Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Pils z Zamku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Racibórz, Pils z Zamku

    gotowe o oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • tad2x
    Member
    • 06-2005
    • 72

    #2
    Witam, nie jestem jakims specjalnym smakoszem ale to piwo dla mnie to niska polka, 1,40 zl w wiejskim sklepie, wodniste ale za to szybko wchodzi, jak oranzada)) Wydawalo mi sie kwasne. Wiecej powiem jak kupie sobie nastepna butelke.

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno złoty. Bardzo dobry dla dziesiątki ale brak mu głębi. [4]
      Piana: Drobnopęcherzykowa. Tworzy ładny kożuszek. Bardzo długo się nie trzyma ale przyzwoicie. [4]
      Zapach: Bardzo lekki słodowo chmielowy. [4]
      Smak: Wytrawny. Dominuje goryczka. Kojarzy mi się z dziesiatką słowackiego Steigera, tyle, że bez zielonobutelkowego posmaku. [4]
      Wysycenie: Strzał w dziesiatkę. Lekko wyczuwalne na języku. Równomierne do samego końca. [5]
      Opakowanie: Etykietą się nie popisali. Kapsel goły. Butelka euro. brak informacji o ekstrakcie. [3.5]
      Uwagi: Bardzo przyzwoite lekkie piwko. Nie wiem czy ta kategoria -stołowe, do której zostało zaliczone jest odpowiednia. Powiedziałbym raczej -jasne lekkie.

      Moja ocena: [4.025]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • arzy
        Senior
        • 06-2002
        • 2814

        #4
        piwko jest rozlewane w GAB-ie
        zakupione w osiedlowym sklepiku za 1,10 zł
        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        Bractwo Piwne
        Skład Piwa
        Piszę poprawnie po polsku!

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasna słomka. W sumie nie ma się co dziwić ze względu na zapewne niski ekstrakt. [3.5]
          Piana: Początkowo nawet ładna. Wysoka, drobno pęchęzykowa. Szybko jednak przechodzi fuzję w wyniku której przeistacza się w grube pęcheże poczym opada do postaci cienutkiego kożuszka. Widoczny osad na szklance [3.5]
          Zapach: Mocna czwórka bez zastanowienia. Tuż po otawrciu butelki swą obecność zaznacza miła kwiatowo chmielowa woń która z dużym temperamentem wdziera się do naszych zmysłów. [4]
          Smak: Ogólnie bez wyrazu. Na samym początku konsumpcji czuć było lekką goryczkę słodową przeplatającą się z wodą. Później niestety mamy tylko do czynienia z woda. Gorycz odchodzi w dal przez co nie czuć głębi smaku. [3]
          Wysycenie: Wogóle nie widoczne a jednak czuć iż nasz żoładek jest nieco obciążony. [2.5]
          Opakowanie: Butelka 0,5l typu euro. Prosta etykieta bez specjalnych wariacji graficznych. Utrzymana z biało zielonej tonacji z elemantami czerwieni oraz złota. [3]
          Uwagi: Piwo spożyte dzięki e-prezesowi. Dzięki!

          Moja ocena: [3.4]
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: strasznie jasna słomka [2]
            Piana: mała, ale pozostawia obraczkę do konca picia [3]
            Zapach: bardziej słodowy niż chmielowy, wyrażny i miły [4]
            Smak: troche za wodniste, lekka goryczka po chwili od przełknięcia wyczuwalna, słodowo-chmielowy smak. Gdyby nie ta wodnistość było by OK [4]
            Wysycenie: widać i czuć tylko troche słabo piankę produkuje [4]
            Opakowanie: but. euro, kapsel PP (Polskie Piwo), etykieta strasznie "oszczędna" w kolorach jak i grafice. [2.5]
            Uwagi: Zakupione w Małobadzi podczas wycieczki do browaru Pama. Cena 1,70 z kaucją.
            Ogólnie do wypicia. Najważniejsze że smak i zapach są w miarę, bo jest do wypicia z zamkniętymi oczami . A tak na serio to polecam do spróbowania.

            Moja ocena: [3.725]
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnosłomkowy,jeśli nie jaśniejszy [3.5]
              Piana: biała,trochę za szybko opadła,ale cały czas utrzymuje się dywanik [4]
              Zapach: lekko chmielowy,w sam raz jak na lajtowe piwko [3]
              Smak: jak dla mnie super,czuć lekką goryczkę i jest taki jakby owocowy [4.5]
              Wysycenie: trochę słabiutko,choć czuje się na języku [3]
              Opakowanie: stara buutelka,etykieta ze zwykłego papieru,kapsik z logo PP [3]
              Uwagi: po otwarciu butelki PILS szybko ucieka.Czekam do upałów,bo PILS(tak czuję)będzie idealny !!!

              Moja ocena: [3.725]
              mb WOS

              Comment

              • boku
                Senior
                • 09-2002
                • 444

                #8
                piana

                Po otwarciu butelki piana zalała stół. To nie pierwsze otwierane przeze mnie piwo. Butelka dwa dni stała spokojnie w chłodnym miejscu. Po takim "przywitaniu" piana szybko zniknęła. Piwo bardzo delikatne w smaku. Po godzinie od spożycia dalej "czuję" ten smak. Dla mnie to wielki plus. Ma się ochotę na następne.
                Kod kreskowy 5 907506 252085.
                Termin przydatności mojej butelki 24.04.06.

                Comment

                • boku
                  Senior
                  • 09-2002
                  • 444

                  #9
                  fotka

                  Przy poprzednim poście chciałem załączyć fotkę, ale się nie udało. Druga i ostatnia próba.
                  Attached Files

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #10
                    Ostatnio to piwo mi też uciekało z butelki - taka partia chyba...
                    Poza tym bardzo ok, pomimo niskiego ekstraktu nie sprawia wrażenia gazowanej i chmielonej wody - a to jest sztuka!
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • maki
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 186

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo jasne, słomkowa barwa [3]
                      Piana: Na poczatku bardzo obficie pieniło się, piana ładna ale bardzo szybko opadła nie pozostawiając śladu [3.5]
                      Zapach: Praktycznie zapachu nie stwierdziłem a nie mam kataru! [1]
                      Smak: Jakiś stęchły, jakby było zepsute a termin do 19-04 - nie takiego smaku spodziewałem się po tym piwie [1.5]
                      Wysycenie: Jedyna rewelacja w tym piwie - bardzo ładne przez cały czas "pracowało" a na języku delikatnie odczuwalne bąbelki [5]
                      Opakowanie: Etykieta ja z minionej epoki, brak info o ekstakcie, kapsel typowy z napisem Polskie Piwo [2.5]
                      Uwagi: Piwo otrzymane w ramach wymiany od kol Czapajewa - dzieki. Niestety nie moge go polecić - piwa lekkie i tanie np. z Lidla czy Kauflanda są zdecydowanie lepsze jedyny plus to kolejna etykieta do kolekcji.

                      Moja ocena: [1.825]

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ja nie mogę, ale jaśniutkie... słomka. co w sumie nie powinno dziwić przy tym balingu. [2.5]
                        Piana: naprawdę przyzwoita, trwała, choć nie jakaś duża, średniogruba. [4]
                        Zapach: poza jakimś chemicznym zapachem nic nie wyczułem... no może trochę chmielu. [3]
                        Smak: mimo niskiego blg wyrana goryczka. niemniej bardzo wodniste i piło się jak bezalkoholowe piwo [3.5]
                        Wysycenie: nawet dość wysokie, ale trzymające pianę do końca. [4]
                        Opakowanie: nie jakich wysoki lotów, ale gdyby nie obdrapana butelka można by powiedzieć, że zupełnie przyzwoita. [3.5]
                        Uwagi: pozyskane na giełdzie, thx! zaliczone i raczej nie do powtórzenia

                        Moja ocena: [3.35]

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                          pozyskane na giełdzie, thx! zaliczone i raczej nie do powtórzenia
                          Szczerze mówiąc jestem zdziwiony. Jak piłem pół roku temu, to mi bardzo podeszło

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • Bombadil13
                            • 05-2005
                            • 2479

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jaśniutki żółto-złoty [3]
                            Piana: początkowo przyzwoita, ale zeszła baaaardzo szybko [2.5]
                            Zapach: leciutki słodowy z odrobiną chmielu [3.5]
                            Smak: wodnisty, wodnisty ijeszcze raz wodnisty z odpowiednią dozą chmielu [2.5]
                            Wysycenie: nawet przyzwoite, troszkę go brakowało pod koniec picia [4.5]
                            Opakowanie: trąci myszką, ale nawet ładne, subtelne sklepienie krzyżowo- żebrowe, szkoda, że brak danych o ekstrakcie [4]
                            Uwagi: piwo otrzymane od abernackiego
                            Bardzo wodniste piwo i wracać do niego nie ma co.

                            Moja ocena: [3.05]
                            Poszukuję

                            Comment

                            • Cez
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1789

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: oj jaśniutkie, słomkowe piwo [2.5]
                              Piana: drobnopęcherzykowa, biała. Szybko opada tworząc jeno wianuszek i pływające strzępy [3]
                              Zapach: bardzo leciutki z wiodącym chmielem [2.5]
                              Smak: wodnisty pislowy z pierwszoplanową chmielową goryczką. [3.5]
                              Wysycenie: nieduże, pojedyncze małe 'bąble' odrywają się od dna [3.5]
                              Opakowanie: butelka euro z prostą, czytelną etykietą, wyglądającą na wydruk na domowej drukarce atramentowej informajca tylko o zawartości alkoholu. kapcel 'golas' [3]
                              Uwagi: dobrze schłodzone świetnie gasi pragnienie w upały

                              mętne mimo daty ważności 06/12/2006

                              Moja ocena: [3.025]
                              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎