz to mam prawdziwy żal z powodu zamknięcia browaru.
                        Piwo otrzymałem od Maidenowca. Wielkie dzięki.
                        Data przydatności do spożycia minęła 5.12.2006

                        Moja ocena: [4.65]
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • kham
                          Senior
                          • 01-2006
                          • 751

                          #13
                          Proponuje układ: kto ma okazje kupić Regine, jaką kolwiek niech natychmiast informuje bo napewno będzie duuużo chętnych na testy przed zamknięciem browaru.

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Rubinowy, krystaliczny i klarowny. [5]
                            Piana: Drobnoziarnista, szybko redukująca się do cienkiej warstwy. Po kilku minutach znika zupełnie co troszkę irytuje. [3.5]
                            Zapach: Wyjątkowy. Ja wyczuwam ciemne pieczywo, trochę śliwki oraz akcenty wytrawnego czerwonego wina. [5]
                            Smak: Początkowo zaskakuje treściwość piwa przy stosunkowo niewielkim ekstrakcie. Bardzo oryginalny smak, w którym odzwierciedlone są wymienione wyżej akcenty zapachowe. Absolutny brak nielubianej przeze mnie słodyczy. Troszkę przeszkadza wygazowywanie się piwa. [4.5]
                            Wysycenie: Po nalaniu gwałtownie uwalniają się bąbelki CO2. Trochę szkoda bo po kilku minutach brakuje mi pierwotnego wysycenia. Dobrze że jest w butelkach 0,3 bo w 0,5 mogłoby się nie obronić. [4]
                            Opakowanie: Bączek 0,3 mocno sfatygowany. Zaschnięty klej przy kontrze sprawia fatalne wrażenie. Nazwa Red House kompletnie nieadekwatna do piwa, wręcz wprowadzająca w błąd. W sumie kiepsko ale ważne że są podane parametry piwa. [3]
                            Uwagi: Rzadko się zdarza by slogany z etykiet odzwierciedlały rzeczywistość. Jednak ta Regina jest naprawdę oryginalna i niepowtarzalna. O, przepraszam, była...Wielka szkoda, że z rynku znikają takie perełki

                            Moja ocena: [4.5]
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              #15
                              Udało nam się rzutem na taśmę skosztować jeszcze tego ciemniaczka.
                              Wielka szkoda, że przechodzi do przeszłości, bo to chyba najlepsze polskie ciemne piwo ostatnich lat i zarazem chyba najlepszy produkt Browaru Regina.
                              No cóż - widać maksymalizacja zysków to nie tylko domena koncernów (patrz pierwszy post w wątku: http://www.browar.biz/forum/showthre...188#post652188 )
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎