Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dokąd we Wrocławiu ? Proszę o pomoc.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pablo_k
    Junior
    • 12-2002
    • 19

    Dokąd we Wrocławiu ? Proszę o pomoc.

    Planuję spotkanie pół-prywatne, pół-biznesowe we Wrocławiu. Problem w tym, że to nie mój teren. Szukam miejsca, w którym nie zostawię majątku (ja stawiam), a przy dobrym kufelku swobodnie będę mógł pogadać w miłej atmosferze. Może jeszcze do tego jakiś nocleg, bo po nie wypada jechać ?
    "Piwo zawsze łagodzi obyczaje." - Pablo
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Jeśli chcesz przycynić, to polecam Spiża. Tanio nie jest (7 zł za 0,5l piwa) ale zawsze to browar - piwo warzone jest na miejscu i zawsze to jakaś atrakcja. Jak ma być bardziej biznesowo jest restauracja, jak bardziej prywatnie jest część rzekłbym pubowa, no i of kors ogródek. Ma tą zaletę, ze łatwo trafić (w Rynku obok pomnika Fredry).
    A jak ma być bardzo tanio, to Instyut Bar, dają tam piwo Bartek (też niespotykane) cena 6zł za 1L. Na końcu ul Więziennej, odchodzącej od Rynku.
    Last edited by kopyr; 16-08-2005, 18:25.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • joelka
      Senior
      • 03-2005
      • 817

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pablo_k
      Szukam miejsca, w którym nie zostawię majątku (ja stawiam), a przy dobrym kufelku swobodnie będę mógł pogadać w miłej atmosferze.
      Wszystko jest zależne od tego w jaki dzień i w jakiej godzinie wybierasz się na piwo. Generalnie do znudzenia powtarzam, każdemu kto pyta, że najlepszy jest Lwówek i Bartek do wypicia. Spiż jest dopiero przed koncernowymi w notowaniach. Pogorszył się. Niestety

      Comment

      • Pablo_k
        Junior
        • 12-2002
        • 19

        #4
        Dzięki. Nie chodzi o bardzo tanio. Chodzi o "dobrze" i "niemało" a przede wszystkim "przyzwoicie". A o Spiżu słyszałem coś. Ponoć najlepszy to jest chleb ze smalcem za free ?
        "Piwo zawsze łagodzi obyczaje." - Pablo

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
          Wszystko jest zależne od tego w jaki dzień i w jakiej godzinie wybierasz się na piwo. Generalnie do znudzenia powtarzam, każdemu kto pyta, że najlepszy jest Lwówek i Bartek do wypicia. Spiż jest dopiero przed koncernowymi w notowaniach. Pogorszył się. Niestety
          Co do Spiża, to chyba bardziej zgodne z prawdą byłoby napisać, ze jest nierówny. Generalnie zgadzam się, że nie jest to jakaś straszna rewelacja, ale zawsze to najwiekszy czynny browar we Wrocławiu.
          A tak w ogóle to Pablo pytał o lokal, więc jeśli chodzi o Lwówka to jest chyba w Academusie. To jest taka knajpa (podobnoż fajna, nie byłem) obok Rynku, po wschodniej stronie. Za kościołem św. Elżbiety (pytać o kościół garnizonowy) taki duży w jednym z rogów Rynku. No i jest w Wagonie na Dworcu Świebodzkim.

          PS. Co do smalcu, to zależy, ja nie jem mięsa, to zwykle obdarowuję współbiesiadników. A poza tym jest tylko do pierwszego piwka chyba.
          Last edited by kopyr; 16-08-2005, 18:43.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Pablo_k
            Junior
            • 12-2002
            • 19

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
            Wszystko jest zależne od tego w jaki dzień i w jakiej godzinie wybierasz się na piwo. Generalnie do znudzenia powtarzam, każdemu kto pyta, że najlepszy jest Lwówek i Bartek do wypicia. Spiż jest dopiero przed koncernowymi w notowaniach. Pogorszył się. Niestety
            Hi,
            będzie to czwartek lub piątek od 18.00 [najwcześniej] do ...?
            Sądzę że Bartek brzmi dumnie. Szukać na forum co zacz?
            "Piwo zawsze łagodzi obyczaje." - Pablo

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Napisz więcej czego oczekujesz od lokalu. Czy przeszkadza Ci dym, chcesz miejsca gdzie spokojnie można pogadać, czy takiego gdzie będzie np. leciała transmisja meczu. To są IMO ważne czynniki. W Instytut Barze chyba jedyną zaletą jest Bartek (rzeczywiście super piwo i niespotykane). A w piątek to w ogóle zapomnij, bo zwykle cała knajpa jest opanowana przez dolnośląską sekcję browar.biz
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Pablo_k
                Junior
                • 12-2002
                • 19

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                [...]A w piątek to w ogóle zapomnij, bo zwykle cała knajpa jest opanowana przez dolnośląską sekcję browar.biz


                No to musi być nieźle !
                Myślę że klasztoru nie szukam. W Poznaniu jest taka knajpa co się zwie Brovaria. I tam jest doskonały klimat na takie spotkania. Trochę modern, trchę głośno, czasem mecz na telebimie. Ale można spoko pogadać o o interesach i o d.... Maryni . Wiesz, wieczór przy świecach w samczym towarzystwie, fe...
                Ale ten Bartek chodzi mi cały czas po głowie...
                "Piwo zawsze łagodzi obyczaje." - Pablo

                Comment

                • joelka
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 817

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                  jeśli chodzi o Lwówka to jest chyba w Academusie. To jest taka knajpa (podobnoż fajna, nie byłem) obok Rynku, po wschodniej stronie. Za kościołem św. Elżbiety (pytać o kościół garnizonowy) taki duży w jednym z rogów Rynku. No i jest w Wagonie na Dworcu Świebodzkim.
                  Lwówek w Academusie jest za 5 zł 0,5 l i zdarza się podpsuty. Polecam w Wagonie przy Dworcu Świebodzkim (3,5 zł) ale raczej do polecenia jest tylko ogródek.
                  A jak na Bartka to do Instytutu przy Uniwersytecie. Pyszny Bartek o niespotykanym smaku i zapachu i w litrowym kuflu w ciekawym towarzystwie z sekcji wrocławskiej.

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #10
                    Jeśli jednak ma to być spotkanie biznesowe "na pokaz", to ani Instytut ani Wagon za bardzo się nie nadają.
                    Instytut to nie jest "modny lokal", tylko knajpa studencka, gdzie oprócz pysznego piwa nie podają nic do jedzenia.
                    Wagon jest bardzo klimatyczny, ale człowiek "pod krawatem" może stwierdzić, że to nędzna speluna.
                    Niestety, im lokal ładniej wygląda, tym nie tylko droższy, ale i gorsze piwo podaje. Musisz się określić jakiego poziomu obsługi oczekujesz.
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • yendras
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 2052

                      #11
                      Mimo wszystko polecam "Spiża". Gdy zdarza mi się być we Wrocku służbowo to też tam zaglądam. Jedzenie przyzwoite, ale tanio nie jest, a porcyjki jak to w polskich knajpach czyli zupa w filiżance. Dobra golonka w ciemnym piwie i warzywach. O smalcu zapomnij - 90% objętości to skwarki tak twarde, że można nimi utwardzać wiejskie drogi. Piwo w Spiżu rzeczywiście bywa nierówne, ale dotyczy to głównie pszenicy, rzadziej jasnego. Ciemne jest znakomite i jeszcze nigdy mnie nie zawiodło.

                      Comment

                      • Pablo_k
                        Junior
                        • 12-2002
                        • 19

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
                        Jeśli jednak ma to być spotkanie biznesowe "na pokaz", [...]człowiek "pod krawatem" może stwierdzić, że to nędzna speluna.[...]
                        Pzede wszystkim wielkie dzięk's. Nie sądziłem, że tak bardzo Was zaangazuję.
                        Jak już pisałem jest to takie spotkanie 50/50. Dla mnie bardzo ważne, bo z tego może wynknąć mój nowy job. Spoitkanie na pewno casual. Gdyby przełożyć to na hotelowe gwizdki to wolałbym ***. Cena 5 czy 7 za piwo to nie problem. Żarcie 25-30 pln to również nie problem. Jeżli spróbujemy po 5 kufelków + zagrycha i zmieszczę się w 150 pln będzie OK.

                        a przy okazji tak sobie myślę, że dla wrocławian/wrocławiaków jest to okazja do retrospekcji. Sam nie raz miałem problem, aby odpowiednio do rangi podjąc gościa w moim mieście /partnera, kolegę lub szwagra /
                        "Piwo zawsze łagodzi obyczaje." - Pablo

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Jak szacujesz limit na 150, to Spiż chyba będzie dobry. Na pewno jest oryginalny poprzez swój wystrój i charakter. Tylko że ja przestrzegałbym raczej nie przed pszenicznym, a przed jasnym Za to ciemne polecam z całego serca.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Jeżeli zalezy Ci na piwie, to na takie spotkanie Spiż będzie ok. Jesli nie, to jest całe mnóstwo innych fajnych lokali z dobrym żarciem, tyle, że z marnym piwem

                            Wracając do piw ze Spiża - mi się trafiło kiedys - Naczelnik potwierdzi - że nawet ciemne było ohydne. Ale ostatnio, jakie to piwo jest, takie jest, ale przynajmniej nie podają już zepsutego. Przynajmniej ostatnio nie trafiłam na takie
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pablo_k
                              Pzede ... dzięk's ... wynknąć ... job... Spoitkanie ... casual...
                              Jesteś imigrantem?

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pablo_k
                              ... hotelowe gwizdki ...
                              ... To jakiś nowy hit eksportowy?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎