Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szyldy / renowacja szyldów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • a44444
    Junior
    • 10-2004
    • 20

    Szyldy / renowacja szyldów

    Witam
    Mam pytanie zdobyłem szyld browaru Stoszowice Gustaw Stark
    .Czy jest ktoś kto to robi renowacje szyldów.Pozdrawiam Zbyszek
  • banasrobert
    Senior
    • 03-2004
    • 251

    #2
    Są firmy zajmujące się renowacją przedmiotów zabytkowych ale odnowienie szyldu będzie Cię kosztowało krocie. Proponuję abyś zrobił to sam. Ja sam nie chwaląc się z dobrym skutkiem przedłużyłem żywot paru rzeczy i chętnie podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami. Proponuję dalszą korespondencję na e-mail robert.banas@poczta.fm

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #3
      Gdybyś podał skąd jesteś, to łatwiej byłoby Ci pomóc. Gdybyś był na przykład z Wrocławia, to mógłbyś zajść do "Bramy Oławskiej", gdzie właściciel ma bogatą kolekcję szyldów i sam się zajmuje ich konserwacją i z nim pogadać.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Czwórkowy kolega jest z Ząbkowic Śląskich.

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
          Czwórkowy kolega jest z Ząbkowic Śląskich.
          No to w takim razie może - będąc przejazdem we Wrocławiu - zajść do "Bramy Oławskiej".

          Comment

          • wojciex
            Member
            • 02-2006
            • 57

            #6
            Temat stary, wiem ale chciałbym go odświeżyć bowiem stoję przed zadaniem renowacji starego szyldu browaru Kirchnera z Ziębic.

            Posiadacie może doświadczenia w tej kwestii? Szyld jest zmatowiały, brzeg skorodowane. Chciałbym przeprowadzić kosmetykę, tj. nałożenie warstwy ochronnej, zakonserwowanie skorodowanech partii blachy plus jakaś oprawa (szyld będzie ozdobą kuchni). Szyld jest dość spory bowiem jego wymiary to 120/60 cm, dlatego chciałbym się Was dopytać, w jaki sposób go usztywnić.

            Ew. wrocławskich i świdnickich (Krzysiu) userów o poradę, gdzie ew. mógłbym zamówić usługę renowacji (Brama Oławska wciąż aktualna?).

            Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

            Comment

            • volodos
              Senior
              • 09-2008
              • 717

              #7
              Swego czasu próbowałem odświeżyć szyld emaliowany z Tychów. Skorodowane fragmenty wyczyściłem delikatnie szczotką drucianą z warstewki rdzy, potem pociągnąłem "hamereitem". Tak samo zrobiłem z rewersem. Potem zaczęły się schody. Wizyta w katowickiej emalierni pozbawiła mnie złudzeń co do możliwości ponownego nałożenia i wypalenia emalii w brakujących miejscach. Kupiłem więc kilka kolorów lakieru samochodowego do drobnych retuszy i zacząłem maziać. Wyszło tak sobie, ponieważ (mimo mieszania farbek) trudno dobrać odcień tak, żeby nie było widać różnicy. Na zmatowiałą emalię jedyne, czego próbowałem, to natłuszczenie - trochę bardziej się błyszczy. Efekt końcowy był taki sobie - pozostałych szyldów nie będę już odświeżał w ten sposób. Chyba najlepiej pójść z tym do profesjonalnej pracowni, tylko niestety cena takiej renowacji potrafi przewyższyć wartość szyldu.

              Comment

              • wojciex
                Member
                • 02-2006
                • 57

                #8
                @volodos
                dzięki za reakcję. Właściwie to zdaję sobie sprawę z kosztów renowacji przy pomocy malowania ubytków/emaliowania, dlatego też od razu sobie daruję i pozostawię szyld z ubytkami - zupełnie mi to nie przeszkadza.
                Zastanawia mnie natomiast kwestią nałożenia warstwy ochronnej w postaci jakiegoś bezbarwnego lakieru bowiem, jak wspomniałem, mój szyld jest matowy.

                Pozdr.

                Comment

                • volodos
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 717

                  #9
                  Wydaje mi się, że przed próbą z lakierem warto może by użyć jakiejś pasty do polerowania blachy?

                  Comment

                  • wojciex
                    Member
                    • 02-2006
                    • 57

                    #10
                    Muszę się jeszcze dokładniej przyjrzeć fakturze ponieważ miałem wrażenie jakby warstwy ochronnej zupełnie nie było.

                    Comment

                    • zeko
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 708

                      #11
                      Rdzę można usunąć chemicznymi środkami do tego przeznaczonymi, Jeśli szyld jest emaliowany to nie ma obawy że uszkodzi powłokę, natomiast jeśli jest malowany to bym uważał. Swego czasu rozmawiałem z jedną osobą która robiła renowację jakiegoś szyldu reklamowego (ale nie był to browarniany) i z informacji jakich mi udzielił to emalię kupował w sklepie specjalistycznym gdzie jest ceramika, farby itp . a następnie wypalał to w piecu hartowniczym. A co do bezbarwnej powłoki to miałem kiedyś w rękach emalię w sprayu kupioną w sklepie z instalacjami sanitarnymi itp.
                      Polakom gratulujemy BRACKIEGO
                      "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
                      http://picasaweb.google.com/d.jochman

                      Comment

                      • wojciex
                        Member
                        • 02-2006
                        • 57

                        #12
                        Dzięki za garść cennych uwag. Wygląda więc na to, że mój szyld nie jest emaliowany. Boję się w tym momencie pokrywania go olejową warstwą ochronną gdyż nie wiem czy nie będzie jakiejś chemicznej reakcji.

                        Wciąż proszę więc o radę, czym konkretnie mógłbym malować.

                        Comment

                        • zeko
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 708

                          #13
                          Gdzieś na rogu, w niewidocznym miejscu zrób próby z bezbarwnym lakierem/clar-em. Podobnie możesz spróbować z tym środkiem do usuwania rdzy.
                          Polakom gratulujemy BRACKIEGO
                          "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
                          http://picasaweb.google.com/d.jochman

                          Comment

                          • volodos
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 717

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zeko Wyświetlenie odpowiedzi
                            z informacji jakich mi udzielił to emalię kupował w sklepie specjalistycznym gdzie jest ceramika, farby itp . a następnie wypalał to w piecu hartowniczym.
                            Wg informacji z emalierni, ciężko jest coś "doproszkować" na starej emalii, a potem wypalić w piecu. Chociaż, może właścicielowi nie chciało się bawić i zbył mnie wyimaginowanymi trudnościami? Zeko, to pewna informacja, że jednak to się da się?

                            Comment

                            • zeko
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 708

                              #15
                              To było jakieś 2 lata temu. Przypadkiem w jednym z bielskich antykwariatów zagadał do mnie jakiś gość. Później przy piwie jeszcze pogadaliśmy trochę. Widziałem kilka zdjęć sprzed i po renowacji. No nie wyszło to idealnie bo jak sam wiesz odcienia nie dobierzesz idealnego. Ale całkiem przyzwoicie to wyglądało. Emalią uzupełniał braki (tam gdzie było już widać blachę). Z tego co mi mówił to poświęcił temu sporo czasu.
                              Polakom gratulujemy BRACKIEGO
                              "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
                              http://picasaweb.google.com/d.jochman

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎