Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar w Ciechomicach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arturek28
    Junior
    • 07-2005
    • 9

    Browar w Ciechomicach

    Witam Wszystkich zainteresowanych moją skromną osobą zapraszam na moją stronę: www.szwajcar.opoka.org. Zaś tak coś od siebie, to będę wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące Historii Browaru w Ciechomicach. Zwłaszcza lata 1850 - 1945 Pozdrawiam i czekam na odzew. Artur
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    #2
    Może podzielisz się przy okazji już tym co masz?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arturek28
      informacje dotyczące Historii Browaru w Ciechomicach. Zwłaszcza lata 1850 - ...
      W latach 50. XIX wieku nie bylo w Ciechomicach browaru. Ten ktory prawdopodobnie masz na mysli (Dauter , pozniejszy Keilich) powstal - o ile pamietam (informacje mam w domu w Polsce) - dopiero w latach 70. tegoz stulecia.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • arturek28
        Junior
        • 07-2005
        • 9

        #4
        Oczywiście, że o ten mi chodzi. Będę wdzięczny jeśli podeślesz mi wszelkie informacje na ten temat. pozdrawiam

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
          (informacje mam w domu w Polsce)
          Ale na forum nie brakuje 100lecznych kolekcjonerow ktorzy z pewnoscia wkrotce zasypia nas tutaj informacjami
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Leonpraga
            Senior
            • 02-2005
            • 468

            #6
            Cześć Wojtek powracam na forum po dwumiesięcznej przerwie związanej z awarią komputera i częstymi wyjazdami w tym okresie i Pozdrawiam wszystkich, Forumowiczów. Niejako wywołałeś mnie do tablicy swoim ostatnim postem, ale jak zaczynać to z dużego C. Jeżeli chodzi o browar Ciechomice nie ma zbyt wielu wiadomości na ten temat, lecz nigdy nie tracę nadziei,że takowe zdobędę, więc na razie przekazuję to co posiadam, może ktoś z pozostałych 100 latków doda coś więcej.

            Browar Ciechomice

            Browar założony w 1872 roku.
            W 1878 roku, produkcja roczna piwa wynosiła dochodu 6 000 rs.
            W 1899 roku, wł. Bernhard Dauter, jego browar wytwarzał w skali roku, 44 000 wiader piwa, co daje około 528 000 l. Mieścił się on w folwarku Ciechomice
            W 1904/5 roku, wł. B. Dauter, zatrudniał 14 robotników, roczna produkcja wynosiła 39 400 rb.
            W 1910/1 roku, browar „Ciechomice” wł. Bernard Dauter, zarządzający i kierownik techniczny i handlowy, Henryk Dauter, kasjerem był, Zygmunt Fitzke, browar posiadał składy w; Płocku, Kutnie, Gostyninie, Gąbinie, Łowiczu i Żychlinie, przy produkcji było zatrudnionych 19 robotników, kapitał zakładowy wynosił, 85 000 rb. przybliżony obrót roczny wynosił 110 975 rb.
            W 1913 roku jako Browar „Ciechomice” jego właścicielem był Henryk Dautner, na stanowisku kierownika technicznego, browar zatrudniał Stefana Niklewskiego, kasjerem był, Zygmunt Fitzke.
            Kapitał zakładowy opiewał na sumę, 50 000 rb., a obrót roczny wynosił, 123 700 rb., co było dość pokaźną sumą.
            Bezpośrednio przy produkcji piwa było zatrudnionych 18 robotników, którzy wyrabiali piwa; bawarskie, pilzneńskie i dubeltowe, posiadał swoje składy w Płocku, Kutnie, Gostynie, Gąbinie, Łowiczu i Żychlinie
            W 1948 roku, jako Państwowy Browar „Ciechomice”, tel. Łąck 10, produkcja piwa i wód gazowych, oraz słodu.

            Comment

            • Leonpraga
              Senior
              • 02-2005
              • 468

              #7
              reklama browaru Ciechomickiego z Kalendarza Fabrycznego z 1982 roku.
              Attached Files

              Comment

              • Leonpraga
                Senior
                • 02-2005
                • 468

                #8
                powinno być z Kalendarza Fabrycznego 1892 roku

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Gdzies w Galerii naszego browar.biz jest piekna fotka ciechomickiego browaru z lat 60. I nie dlatego piekna ze dodana przeze mnie W tej chwili kurdeblaszka nie moge jej znalesc ale jak macie czas to poszukajcie. Niestety to juz historia , browar rozebrano jakies 3-4 lata temu (nie zdazylem odwiedzic ) a obecnie w jego miejscu znajduje sie zupelnie nowa przepiekna fabryka z blachy falistej i produkaja tam m.in czekolade do smarowania chleba Z resztek browaru zachowala sie jedynie brama wjazdowa (od strony starych, okolicznych zabudowan) i -ponoc - czesc kilkupoziomowych piwnic ale tego akurat nie zweryfikowalem. Podobno tez czesc obecnego basenu p.poz to pozostalosc dawnego przybrowarowego stawu. I tyle...
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • arturek28
                    Junior
                    • 07-2005
                    • 9

                    #10
                    dziękuję bardzo

                    Comment

                    • pawelh
                      Junior
                      • 01-2010
                      • 3

                      #11
                      Cześć. Mam kilka danych , które mogą się przydać, a dotyczą majątku Ciechomice. W zasadzie chodzi o uzupełnienie danych podanych wcześniej przez Leonpragę. Dane te uzyskałem "grzebiąc" w historii rodziny. Bernard Dauter zakupił majątek Ciechomice 3 lipca 1884 roku na publicznej sprzedaży na Zjeździe Pokoju II Okręgu Warszawskiej Guberni. Nie wiem czy już wtedy był tam działający browar, czy też został uruchomiony później. Bernard Dauter zmarł w 1910 roku i po jego śmierci właścicielem majątku Ciechomice (zakładam, że włączając browar) został jego syn Henryk Adolf Dauter. Póżniej majątek został sprzedany 28 października 1919 roku Arturowi Keilichowi. Dodatkową informacją związaną odrobinę z tematem jest fakt, że jedna z córek Bernarda Dautera - Zofia Maria Dauter wyszła za mąż w 1899 roku za Henryka Bernarda Handke, syna Karola Handke (właściciela browaru w Pułtusku). W pewnym momencie browar w Pułtusku był własnością braci: Henryka i Hugo Handke, a po śmierci Karola Handke, ich ojca, w 1906 roku, właścicielem został starszy z braci Hugo.

                      Comment

                      • mario61882
                        Junior
                        • 11-2010
                        • 1

                        #12
                        Ciechomice

                        Witam-przypadkowo przeczytałem post,,>>>Nie wiem czy już wtedy był tam działający browar, czy też został uruchomiony później. Bernard Dauter zmarł w 1910 roku i po jego śmierci właścicielem majątku Ciechomice (zakładam, że włączając browar) został jego syn Henryk Adolf Dauter. Póżniej majątek został sprzedany 28 października 1919 roku Arturowi Keilichowi.<<<? Arturowi K.? Jestem w posiadaniu butelki na jakiej widnieje imię GUSTAV Kieilich ,CIECHOMICE itd LOGO trójkąt -oko opaczności. -pozdrawiam

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          Twoja butelka najprawdopodobniej jest z lat 1930-ych a w cytacie było pisane o wydarzeniu z 1919 roku. Też co prawda nie słyszałem o Arturze Keilichu ale może być to błąd w imieniu.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • wicja
                            Junior
                            • 01-2015
                            • 2

                            #14
                            Witam
                            Posiadam beczkę dębową z browaru Ciechomice do sprzedania

                            Comment

                            • Leonpraga
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 468

                              #15
                              Artur Keilich zakupił browar od Dautera i prowdził go pod tym imieniem do 1927 choć wymieniany jest jeszcze w latach 1929/30

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎