Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stiegl, Weizen Gold Hefefein

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Stiegl, Weizen Gold Hefefein

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5,1 %, eks. 12%, m.Salzburg
    Kolor - miodowy, mętny
    Piana - olbrzymia, drobnobąblowa, stała do końca
    Zapach - bananowy wyrazny
    Gaz - dobry
    Smak - bananowy,sympatyczny, delikatnie słodki z nutkami owocowymi
    Dobre.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwko:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      ... i ostatni ze stiegl-owego hat-tricka, trafionego na Bielanach.
      Ładny kolor, weizenowy , miodowobursztynowy, lekko mętny. Piana sztywna, drobna, kremowobiała, bardzo miła dla oka.
      Pachnie zbożowo-słodowo, po wwąchaniu się i lekkim ogrzaniu do głosu dochodzą goździki i banany. W smaku wyczuwalne przede wszystkim drożdże, banany i słabsze cytrusy. Wszystko dość harmonijne.
      Wysycenie - jak na pszenicę - niezbyt duże, ale, nie dość, że nie przeszkadza, to i jeszcze w gardle lekko drapie .
      Butelka - znowu NRW, ciekawa i czytelna etykieta z klasycznym liternictwem browaru, estetyczna i charakterystyczna (vide foto). Kapsel także dopracowany i dedykowany.
      Smaczna, dość treściwa pszenica. Nie jest fajerwerkiem, ale spokojnie można ją pić i polecać.

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Kiedy polscy piwowarzy nauczą się warzyć piwo z taką PIANĄ??? Zwarta, gęsta jak śmietana, śnieznobiała czapa która aż kipi ze szklanki utrzymując się taka aż do końca picia. Piwo bardzo orzeźwiające, lekko kwaskowate. Pycha, szczególnie na letnie dni (aby jeszcze wtedy było dostępne).
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Tapir
          Senior
          • 10-2009
          • 730

          #5
          Kolor - miodowy, mętny.
          Piana - rzeczywiście świetna. Bardzo gęsta i trwała.
          Zapach - Średnio intensywny, drożdżowo bananowy z lekkimi cytrusami.
          Smak - Znowu kompozycja drożdżowo - bananowa z nieco wyraźniejszą już cytrusową kwasowością, finisz delikatnie goryczkowy. Całokształt jak napisał VanPurRz orzeźwiający.
          Wysycenie - jak na pszenicę to niewysokie.
          Opakowanie - jak na zdjęciu, kontra po naszemu.

          Kupione w Leclerc'u na Kwiatowej za jakieś 5-6zł.
          Smaczna pszenica, mogłaby być odrobinę tańsza. Jeśli nie zniknie z półek to za jakiś czas powtórzę.
          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #6
            Taka piana jest naprawdę miła dla oka. Nalewałem chyba 7 minut, bo piana była tak obfita i solidna, że nie dało się przelać całej zawartości do kufla. W smaku początkowo wydaje się lekko wodniste z odsłodową słodyczą, potem jest dość wytrawne. Mnie brakło trochę więcej wtrąceń cytrusowych.

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #7
              Zapach bardzo przyjemny - dominacja bananów.
              Piana niesamowicie potężna, nawet jak na pszenice.
              Barwa miodowa,mętna.
              Smak to przyjemna kombinacja elementów cytrusowych i bananowych z lekką goryczką w tle.
              Wysycenie trochę za małe jak na ten styl.
              Etykieta dość prosta, ale całkiem ładna.
              Ogólnie to całkiem niezła pszenica.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎