Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlsberg, Carlsberg Sort Guld / Black Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Carlsberg, Carlsberg Sort Guld / Black Gold

    przywiezione z Danii
    zaw. alk. 5,8%, but. 0,33 l

    Carlsberg (chyba?) z udziałem kukurydzy.
    Trwałością piany piwo nie zachwyca (szybko ginie, pozostaje tylko otoczka na szklance).
    Już bardziej kolorem - zaryzykowałbym - zgodnie z nazwą piwa, rzeczywiście złotym.
    W zapachu wyczuwa się aromaty owocowe, co moim zdaniem, dobrze wróży przed degustacją smakową.
    I rzeczywiście, piwo posiada dobrze wywarzoną goryczkę (wcale jej nie za dużo), słaby posmak słodowy, za to sporo lekkich posmaków słodkawo-owocowych, które przy delikatnym wysyceniu CO2 powodują, że piwo pomimo niemałej zawartości alkoholu wydaje się lekkie. Pijąc je czuć, że nie jest to przypadkowy lager i ktoś te wszystkie składniki smakowo-zapachowe na prawdę solidnie rozplanował. Podejrzewam, że dużo w tym zasługi kukurydzy, która jest jednym ze składników piwa (jeśli dobrze rozczytuję informacje na kontrze).

    A jako że Duńczycy lubią się rozpisywać na kontrach, zamieszczono tam opis:
    [Sort Guld har en stragul farve, og dufter indbydende af korn og pilsnermalt. Sort Guld leverer et bredt og kontant forsteindtryk i munden. I hele smagsoplevelsen en der en god, tor fylde, som isaer skyldes alkoholprocenten, der holdes glimrende i skak af den delikate humlekarakter.]
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Owszem, z udziałem kukurydzy. Pomimo to ładny kolorek na zdjęciu.
    A tłumaczenie zrobię później. Mam nadzieję że masz jeszcze parę piwek, bo mi się spodobało
    Last edited by Twilight_Alehouse; 10-09-2005, 09:15.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      A póki co wróćmy do piwa będącego przedmiotem naszych rozważań :

      Sort Guld (czyli po prostu "Złote") jest koloru słomianego, ma intrygujący (równie dobrze może być kuszący lub przyjemny) zapach kukurydzy i słodu pilzneńskiego. Sort Guld wywiera złożone i dobitne pierwsze wrażenie. Całość stanowi świetne i złożone doświadczenie smakowe, zarówno z powodu zawartości alkoholu, jak i wspaniale ją przysłaniającej delikatnej nuty chmielowej.

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        A Sort Guld? Wszystko na miejscu, z wyjątkiem piany: wielkie, szybko pękające balony.

        Comment

        • Kolesław
          Senior
          • 03-2004
          • 1130

          #5
          Na mojej czarnej puszce był wyszczegulniony skład: woda, słód, chmiel. Ani słowa o kukurydzy.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław
            Na mojej czarnej puszce był wyszczegulniony skład: woda, słód, chmiel. Ani słowa o kukurydzy.
            Cóż, w duńskim tekście z pierwszego posta kukurydza jest wyraźnie wymieniona.

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              dyskusja o hvidtøl przeniosiona do: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=53414
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎