Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Ambrosius Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Sulimar, Ambrosius Gold

    gotowe o oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bez zarzutu, złoty jak w nazwie. [4]
    Piana: imponująca (tym bardziej jak na marketowe piwo i jeszcze z kipera); już przy nalewaniu tworzy się solidny grzyb i przez ładnych parę minut nie spada do przyzwoitego poziomu 1 cm. [5]
    Zapach: delikatnie chmielowy z kiperową nutą, ale do zaakceptowania. [4]
    Smak: jest wyraźnie lepsze niż A. Specjal tego browaru, widać, że nie jest tak rozcieńczone. nie za duża goryczka, ale ciut za mała jak dla mnie. [4]
    Wysycenie: do dna stała, bez wulkanu, ale całą objętością sączyły sie drobne strużki. [4.5]
    Opakowanie: patrząc po tendencji do zmiany butelek euro na te typu Amber we wszystkich produktach Kipera dla Kauflanda ma się wrażenie, że produkt prezentuje się korzystniej; minus za brak ilości ekstraktu. [4.5]
    Uwagi: jedno z niedrogich piw z Kauflanda, które przynajmniej na razie można polecić na grilla.

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, za jasny. Ciemniejsza jest wersja z Van Pur'a. [3]
      Piana: Drobnopęcherzykowa. Tworzy sensowny kożuszek i potem ładny dywanik. W porównaniu z Van Purem to powinna dostać 5. [4]
      Zapach: Chmielowy, z lekkim zapaszkiem słodu. Ordynarny ale lepszy niż z Van Pur'a. [3]
      Smak: Smak dosć pełny ale piwo jest zbyt gorzkie do tego. Pozostawia to uczucie ciężkości na języku. Jednak bardziej wywarzone niż piwo z Rakszawy, choć zawiera również jak tamto słodkawe, sztuczne posmaki. [3]
      Wysycenie: Dosyć dobrze wyczuwalne w ustach. W szkalnce do końca się prezentuje drobnymi pęcherzykami. Lepsze niż z w Van Pur'owskich odpowiedniku. [3.5]
      Opakowanie: Złoto czarno czerwona kompozysja etykiety bez kontry. Brak ekstraktu. Butelka zwrotna. Kapsel czarny. Nie brzydkie opakowanie, ale też specjalnie nie zachwyca. Ładniejsze niż dla tego samego piwa z Van Pur'a. [3]
      Uwagi: Porównywane z Ambrosiusem Goldem z Van Pura:


      Moja ocena: [3.125]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Scriptus
        Senior
        • 04-2006
        • 189

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor ładny, słomkowo żółty, jak na lekkie piwo, zupełnie odpowiedni [5]
        Piana: Pianka słaba, utworzył się ledwo dywanik, który znikł po trzech minutach [3.5]
        Zapach: Zapach bardzo słaby, ledwo wyczuwalny, mozna powiedzieć, óże się da wyczuć zaledwie "nutkę chmielową" [3.5]
        Smak: Smak lekki, orzeźwiający, lekko kwaskowy, z ledwo wyczuwalną goryczką, dobry na letnie upały. Nic szczególnego, żadna rewelacja, ale też nie pozostawia na języku nic przykrego [4.5]
        Wysycenie: Nasycenie bąbelkami dobre, w sam raz, jednak nie wystarcza, by na piwie utworzyła się solidna pianka [4.5]
        Opakowanie: Wypróbowałem w wersji zarówno butelkowej, jaki puszkowej. Etykieta ma swój charakter, wyróżnia się. Od razu widać, że nie chodzi o jakieś luksusowe piwo, lecz o takie zwykłe, "do wypicia pod sklepem", jednak zawiera komplet informacji, nie można sie przyczepić. [4.5]
        Uwagi: Kupiłem w Kauflandzie całą "serię" tych piweczek w wersji butelka bezzwrotna i puszka, do spróbowania. Właśnie skończyłem "golda, teraz pora na "specjala", potem na "stronga"

        Moja ocena: [4.075]
        Nic lepszego od Brackiego :)

        Comment

        • rotmistrz
          Senior
          • 06-2005
          • 469

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasno żółty, klarowny [3]
          Piana: drobnoziarnista, szybko siadła pozostawiajac dziurawy kożuszek, biała [2]
          Zapach: bardzo niewyraźny, lekki zapach chmielu i nic po za nim [2]
          Smak: łagodnie rozpływało się na podniebieniu, bez wyraźnej goryczki, piłem po obiedzie moze dla tego nie czułem, chyba jedyna zaleta tego piwa [3.5]
          Wysycenie: pracowało bardzo slobo przez okres konsumpcji [2]
          Opakowanie: żólty kolor, informacje o piwie nie pełne, nie powala korystyką [2.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.675]

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1548

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasne złoto,klarowny [4]
            Piana: stosunkowo gęsta,biała,po chwili tworzą się coraz wieksze dziury,trochę za szybko opada [3.5]
            Zapach: słaby i jakiś kwaskowato-jabłkowy,bez chmielowych akcentów [3]
            Smak: troche tak jakby wodniste,średnia goryczka+owocowy posmak,w upalne lato myslę że by było bardzo dobre [3.5]
            Wysycenie: w kuflu mocne,w ustach troche mniej,ale całkowicie przyjemnie [4]
            Opakowanie: niespecjalna etykieta bez kontry i z czarnym kapslem,brak ekstraktu [3.5]
            Uwagi: Super cena,piwo już mniej.PZDR

            Moja ocena: [3.375]
            mb WOS

            Comment

            • Samoglow
              Senior
              • 07-2007
              • 606

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Przyjemny, ciemniejszy słomkowy, złocisty. [4]
              Piana: Coś tam sobie urosło, ale długo nie posiedziało, a szkoda. Było średniopęcherzykowa, bialutka, ale ślad po niej zaginął. [2.5]
              Zapach: Średniointensywny, chmielowo słodowy, dość przyjemny. W każdym razie nie zniechęca. Więc... [3.5]
              Smak: Teraz smak. No muszę powiedzieć, że spodziewałem się czegoś dużo gorszego. Piwo lekkie, nie ma posmaku alkoholowego, czuć i troszkę słodu i chmielu. Momentami jest trochę wodniste, ale to w końcu lekkie. W posmaku bardzo nieznaczny kwasek, ale ocena ogólna całkiem pozytywna. A jeśli brać pod uwagę cenę 1,39 zł, to można być zachwyconym. [3.5]
              Wysycenie: Bardzo dobry poziom, choć po dłuższym czasie trochę go za dużo. [4.5]
              Opakowanie: Marketowa butla, brak ekstraktu, ale podano producenta i nakleili krawatkę. Nie jest źle. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.5]

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4.5]
                Piana: Biała, gęściutka, zbita jak ubite białko. Po kilku minutach został półcentymetrowy dywanik. Dość mocno zostaje na ściankach. [4.5]
                Zapach: Chmielowy, nie jest odrzucający. Początkowo w tle delikatnie czuć słód. Później kwaśno-słodki zapach - podobny do smaku. [3.5]
                Smak: Od początku kwaśne (nie kwaskowate). Goryczy prawie brak. Kwaśna, wygazowana woda. W miarę picia gorycz zaczyna "się pojawiać", ale kwaśność dominuje. [2]
                Wysycenie: Bąble różnej wielkości uciekają do góry. Mimo to w ustach brakuje. [3.5]
                Opakowanie: Marketowa etykieta w złotej barwie. Producent podany, kapsel golas. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.025]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jak nazwa wskazuje - złoty. Tu nie ma pomyłki. kolor jest ładny, zachęcający i klarowny. [4]
                  Piana: Całkiem ok, tzn szybko dosyć zanika niestety, ale przynajmniej pozostawia po sobie kożuszek aż do samego końca. [3.5]
                  Zapach: Słabowyczuwalny, trochę słodowy, nieco chmielowy, ale bez rewelacji. [3]
                  Smak: Mocno goryczkowe piwo, choć ta gorycz nie jest zbyt przyjemna, ale przynajmniej maskuje alkohol i ładnie współgra ze słodową słodyczą. Trochę niestety zbyt cierpkie przy końcu, ale ujdzie. [3.5]
                  Wysycenie: Chyba w normie. Trzyma bąbelki do samego końca, więc się nie czepiam. [4.5]
                  Opakowanie: Złota pucha, ale ze wszystkimi możliwymi danymi, poza...miejscem produkcji. Za to zawsze odejmuję najwięcej bo to mnie zawsze wkurza. Na czuja znalazłem ten akurat wątek, bo tak na prawdę to nie mam pojęcia z jakiego browaru pochodzi to piwo. Po kodzie wnioskuję, że z Polski, a po świeżości tematów wnioskuję, że stąd, ale nie wiem - kod: 5 900535 001860, data 19.02.2012r. [3.5]
                  Uwagi: Niby dobre to piwo, ale zbyt cierpkie, ta goryczka po prostu jest za ostra. I tak wolę coś takiego niż przesłodzone strongi, ale jednak czegoś tu brakuje...

                  Moja ocena: [3.4]
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    FOTO:
                    Attached Files
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Kod "mówi", że to raczej VanPur.

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #12
                        Bardzo możliwe. Ja się zasugerowałem faktem, że przy van purze nie było wpisu od ponad 5 lat, a tu były na bieżąco. Na kodach się niestety nie znam.
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Gdzieś ostatnio widziałem vanpurowego Ambrosiusa Stronga więc moze i Golda zaczął lać?
                          A kody (stan na rok czy dwa wstecz) są zebrane przez Pendragona w jednym temacie.

                          Comment

                          • Rumcais
                            Member
                            • 01-2014
                            • 91

                            #14
                            Ktoś mi powie jak odróżnić Ambrosiusa Gold z Sulimara od z Van Pura? Nie wiem, gdzie mam zrecenzować jak już pić będę.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎