Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Budvar, Světlý Ležák 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Budějovický Budvar, Světlý Ležák 12

    BUDWEiSER
    Najlepszy u Medviku, smak pełny, goryczka lekka ale wyczuwalna pozostająca na podniebieniu co powoduje ochotę na kolejne piwo. Piania, rewelacja utrzymuje się przez cały czas picia (każdy łyk pozostawia okrąg na kuflu). NIe ma się do czego zupełnie przyczepić wielka wielka 5 w skali 1-5. Doskonałe do picia samodzielnego jak i świetnie podkreśla smak potraw (przede wszytskim przekąski utopenec oraz dania głównego gulaszu z knedlikami na ostro).
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • Maja
    Senior
    • 05-2001
    • 1170

    #2
    zythum napisal/a
    Doskonałe do picia samodzielnego jak i świetnie podkreśla smak potraw

    ....takich jak wczorajszy makaron z pieczarką [sorry Pieczarku ]
    piwo pycha, pachnie świeżą czeską bryzą i smak ma nieco, hmmm, cytrynowy? jabłkowy? mniam, polecam Kamyczkowi - prawdziwe lekkie piwo dla stu-dentek...

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      Ale tak swoją drogą...

      ... Budvar z beczki, np. w Pradze albo innym Brnie - czemu nie ???
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        Z dostępnych w Polsce czeskich piw Budweiser Budvar jest dla mnie zdecydowanie najlepszy.

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          #5
          Budweiser

          Dla mnie to chyba najlepsze piwo (napewno z pierwszej trójki). Schłodzone i dobrze podane to "niebo w gębie". Lubię to piwo za goryczkę, której mi brakuje w innych też dobrych piwach.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • kaktus74
            Gość
            • 01-2002
            • 3

            #6
            Budějovický Budvar, Světlý ležák 12

            Czesc,
            popijam dosc czesto piwko, najczesciej dla smaku, ale dopiero dzis zdecydowalem sie na Budweisera.
            Na ogol popijam Urquella, ktory mi najbardziej odpowiada, wiec moja ocena sila zeczy bedzie w relacji do tego mojego ulubionego.
            A wiec jak dla mnie za malo goryczki, i smak jakis taki "zaciemniony", tzn mam na mysli to, ze nie wyczuwam z latwoscia poszczegolnych nutek smaku (np chmiel) . Niby ten chmiel jest ale jakby z czyms tam jeszcze... Moze jakis nowy smaczek ktorego nie znam i tak dziwnie reaguje?
            W kazdym razie wiecej tego nie kupie, bo to nie piwo pod moj gust. A moze jest jakis inny produkt tego browaru bardziej zblizony do mego idealu?

            Kaktus

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Zrobiło się trochę nijakie to piwo. Piłem i zastanawiałem się co ze smakiem - niewiele czułem i już sie bałem, że coś jest nie tak ze mną. Ale i inni (znaczy moje szwagrostwo) stwierdzili to samo.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                W wielu czeskich piwach jest coś takiego, czego na mój gust jest tam za dużo. Jak zacznę sam warzyć piwko, to może olśni mnie, w czym problem.

                Budweiser - cóż, piana pierwszoklaśna, osadza się na ściankach szklanicy, goryczy tyle, ile trzeba (choć nic nie pobije chyba Urquella), kolor ciemnawy, jak to w czeskich piwkach i przede wszystkim ludzki voltaż: 5%. Mam nadzieję, że nie udzieli im się voltażowy wyścig zbrojeń, który od paru lat opanował polskie browary.

                Comment

                • Viktor
                  Senior
                  • 04-2002
                  • 617

                  #9
                  Budweiser-Budvar

                  Zakupione w Billi za 2,99 zł (o,5 l).
                  Alk. 5%, e.v. 11,9 st.
                  Kolor - jasnobursztynowy, mała goryczka, gazowanie minimalne,
                  smak przyjemny wyraźnie chmielowy, brak gazowania , piana niereguralna , ale urzymuje się
                  > 3 min. Ogólna ocena 4+
                  Kontra w języku polskim - ekspansja piwa czeskiego trwa !

                  Comment

                  • szostak
                    Gość
                    • 02-2002
                    • 1176

                    #10
                    Odp: Budweiser

                    jacek napisał(a)
                    A mnie najlepiej Budweiser smakuje, taki najzwyklejszy.
                    Ale postawił tezę Zwykły Budweiser mu smakuje
                    Dopóki nie spróbowałem Velkopopovickeho Kozela, to właśnie Budvar był moim najlepszym piwem. Ale pity koniecznie w czeskiej knajpie. W innych warunkach Budvar jakoś powszednieje.

                    Comment

                    • Regent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 512

                      #11
                      Bądź co bądź nr 1. Cały czas trzyma poziom. Całe szczęście że nie jest produkowane w Polsce tak jak Pilsner Urquell, które straciło na swojej atrakcyjności. Budwar to po prostu piwo modelowe.
                      Mniej alkoholu w piwach !!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • szostak
                        Gość
                        • 02-2002
                        • 1176

                        #12
                        Trochę się bałem spotkania z legendą po latach. A nuż okaże się szajsem jak współczesny, produkowany w Polsce Carlsberg, Hubertus czy Steffl. Ale na etykiecie widniało, że produkowany w Czeskich Budziejowicach.
                        Otworzyłem, wlałem, spróbowałem. Nie było charakterystycznego dla wielu piw przemysłowych przegazowania. Nie bylo wodnistości ani innych nieprzyjemnych doznań. To był ten sam Budvar, który piłem kilkanaście lat temu w Czechach.
                        To nie tylko nejlepszi czeske piwo, ale nejlepszi piwo we mire Oczywiście wśród piw jasnych pełnych

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Jaki fajny owocowy posmaczek! Dlaczego wcześniej go nie wyczuwałem? Mam wrażenie, że jest delikatniejsze niż kiedyś, co akurat mi pasuje. Tylko pianka jakaś kiepskawa.

                          Chyba częściej będę po nie sięgać - do tej pory zawsze jakoś brakowało mi na nie miejsca w koszyku, zwykle wolałem wziąć Samsona.

                          Comment

                          • BuR
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 104

                            #14
                            Proszę Państwa - konkretnie

                            Zakupiome w sklepie monopolowym we Wrocku w celach kolekcjonerskich. Alkohol 5,0% obj. Puszka 0,5l kolor biało-czerwony. Piwo importowane z Czech. Jedyne słowa po Polsku i informacje dot. m.in ekstraktu były na takiej małej nalepce, którą zerwałem. W smaku piwo jest naprawdę świetne i mimo wysokiej ceny (powyżej 4pln, jak to przystało na piwo importowane) POLECAM!!!

                            Comment

                            • jacek2
                              Junior
                              • 05-2003
                              • 1

                              #15
                              Czy ktos moglby potwierdzic me wrazenia , ze Budweiser Budvar 0,5 l w puszce ,smakowo bardzo sie pogorszyl? Jest to nie to samo piwo co dawniej!! Jest spora roznica w jakosci na korzysc 0,33 w butelce.Natomiast Zywiec bardzo sie poprawil zarowno wersja puszkowa jak i w butelkach

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎