Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowy browar w Krakowie - Browar Stary Kraków

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Nowy browar w Krakowie - Browar Stary Kraków

    Pijąc w piątek piwo Amber Ale niby z Relakspola pogadałem sobie z barmanem. Z rozmowy wynika, że część browaru Relakspol została przez kogoś wykupiona i załozono nowy browar, nazywa się Browar Stary Kraków. Jest to rzecz o tyle dziwna, że dzieli wraz z Relakspolem swoją siedzibę i warzelnię. Ale ma on odrębną osobowość prawną. W druku są już podkładki firmowe, jedną próbną widziałem. Logo browaru jest inicjał Kazimierza Wielkiego - K w koronie, jak na drzwiach Katedry Wawelskiej. W przyszłości mają być też osobne nalewaki i szkło a do tej pory będą korzystać z wyposażenia Relakspola. Na moje pytanie, czy to czasem nie jest po prostu nowa marka, dostałem odpowiedź, że to osobna firma, która wraz z Relakspolem będzie dzieliła się kosztami utrzymania warzelni i kanałami dystrybucjnymi. Mają się specjalizować w piwach specjalnych głównie górnej fermentacji a Relakspol ma pozostać przy tanich menelskich piwach.

    Więc jest to nowy browar, czy nie? Ja myślę, że to początek likwidacji Relakspola, w którego miejsce powoli będzie wchodzić Browar Stary Kraków.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    #2
    nie przesadzałbym z tą likwidacją. od wycofania się starego Siudka browar wyraźnie obniżył loty i dobrze mu było z tym. w Krakowie trudno upchnąć średnio drogie piwo, gdyż tutaj konkurencję tworzy Strzelec-Brok i Tyskie, taniochę zapewnia właśnie Relakspol i Namysłów. obserwując lokalny rynek knajpiany widzę, że Strzelec-Brok dużo stracił lokali na rzecz Tyskiego i Warki, o dziwo nie we wszystkich pojawił się Relakspol, co oznacza, że marka Relakspol jest tak a nie inaczej kojarzona i nie ma szans na zmianę tego. chodziły słuchy, że p. Siudek chce sprzedać browar, ale nikt mu go nie kupi w w/w sytuacji. dobrym rozwiązaniem ( i tanim ) jest to co zrobili. odcieli się od bylejakiej przeciętności Relakspola, chcąc wyjść z czymś niszowym. Odkąd wypadł z rynku Palm, brakowało takiego produktu. czy to się dobrze skończy - to się okaże. bądźmy dobrej myśli.
    Last edited by e-prezes; 10-09-2005, 10:56.

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Ja myślę, że to początek likwidacji Relakspola, w którego miejsce powoli będzie wchodzić Browar Stary Kraków.
      Niekoniecznie, z tego co piszesz, to moze być całkiem słuszna i ciekawa koncepcja. Czy uważasz, że przeciętny konsument nie odczuje dyskomfortu jeśli kupi piwo za 2,80 a jego producentem będzie Relakspol toż ta nazwa to jak z początków polskiego kapitalizmu Marex czy inny Złomex. Z drugiej strony znam z widzenia taki przypadek, że jedna firma od drugiej podnajmuje część pomieszczeń i jakoś sobie funkcjonują razem. To nawet jest możliwe, że to bedzie jakaś spółka wydzielona z Relakspola. No i ogólnie dość powszechną praktyką są "spółki córki" i inne takie kapitałowe fiki-miki.
      Nie sądzę, żeby ten nowy browar miał zastapić Relakspola, bo jeśli nie chcą rezygnować z segmentu economy (czyli jak napisałeś "tanich menelskich piw") to lepiej, żeby były one pod nienajlepiej (choć niektórym może lepiej) kojarzącą się nazwą i nie psuły marki tym z wyższej półki.
      Generalnie należy się cieszyć, bo z tego co piszesz, to ma być taki browar dla Nas. Ja wiedziałem, że na tej naszej pustyni małymi kroczkami zmierza to ku lepszemu. Trzymajmy kciuki i zdrowie nowego browaru
      Last edited by kopyr; 10-09-2005, 11:04.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • slawekkazek
        Senior
        • 01-2003
        • 544

        #4
        Swoją ścieżką ciekawy sposób na "rozmnorzenie" ilości browarów w naszym kraju.

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Tia...I dzięki temu Kraków znów może poszczycić się trzema browarami

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Pomysł ciekawy i rzeczywiście logiczny - Relakspol zostaje przy swojej antymarketingowej nazwie i tanich piwach, a nowy (tzn. Stary ) browar robi lepsze piwa. I to jakie! Aż ciężko mi uwierzyć w tę górną fermentację, z wielką ciekawością spróbuję gotowych produktów.

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              To musisz do Krakowa po pierwsze piwo będzie dostępne na razie jedynie lane.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19166

                #8
                bez problemu naleje sie do butli i wyśle jak ktoś sobie życzy

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  Strasznie się pieni i będzie ciężko nalać

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19166

                    #10
                    to tylko dobrze o nim świadczy, a może sie tutaj popisać wprawny barman.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                      bez problemu naleje sie do butli i wyśle jak ktoś sobie życzy
                      To pewnie zgłoszę się niedługo Dzięki za ofertę.
                      Póki co jest tylko jedno?

                      Comment

                      • slawekkazek
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 544

                        #12
                        bez problemu naleje sie do butli i wyśle jak ktoś sobie życzy
                        Kolega e-prezes miał na myśli butlę co najmniej 5 L
                        Gdyby było za mało, poszuka się wiekszej

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          #13
                          mogę w 0.25, 0.33, 0.5, 0.75 szklane i większe PET, choć na razie sam nie piłem i nie wiem czy warto
                          Last edited by e-prezes; 10-09-2005, 13:08.

                          Comment

                          • slawekkazek
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 544

                            #14
                            W zgrabne 5 L na wynos leje ostatnio CK Browar, tyle że samo szkło dość drogie (choć praktyczne). No, ale skoro jest kaucjowane zawsze można oddać i odzyskać kasę.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              5 to chyba nie... przynajmniej nie na zasadzie kota w worku. Za to 1,5 albo 2 bardzo chętnie kiedyś zamówię

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎