Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Królewska 1, Bierhalle (d. BrowArmia Królewska)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    Późniejsze posty pojechały do Koszalina. Trzymajcie się tematu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Posty poniżej również. Proszę nie kontynuować tematu cen, bo jak zwykle prędzej czy później dyskusja schodzi na ogólny tor, a ten temat dotyczy Browarmii i tylko jej. Proszę to potraktować poważnie.
    Last edited by Maggyk; 03-11-2008, 11:32.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • Maidenowiec
      Senior
      • 07-2004
      • 2287

      Pozwolę sobie zrobić wpis odnośnie wypowiedzi Docenta w temacie o Browarze Tumskim. Miałem bodajże z jakiś miesiąc temu przyjemność spróbować piw z BrowArmii. Uważam w związku z tym, że moim obowiązkiem związanym z jutrzejszym dniem św. Patryka będzie wstąpić do lokalu na pysznego Stout'a oraz Koźlaka, ponieważ piwa zapowiadały się wybitnie dobrze. Co też polecam zrobić
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
        Pozwolę sobie zrobić wpis odnośnie wypowiedzi Docenta w temacie o Browarze Tumskim. Miałem bodajże z jakiś miesiąc temu przyjemność spróbować piw z BrowArmii. Uważam w związku z tym, że moim obowiązkiem związanym z jutrzejszym dniem św. Patryka będzie wstąpić do lokalu na pysznego Stout'a oraz Koźlaka, ponieważ piwa zapowiadały się wybitnie dobrze. Co też polecam zrobić
        W takim razie miło mi zakomunikować że BrowArmia poszła w ślady Bierhalle i w poniedziałki piwo jest tańsze o 30%. Mówisz, że warto dziś wpaść na stouta?
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          Tak? Nawet nie wiedziałem tego. Jeżeli nie możesz jutro to jasne, że warto Jeżeli żadna katastrofa się nie przydarzyła, to po tych paru tygodniach dodatkowego leżakowania piwo powinno być świetne.
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            Ostatnio przebywając w Warszawie wstąpiłem do BrowArmii celem degustacji piw i mam mieszane uczucia. Piwa dosyć dobre, ale obsługa pozostawia wiele do życzenia, kelnerzy jakby od niechcenia tam pracują. Lokal ciemny, zadymiony, nawet w części przeznaczonej dla niepalących czuło się dym papierosowy, do tego dosyć ciasno w środku-trzeba było się przeciskać miedzy stolikami.
            W porównaniu z Bierhalle, BrowaArmia blado wypada

            Comment

            • Candlekeep
              Senior
              • 11-2007
              • 367

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
              Ostatnio przebywając w Warszawie wstąpiłem do BrowArmii celem degustacji piw i mam mieszane uczucia. Piwa dosyć dobre, ale obsługa pozostawia wiele do życzenia, kelnerzy jakby od niechcenia tam pracują. Lokal ciemny, zadymiony, nawet w części przeznaczonej dla niepalących czuło się dym papierosowy, do tego dosyć ciasno w środku-trzeba było się przeciskać miedzy stolikami.
              W porównaniu z Bierhalle, BrowaArmia blado wypada
              No, akurat jeśli chodzi o dym, to jest to przypadłość większości polskich lokali. Żeby się ustrzec dymu w części dla niepalących, należaloby stworzyć w tym celu oddzielną, zamykaną salę. Niestety...
              Co do "ciemności" lokalu - mi osobiście to odpowiada. Wole lokale ciemniejsze, niż te naświetlone i widne.
              Natomiast zgadzam się, że nad kulturą pracy kelnerów warto by popracować. I myślę tu o takich zwykłych rzeczach typu uśmiech czy pojawienie się od czasu do czasu w okolicach stolika, żeby - chcąc domówić coś do kufla czy na ząb - nie trzeba było wypatrywać oczu i polować na okazje złożenia zamówienia.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                No, akurat jeśli chodzi o dym, to jest to przypadłość większości polskich lokali. Żeby się ustrzec dymu w części dla niepalących, należaloby stworzyć w tym celu oddzielną, zamykaną salę. Niestety...
                Ponoć już niedługo przepisy antynikotynowe zmienią proporcję - to pomieszczenie dla palących będzie musiało być oddzielne i zamykane. Jeśli lokal nie będzie mógł tego zapewnić, wówczas będzie lokalem wyłącznie dla niepalących.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  Obecny specjał to pszeniczne malinowe. Ja próbowałem jedynie zwykłą pszenicę i stouta. Piwa poprawne, bez jakiejś rewelacji. W poniedziałki cały czas obowiązuje obniżka 30% przez cały dzień.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    Dotychczasowe promocje zostały zlikwidowane i obecnie obowiązuje zasada: kup dowolne piwo - Pils w tej samej pojemności gratis. Zakres czasowy: nd-wt cały dzień, śr-pt do godz.17. Mając na uwadze pochodzenie Pilsa to marna zachęta
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Candlekeep
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 367

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ponoć już niedługo przepisy antynikotynowe zmienią proporcję - to pomieszczenie dla palących będzie musiało być oddzielne i zamykane.
                      He he... I wtedy będzie ono nazywane wędzarnią
                      Jak teraz jest pod tym względem w BrowArmii? Można się cieszyć zapachem piwa, czy wciąż trzeba delektować się dymem?
                      Last edited by Candlekeep; 14-02-2010, 07:24.

                      Comment

                      • petrus33
                        Gość
                        • 01-2008
                        • 888

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mając na uwadze pochodzenie Pilsa to marna zachęta
                        A co jest nie tak z tym ich Pilsem ??
                        Czasami wpadam tam na jedno, dwa piwa i dobrze wiedzieć, co się pije.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                          A co jest nie tak z tym ich Pilsem ??
                          Czasami wpadam tam na jedno, dwa piwa i dobrze wiedzieć, co się pije.
                          A znasz produkty Jabłonowa? No to już wiesz...

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • petrus33
                            Gość
                            • 01-2008
                            • 888

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            A znasz produkty Jabłonowa? No to już wiesz...
                            Poważnie ??
                            Aż mi ciężko w to uwierzyć, bo to zakrawa już na skrajną bezczelność właścicieli tego miejsca.
                            Dzięki za informacje.

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Poważnie ??
                              Aż mi ciężko w to uwierzyć, bo to zakrawa już na skrajną bezczelność właścicieli tego miejsca.
                              Dzięki za informacje.
                              Ano, poważnie
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • petrus33
                                Gość
                                • 01-2008
                                • 888

                                Pofatygowałem się dziś i wykonałem dwa telefony, jeden do browaru Jabłonowo i drugi do BrowArmi. W browarze powiedziano mi, że Pils robiony jest na miejscu, na Królewskiej. Rozmawiałem również z technologiem z BrowArmii, który też to samo powiedział. Ponadto dodał on, że piwo teraz dość kiepsko się sprzedaje i cała warka zostaje sprzedana dopiero po miesiącu, a nie po dwóch tygodniach. Zbyt długie leżakowanie negatywnie wpływa na jakość piw tam serwowanych, a jak wiadomo, wszystkie są niepasteryzowane.

                                Czytając powyższe wypowiedzi, odniosłem wrażenie, że to browar Jabłonowo warzy u siebie piwo dla BrowArmii. Według tego co mówią obie strony, tak nie jest. Oczywiście BrowArmia podlega Browarowi Jabłonowo, ale wszystkie piwa warzą sami. Jak jest naprawdę, nie wiadomo

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎