Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Krajan, Ciemne

    "Piwo ciemne o ekstrakcie wagowym 11,5% i zawartości alkoholu objętościowego do 5%"

    Po kilku piwach przyszła pora na ocenę. Zacznę od barwy. Piwo to nie jest tak ciemne jak jego odpowiedniki z niektórych innych browarów. Wystarczy spojrzeć pod słońce aby przekonać się iż dominuje tu mocna ciemna wiśniowa barwa. Piana nie zachwyciła. Ledwo co się wzniosła a już zaczynała opadać. Nie pozostał nawet kożuszek czy pierścień do okoła szklanicy. Zapach traci nieco z upływem czasu. Na początku pieści nasze nozdrza przyjemnym owocowo-słodowym zapchem. Pod koniec jedyne co wyczuwałem to alkoholowa woń której dla odmiany w smaku wogóle nie czuć. Smakowo bez rewelacji. Przy pierwszym łyku czuć słodowość tego ciemiaka. W miarę picia da się wyczuć wyraźną goryczkę która nie znika z naszego podniebienia. Na ustach pozostawia po sobie niewygórowaną słodycz. Wysycenie przyzwoite takie jak powinno być. Etykieta, krawatka jak i kontra budzą pozytywne wrażenia. Jedyny minus to to ze prawdopodobnie bączek jest bezzwrotny. Piwo nie wzbudziło we mnie zachwytu ani nie zniechęciło mnie do siebie. Napewno do powtórzenia. Dodam tylko że za bączka zapłaciłem 2.65zł.

    Zdjęcie tutaj:http://www.browar.biz/galeria.php?id=5004
    Last edited by zAjkA; 02-09-2005, 17:44.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    fajny lekki ciemniaczek ...do powtórzenia. wrażenia pozytywne, choć piana dość licha.

    Comment

    • szarpik
      Senior
      • 02-2002
      • 676

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nie jest tak ciemny jak np. Belfast , jeśli miałbym już do czegos porównywać to jest to barwa pomiędzy dublinem , a Belfastem [4]
      Piana: Ładna , gruboziarnista , ale niestety zbyt krótkotrwała [3.5]
      Zapach: ładny , słodowy [4.5]
      Smak: Znakomity ciemniak na ciepłe dni , orzeźwiający i lekki smak [4]
      Wysycenie: mogłoby być ciutwiększe [3.5]
      Opakowanie: bardzo ładne , estetyczna butelka i etykieta [4.5]
      Uwagi: Jesli miałbym jakieś zastrzeżenia to tylko jeśli chodzi o zbyt wysoką cene

      Moja ocena: [4.125]
      WWW.EKSTRAKLASA.NET

      Comment

      • Lacriferno
        Senior
        • 07-2005
        • 783

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny bursztyn, podchodzi pod miód gryczany. [4.5]
        Piana: Ciemna, zbita, drobnoziarnista, ale zbyt krótko się utrzymuje i znika do zera. [4]
        Zapach: Bardzo przyjemny. Słodowy z silnym karmelowym akcentem. [4]
        Smak: Lekko karmelowy z przyjemną goryczką. Minimalne metaliczne naleciałości (raczej nieszkodliwe dla całokształtu smaku). [4]
        Wysycenie: Słabiutkie. Z biegiem czasu niemalże zanika, co sprawia, że piwo wydaje się być wodniste. [3]
        Opakowanie: Butelka, czarny kapsel. W miarę starannie zaprojektowana etykieta, podane informacje o produkcie. [3.5]
        Uwagi: Nabyte na Chmielakach 2005. Prawie miesiąc czekało na swoją kolej, ale czekać było warto.

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Colowy. Ciut jaśniejszy niż inne ciemne. Ładny. [4.5]
          Piana: Mnóstwo ślicznych, beżowych bąbelków. Niestety za szybko opadają i niewiele z nich zostaje. [3]
          Zapach: Dość wyraźny. Przede wszystkim nutki karmelowe. [4]
          Smak: Pierwsze jest wrażenie sporej treściwoci jak na stosunkowo niski ekstrakt. Potem czuć nutki podobne jak w piwach karmelowych i sympatyczną, leciutką goryczkę oraz słabą, przyjemną paloność. Piwo jest bardzo orzeźwiające i pije się lekko. Sądzę jednak, że podniesienie ekstraktu do np. 12,5 wydobyłoby głębię smaku. [4]
          Wysycenie: W sam raz. [4]
          Opakowanie: Kolorystyka jakaś taka wyblakła, poza tym etykieta bez szczególnego pomysłu. Goły kapsel. [3.5]
          Uwagi: Piwo otrzymane od Borysko, a przywiezione z krasnystawskich Chmielaków. Dzięki!

          Moja ocena: [3.9]

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Troszkę za jasny jak na ciemne, lekkie przebłyski rubinowe. [4]
            Piana: Od nalania do końca picia ok 0,5cm. Drobno pęcherzykowata, za niska. [4]
            Zapach: Wyraźny, palono-karmelowy. [4.5]
            Smak: Palono-słodowy, troszkę colowy, orzeźwiający. Troszkę jednak mało wyrazisty i pełny jak na ciemne. Na pewno na upały idealne. [4]
            Wysycenie: Widać i czuć lekkie szczypanie w język. OK. [5]
            Opakowanie: Bardzo fajna i eatetyczna etykieta, minus za goły kapsel. [4.5]
            Uwagi: Bardzo sympatyczne piwko. Zgodzę się z Twilightem co do podniesienia ekstraktu, był by to duży plus. Ogólnie polecam.

            Moja ocena: [4.25]
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • peter_1000
              Senior
              • 05-2003
              • 583

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemna czerwień, jednak jakoś trochę za mało głęboka. [3.5]
              Piana: Piany prawie zupełnie zabrakło. Po przelaniu wytworzyła się jeno cieniutka kremowa warstewka na powierzchni piwa [2.5]
              Zapach: Bardzo przyjemny palony i słodowy z taką kremową nutką. Z polskich ciemniaków najbardziej przypominający aromat stouta. [4.5]
              Smak: Smak jest tu rzeczą kontrowersyjną. Wyczuwalne są akcenty zarówno i palone jak i słodowe, są one jednak mocno rozwodnione. Piwo to przypomina mi trochę mniej słodkie i rozwodnione okocimskie Palone. Jednak nie moę powiedzieć aby mi Ciemne nie smakowało. Lepsze jednak byłoby na lato niż na zimowe wieczory [3.5]
              Wysycenie: Nasycenie z deka niewystarczające. [3.5]
              Opakowanie: Etykiety nawet mi się podobały. Ładne dobranie kolorów i niezła kompozycja. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.8]
              Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

              Comment

              • Jaroslav
                Senior
                • 10-2005
                • 967

                #8
                Czy ktos takze wyczul maczny posmaczek? Rzeczywiscie bardzo lekki, ja preferuje bardziej wyraziste ciemne piwa. Ale ocena 3 +

                Comment

                • Komar_Pafnucy
                  Senior
                  • 08-2005
                  • 1114

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnowiśniowy. Klarowny. Całkiem ładny ale wolę ciemniejsze. [4]
                  Piana: Kremowa. Niestety bardzo szybko opada. [2.5]
                  Zapach: Palony słód. [4]
                  Smak: Palony słód z odrobiną karmelu. Na szczęście nie jest za słodkie (w przeciwieństwie do np. Okocim Palone). Dla mnie jednak trochę za lekkie. [4]
                  Wysycenie: Nieco za małe. [3.5]
                  Opakowanie: Znacznie lepsze niż w Porterze. Nawet ładne etykiety tylko trochę krzywo przyklejone. Nie brak ani kontry ani krawatki. Mała brązowa butelka. Niestety zwykły czarny kapsel. [4]
                  Uwagi: Kupione za 2zł obok winno-cukierniczego "Alicja" przy metrze Racławicka. Bardzo dobry ciemniak jak na tak niski ekstrakt. Na pewno będę do niego wracał.

                  Moja ocena: [3.825]

                  Multitap Crawl
                  Multitap Crawl na Facebook

                  "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                  Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ja uwielbiam te czarne smoły. [5]
                    Piana: Tworzy się sporą czapą ale i szybko znika. [3]
                    Zapach: Przyjemny ale i wyraźny zapach karmelu rozcieńczonego. [4]
                    Smak: Z jednewj strony bardzo fajne lekkie ciemne piwo o smaku delikatnie karmelowo-słodkim ale z drugiej ten smak jest niezbyt wyraźny a i piwo smakuje trochę jakby rozwodnione. Ogólnie pokrewieństwo w samych nutkach z Belfastem co niestety świadczy o tym, że używano karmelu amoniakalnego a nie słodu karmelowego. [3.5]
                    Wysycenie: Ładnie wchodzi i ładnie się układa w żoładku. [5]
                    Opakowanie: Bardzo zgrabna kolorystycznie etykieta z dobrze dopasowanym krojem napisu. [5]
                    Uwagi: Ogólnie lżejsza wersja Irlandzkiego mocnego. Trochę zawód bo do ciemnego piwa z prawdziwego zdarzenia trochę mu brakuje choć na polskim rynku i tak warte uwagi.

                    Moja ocena: [3.85]
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • Regent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 512

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, brunatno-rubinowo-brązowy [4]
                      Piana: Bardzo, bardzo słaba to duży minus. [1]
                      Zapach: Winny, przypalany. [4]
                      Smak: Winny, delikatny, słodki - może nawet za bardzo, łagodnie przypalany. [4]
                      Wysycenie: drobny, przydałoby się trochę więcej. [3.5]
                      Opakowanie: Niezwykle estetyczne, idealne połączenie barw żółtej z czarnym na etykiecie. [5]
                      Uwagi: Całkiem przyjemny ciemniaczek, choć nie ustrzegł się kilku błędów.

                      Moja ocena: [3.725]
                      Mniej alkoholu w piwach !!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • Regent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 512

                        #12
                        Tak prezentuje się etykieta z bliska:
                        Attached Files
                        Mniej alkoholu w piwach !!!
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: mahoniowy, klarowny, calkowicie przejrzyste, jak dla mnie za jasne [3.5]
                          Piana: miernutka, bezowa, pojawia się przy nalewaniu aby po chwili zamienić się w marne resztki na powierzchni, drobna, nie osadza się na szkle [2]
                          Zapach: słodowo-karmelowy, jak dla mnie zbyt słodki [3.5]
                          Smak: mocna słodowośc polączona z delikatną goryczką, od razu da się wyczućtypoowsmak dla piw dobarwianych, mi ten specyficzny posmak już nie odpowiada [2.5]
                          Wysycenie: trochę za duże [3.5]
                          Opakowanie: brązowa butelka, ładna etykieta, czarny kapsel (mógłby być firmowy) [4.5]
                          Uwagi: jestem już zmęczony tymi "ciemniakami" ktore są sztucznie dobarwiane, raczej po to piwo już nie sięgnę, zaczekam na kolejne ciemniaki na rynku, nawet widok tego piwa po kilku minutach zniechęca do picia, zero piany - wygląd "więziennego czaju"

                          Moja ocena: [3]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • thrashcan
                            Senior
                            • 10-2005
                            • 126

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Rubinowy, troszkę za jasny. [4]
                            Piana: Kremowa, na początku wysoka, jednak szybko opada i w większości niestety zanika... [3.5]
                            Zapach: Super zapach melasy, zmieszany z karmelem, przypalany, słodki, pasujący do tego piwa. [5]
                            Smak: Piwo wybitnie słodowe, wybijające się smaczki palonego słodu, wyczuwalny karmel, takze owoce, jednak jakby niewystarczająco "gęste" w smaku. [3.5]
                            Wysycenie: Za małe, dla mnie mogłoby być o wiele wyzsze. Bąbelki niby pracują, jednak ami nie czuć ich na języku, ani nie widać utrzymującej się piany. [2.5]
                            Opakowanie: Brązowa butelka 0,33l, etykiety w przyjemych kolorach, pasujące do charakteru piwa, jednak nierówno poprzyklejane, kapsel koloru czarnego. Opakowanie sympatyczne. [4]
                            Uwagi: Myślę, ze jeszcz epowrócę, całkiem smaczne piwo, choć w większych ilościach moze się wydawać zbyt słodkie.

                            Moja ocena: [4.025]

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnowiśniowy, wpadający w brązy - ładny, ni dodać nic ująć. [5]
                              Piana: tylko tyle, bo jej trwałość pozostawia wiele do życzenia. początek niezły - kremowa czapa... [3.5]
                              Zapach: odrobina karmelu, ale czegoś brakuje. [4]
                              Smak: słodowo-karmelowy, rzeczonej paloności u przedmówców nie doświadczyłem. piwo jest zbyt słodkie! niemniej na lato, czy na giełdę w sam raz, ale przydałoby się zminimalizować słodycz, choć odrobinę. [4]
                              Wysycenie: oj żałosne... pijąc z butelki tego się aż tak nie czuje, ale po przelaniu do szkła widać, że nie bardzo jest tego gazu na podtrzymanie piany. [2.5]
                              Opakowanie: niczego sobie, ładna kolorystyka etykiety [4.5]
                              Uwagi: podejście drugie i wrażenia podobne, ale nie jest to piwo po które sięgałbym regularnie.

                              Moja ocena: [3.95]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎