Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Gold Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Kormoran, Gold Mocne

    Piwko w butelce 0,5 l, alkoholu 7,4%. W liście piw nie funkcjonuje.

    Kolor to jasny bursztyn. Piana nie za wysoka, za to treściwa i trwała. nasycenie CO2 spore, ale nie za duże. Zapach stosunkowo delikatny - chmielowy. W smaku dominuje wytrawność z lekkim aromatytcznym chmielem. Słód został tu zdominowany, co powoduje że pije sie je lekko, ale sprawia wrażenie nieco "pustego". Ogólna ocena dobra.
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty,jednak zbyt jasny jak na mocne piwo,klarowny [3.5]
    Piana: biała dziurawa,za szybko opada i znika prawie całkowicie [3]
    Zapach: bardzo słaby ledwo cos można "wyniuchać",w oddali czuć jakiś wodnisty chmiel z dodatkiem słodowym [3]
    Smak: po kilku głębszych łykach czuć mocny smak tego piwa,lekka goryczka bez wyraznych innych dodatków,ogólnie za mało treści lecz nawet smakuje [4]
    Wysycenie: w kuflu małe,w gardełku ciut wieksze,generalnie mogło by być wieksze [3.5]
    Opakowanie: etykieta z kontrą i krawatką w tonacji ciemnoczerwonej,zwykły czarny kapsel,podana tylko zaw.alkoholu [4]
    Uwagi: przywiezione z Olsztyna,może inne Goldy będą lepsze dlatego jak będzie okazja to spróbuję jeszcze raz

    Moja ocena: [3.5]
    mb WOS

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoto słomkowy. Zdecydowanie za blady na mocne piwo. [3]
      Piana: Hop, hop... Czy jest tu jakaś piana? [1]
      Zapach: Alkoholowo-słodkawy. Niekiedy pojawia się nutka chmielowa. [3]
      Smak: Z jednej strony wytrawny a z drugiej słodowo-ulepkowaty. Do tego zdecydowany alkoholowy posmak. [2.5]
      Wysycenie: W szklance niewidoczne. W ustach przyzwoicie wyczuwalne ale nie równomierne. [3]
      Opakowanie: Brzydkie i bez podanego ekstraktu. Kapsel czarny. [2.5]
      Uwagi: Radzę omijać to piwo szerokim łukiem

      Moja ocena: [2.575]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • maciej15c
        Junior
        • 02-2008
        • 17

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: super kolor- taki kolor powinno mieć piwo [5]
        Piana: idealna - gdy chce mi się pić nie lubię czekać aż opadnie piana /czasami trwa to b.długo/ [5]
        Zapach: prawdziwy piwny [5]
        Smak: wyśmienite połączenie mocy i smaku piwnego! [5]
        Wysycenie: takie jakie lubię - czyli nasycenie średnie. [5]
        Opakowanie: można zrobić ładniejszą etykiete [4]
        Uwagi: Bardzo dobre mocne piwo /smakuje super,brak posmaku alkoholu/ .W warszawie nie ma takich piw. Zawsze jak wracam z Olsztyna to przywożę 100 takich piw /dzielę się czasami ze znajomymi/

        Moja ocena: [4.95]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------
        Last edited by ART; 01-03-2010, 19:11.

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, może nieco zbyt jasny jak na stronga, ale dla mnie może byc. [4]
          Piana: Gęsta, zbita, długo się utrzymuje. Po jakimś czasie schodzi do kożuszka zostawiając zacieki na szkle. [4]
          Zapach: Małointensywny słodowo-chmielowy [3]
          Smak: Mocno wytrawne, momentami wręcz cierpkie, alkohol lekko wyczuwalny, ale w przyjemny, nienachalny sposób. Spora goryczka chmielowa. [4]
          Wysycenie: Więcej niż odpowiednie, jesli byłoby większe też bym się nie obraził. [5]
          Opakowanie: Browar na froncie wogóle nie przyznaje się do tego piwa, z wystawy wygląda ono jak jakis kolejny wynalazek Van pura, Głubczyc lub Łomży, stąd moje ogromne zdziwienie gdy przeczytałem na kontrze, że to Kormoram. Ekstraktu nie podano. Zdecydowanie najsłabszy punkt tego piwa. [2]
          Uwagi: Wreszcie spotkałem dobrego, polskiego goryczkowego stronga, który nie jest na siłę dosładzany aby zabić smak alkoholu. Cena jest bardzo korzystna. Naprawdę miłe zaskoczenie. Tylko dla zwolenników mocno goryczkowych piw! Dla mnie super.

          Moja ocena: [3.6]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Dorzucam foto tego naprawdę dorego mocnego piwa. Teraz się dziwię, że wyszła mi taka przeciętna ocena, bo 4 za całkoształt (w dodatku przy takiej cenie!) dałbym bez wahania.
            Attached Files
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • Feti
              Senior
              • 10-2010
              • 801

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno-słomkowy. Sądząc po procentach alkoholu to powinien być ciemniejszy. [3]
              Piana: Na początku czapa , dość długo się trzyma, oblepia szkło. Jest prawie do końca. [4.5]
              Zapach: Przede wszystkim czuć słod, w tle chmiel. [4]
              Smak: Wytrawny, alkohol słabo wyczuwalny, przyjemna goryczka, słabo wyczuwalny DMS, [4]
              Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
              Opakowanie: Brak podanego ekstraktu, za to minus, piwo nie jest w kolorze czrno-złotym jak zwykle ze strongami jest, za to plus. Estetyka dość przeciętna. [3]
              Uwagi: Jedno z niewielu jasnych mocnych piw, które piłem z przyjemnością, mimo śladowego posmaku DMS.

              Moja ocena: [3.975]

              Comment

              • Snus
                Senior
                • 03-2008
                • 128

                #8
                Bardzo dobry produkt dla potrzebujących przyjemnej fazki za rozsądną cenę. Może nie jest to piwo dla smakoszy, zresztą nie wiem bo z organoleptyką jestem troche na bakier, ale polecam każdemu bystremu oku, które wypatrzy je jako opcję dla koncerniaków.
                Do nabycia w sklepach dla Warmińsko Mazurskiej ludności proletariackiej.
                Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎