Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ferdinand, Sedm Kuli Specialni Pivo Polotmave

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Ferdinand, Sedm Kuli Specialni Pivo Polotmave

    Kupione na Słowacji (stacja benzynowa OMV w Prievidzy), warzone z dodatkiem ekstraktów ziołowych (bliżej nieokreślonych). Ekstr. 13%, alk. 5.5%, but. 0.5 l.
    Brązowy kolor, ciemne nawet jak na polotmave. Piana całkiem duża i gęsta, średnio trwała. Nagazowanie znikome. Zapach solidnie słodowy, lekko podpalany. W smaku mocna chmielowa goryczka pięknie zrównoważona podpalanym słodem, nic ziołowego nie wyczułem.
    Ocena 4+.
    Last edited by lzkamil; 03-09-2005, 01:34.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • kishar
      Senior
      • 10-2003
      • 1691

      #3
      Kolejne z piw z praskiej piwnej galerii.
      Przyjemny chmielowy zapach.
      Porządna ciemna piana.
      Średnio ciemna barwa, choć jak na poltmave to dość ciemna, pod światło herbaciano-miodowa.
      W smaku w pierwszej chwili dominuję przyjemna słodowa słodycz, która z czasem znika, w smaku można też wyczuć przyjemną chmielową goryczkę.
      Ogólnie naprawdę fajne piwo.
      Ocena to 4.3

      Comment

      • Dreamer
        Senior
        • 05-2003
        • 1576

        #4
        zaw. alk. 5,5% (ekstr. 13,0%), but. 0,5 l
        dostępne w sklepie na Pomorskiej (Łódź)

        Siedem kul wystrzelił 28 czerwca 1914 r. Gawriło Princip w kierunku arcyksięcia Franciszka Ferdynanda (i jego żony Zofii) podczas wizyty następcy tronu austro-węgierskiego w Sarajewie. W ten sposób 19-letni chłopak chcąc pomścić uciskanych Serbów zmienił bieg historii i zniszczył z trudem utrzymywaną równowagę polityczną w Europie. W tym czasie, z dala od wielkiej polityki czeski browar w Benešovie właśnie przeżywał swój największy rozkwit, przerwany nagle wybuchem I wojny światowej. Mimo, że nie znalazłem potwierdzenia w żadnych źródłach, zbieżność "siedmiu kul" i nazwy benešowskiego browaru "Ferdinand" wydaje mi się nieprzypadkowa
        A samo piwo "Sedm Kulí" to specjalny, polotmavy produkt z dodatkiem ziół (konkretnie: "bylinnego granulatu"), o których wspominał już Izkamil.
        kolor - ciemnomiedziany z bordowo-rubinowym przebłyskiem; piękny, ale - fakt - cemny nawet jak na piwo polotmave;
        piana - gęsta, drobnoziarnista beżowa czapa, dość szybko opada do końca pozostawiając mięsisty wianuszek;
        nasycenie - niewielkie;
        zapach - palonego słodu w najczystszej postaci, lekko słodkawy, lekko podwędzany... pycha!
        smak - połączenie palonej słodowości z nad wyraz ciekawą goryczką godne największego podziwu; w słodowości w sumie nie ma nic zaskakującego - delikatny, wyważony palony smaczek, lekko słodkawy, z dodatkiem nieznacznej palonej goryczki; niespodzianka tkwi w później wyczuwalnej goryczce, z pewnością wiele zawdzięczającej swojemu "bylinnemu" pochodzeniu - esencjonalna, ziołowa gorycz intensywnie atakuje kubki smakowe i nasuwa skojarzenia z aptekarskimi specyfikami ziołowymi (to pewnie siła sugestii ); pomimo aptekarskich skojarzeń piwo jest rewelacyjnie dobre. Ech, gdyby spod tej goryczki wychyliło się jeszcze trochę aromatu chmielowego byłoby rewelacyjnie!
        Blog: Piwna Brytania

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer Wyświetlenie odpowiedzi
          Siedem kul wystrzelił 28 czerwca 1914 r. Gawriło Princip w kierunku arcyksięcia Franciszka Ferdynanda (i jego żony Zofii) podczas wizyty następcy tronu austro-węgierskiego w Sarajewie. W ten sposób 19-letni chłopak chcąc pomścić uciskanych Serbów zmienił bieg historii i zniszczył z trudem utrzymywaną równowagę polityczną w Europie. W tym czasie, z dala od wielkiej polityki czeski browar w Benešovie właśnie przeżywał swój największy rozkwit, przerwany nagle wybuchem I wojny światowej. Mimo, że nie znalazłem potwierdzenia w żadnych źródłach, zbieżność "siedmiu kul" i nazwy benešowskiego browaru "Ferdinand" wydaje mi się nieprzypadkowa
          Ciekawa teoria. Naprawdę sam na to wpadłeś??!?? Jesteś genialny...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            Podszedłem do tego z przmrużeniem oka i zastrzegam, że to tylko moja prywatna "teoria spisku" oparta na całkowitym przypadku: ostatnio grzebałem w materiałach historycznych na temat zamachu na arcyksięcia i gdzieś tam pojawił się wątek siedmiu kul zamachowca... A miesiąc później piję to piwo i, z przyzwyczajenia już, przeglądam sobie stronkę browaru, a zwłaszcza jego historię. Okazało się, że dzieje browaru związane są z osobą zamordowanego księcia, stąd zresztą jego nazwa... Niestety, nigdzie nie znalazłem potwierdzenia swoich domysłów...
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Kolor: Herbaciany, brąz z odcieniem pomarańczowym.
              Pana: Miłe zaskoczenie. Jasno beżowa, utrzymuje się stosunkowo długo i pozostaje praktycznie do końca.
              Zapach: Dominuje delikatnie palony słód z owocowymi nutkami.
              Smak: Na pierwszy plan wychodzi lekko palony słód, w oddali smaki owocowe i kawa. Goryczka dość intensywna idealnie komponująca się z całym bukietem smakowym.
              Nasycenie CO2: Delikatne, bąbelki lekko gryzą w język.
              Opakowanie: Klasyczna etykieta w stonowanych barwach. Mnie przypadła do gustu.

              Zaskoczyło mnie pozytywnie to piwo, na pewno jeśli będę miał jeszcze okazję to po nie sięgnę. Na koniec przyszło mi takie spostrzeżenie, że jest ono bardziej "ale" niż "ale ale" z Corneliusa.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer Wyświetlenie odpowiedzi
                Podszedłem do tego z przmrużeniem oka i zastrzegam, że to tylko moja prywatna "teoria spisku" oparta na całkowitym przypadku: ostatnio grzebałem w materiałach historycznych na temat zamachu na arcyksięcia i gdzieś tam pojawił się wątek siedmiu kul zamachowca... A miesiąc później piję to piwo i, z przyzwyczajenia już, przeglądam sobie stronkę browaru, a zwłaszcza jego historię. Okazało się, że dzieje browaru związane są z osobą zamordowanego księcia, stąd zresztą jego nazwa... Niestety, nigdzie nie znalazłem potwierdzenia swoich domysłów...
                Oczywiście masz rację /nie kryją tego producenci/, dopiero teraz przeczytałem ten post.
                Czasami czeski humor nie jest taki jak w czeskim filmie

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Nowa etykieta:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6124

                    #10
                    Rewelacja

                    Zapach chmiel-karmel.
                    Wysycenie średnie - ok.
                    Piękny szkliście bordowy kolor.
                    Piana średnia ale ok.
                    Graficznie bez zmian.

                    Najlepszy smak a raczej smaki, łagodnie się przenikają. Słód, chmiel, karmel... Nic mocno nie dominuje. Bardzo mi smakowało.

                    Z przyjemnością będę wracał do 7 kul.

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #11
                      Kolor: bursztynowy
                      Pana: Na początku gruba i gęsta, później zostaje tylko wianuszek
                      Zapach: palony słód z owocowymi nutkami (może ziołowymi )
                      Smak: Piwo wyraźnie słodowe z owocowymi dodatkami (lekka malina?) Na końcu pojawia się dosyć silna goryczka dobrze uzupełniająca smak tego piwa
                      Nasycenie CO2: raczej lekkie

                      Bardzo ciekawe geneza nazwy piwa. I piwo tez całkiem smaczne
                      LP

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #12
                        Podczas dzisiejszej wycieczki do piwowaru oprowadzajacy zapytany o kwestie nazywy piwa powiedzial ze nazwa pochodzi z przygod wojaka szwejka. Tam przy grze w karty ktos rzuca siódemke kule (w Czechach polularne sa karty z innym oznaczeniem kolorow) po czym wykrzykuje siedem kól jak w sarajewie i zostaje pojmany przez tajną policje (czechy byly częscia austro-węgier)
                        Last edited by karol1000; 02-05-2011, 20:53.
                        LP

                        Comment

                        • M-kwadrat
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 304

                          #13
                          Sedm Kuli

                          Kolor: ciemny bursztyn, klarowne - bardzo ładny.
                          Piana: dość obfita, gęsta, z drobnymi pęcherzykami, beżowa. Opada powoli do grubego kożuszka oblepiając w trakcie picia szkło. Bardzo dobra.
                          Zapach: dominuje aromat ziołowo-chmielowy (ale w sensie takiego aromatu samego chmielu a nie wyczuwalnych ziół) plus delikatnie słodowy. Przyjemny.
                          Smak: pełny, dominują smaki palonego słodu (w kierunku kawowym) połączone z delikatniejszą słodyczą. Na koniec długa i dość solidna goryczka.
                          Wysycenie: umiarkowane.
                          Opakowanie: butelka 0,5l, estetyczne graficznie etykiety, kapsel dedykowany (wszystko jak na zdjęciu sibarha sprzed roku). Pełne informacje o piwie (skład, ekstrakt, alkohol, browar).
                          Uwagi: ekstrakt 13%, alkoholu 5,5%, pasteryzowane. W składzie zioła - nie wyczuwalne chyba, że to te ziołowe nuty w aromacie chmielu. Dość mocno sycące - pije się umiarkowanie szybko. Kupione za niecałe 4zł. Dobre piwo.
                          Pozdrawiam, Maciek

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6124

                            #14
                            Dzisiejszy kontakt z kulkami trochę bardziej słodszy....
                            ...tak więc aby słodycz nie dominowała tak bardzo piłem częstszymi a mniejszymi łyczkami

                            Po połowie kufla piwko już smakuje lepiej... kawowe i owocowe posmaki wyraźne...

                            Wolę mniej słodkie ale raz na czas smakuję takie także... byle karmel nie zajmował całej palety smaku...
                            Last edited by Javox; 07-10-2011, 10:22.

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Wyraźna słodowość z lekko karmelowymi elementami i nieco piwniczna nutą. Do tego chmiel o ziołowym profilu. Goryczka delikatna, przyjemna.

                              Dobre, choć piwniczna nuta wprowadza fałszywy ton.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎