Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Dziękuję za prowadzenie tego forum. Dzięki niemu nauczyłem się robić piwo, korzystam z niego niemal codziennie.
Radekam
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 17-09-2005, 13:40
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy św. Marka 27, Non Iron

Lokal też (jak większość w Krakowie) malutki z antresolą i metalowym (nie muzycznie) wystrojem, dość głośny, gdyż zwykle jest włączony telewizor na mecze na Canal+ i duszny na antresoli (nawet przy otwartych drzwiach). Z piw: Tysquell i Smocza Głowa. Piwo po 9 zł za 1000 ml, 5 zł za 500 ml, 4 za 300 ml. We wtorki piwo taniej np. 4 zł za 500 ml. Jest to lokal zaprzyjaźniony z browarem Stary Kraków.

e-prezes edytował/a post 17-09-2005 o godz. 13:45.
Odpowiedz cytując
Stare 17-09-2005, 13:43
Fotka Użytkownika: Pogoniarz
Pogoniarz Pogoniarz is offline
† 1971-2015 Piwosz w Raju

Miejscowość: Szczecin(Pogoń)
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
Lokal też (jak większość w Krakowie) malutki z antresolą i metalowym (nie muzycznie) wystrojem, dość głośny, gdyż zwykle jest włączony telewizor na mecze na Canal+ i duszny na antresoli (nawet przy otwartych drzwiach). Z piw: Tysquell i Smocza Głowa. Piwo po 9 zł za 1000 ml, 5 zł za 500 ml, 4 za 300 ml. We wtorki piwo taniej np. 4 zł za 500 ml. Jest to lokal zaprzyjaźniony z browarem Stary Kraków.
Namiary drogi e-prezesie ,namiary
POGOŃ SZCZECIN
Odpowiedz cytując
Stare 17-09-2005, 13:47
Senior

Standardowy

idąc od dworca raptem 5-8 minut spacerkiem (no może teraz dłużej bo "wykopki"). Nr. lokalu nie pamiętam, ale od wschodniej strony Plant. nie da się przeoczyć.
Odpowiedz cytując
Stare 17-09-2005, 14:35
Fotka Użytkownika: Shlangbaum
Shlangbaum Shlangbaum is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Przede wszystkim jest to klub dla piłkarskich kibiców. Przy wejściu nawet jest wielka plansza z rozpisanymi wszystkimi telewizyjnymi relacjami meczów wszystkich najważniejszych europejskich lig. Wydeje mi się też, że to chyba bardziej męski lokal, choć nie bedę sie przy tym stanowisku upierał. Barmanka chętniej będzie szła w uparty spór o to jakie piwo podaje się w jakim szkle zamiast milcząc wykonać polecenie klienta
Odpowiedz cytując
Stare 17-09-2005, 14:39
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
Przede wszystkim jest to klub dla piłkarskich kibiców. Przy wejściu nawet jest wielka plansza z rozpisanymi wszystkimi telewizyjnymi relacjami meczów wszystkich najważniejszych europejskich lig. Wydeje mi się też, że to chyba bardziej męski lokal, choć nie bedę sie przy tym stanowisku upierał. Barmanka chętniej będzie szła w uparty spór o to jakie piwo podaje się w jakim szkle zamiast milcząc wykonać polecenie klienta

eeee, jesteś niesprawiedliwy ... toż anglicy mają prawo pić sobie ale w kuflu. u nich kufli pewnie nie ma

e-prezes edytował/a post 17-09-2005 o godz. 14:39.
Odpowiedz cytując
Stare 17-09-2005, 14:39
Fotka Użytkownika: YouPeter
YouPeter YouPeter is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
idąc od dworca raptem 5-8 minut spacerkiem (no może teraz dłużej bo "wykopki"). Nr. lokalu nie pamiętam, ale od wschodniej strony Plant. nie da się przeoczyć.
A od strony Rynku idziemy Floriańską a następnie druga w prawo (św. Marka) i idąć prosto po prawej stronie zobaczymy ten lokal.
Stare 18-04-2006, 17:31
Senior

Żartuję!

wczoraj bytując tam z Żą i jego druga połową oraz paroma lajboCKami natknąłem się przypadkowo na swoją kuzynkę z mężem, którzy bardzo dobrze znają się z właścicielami - pomyślałem: jaki ten świat mały!
Odpowiedz cytując
Stare 01-11-2006, 18:00
Senior

Standardowy

oj dawno mnie tu nie było...
Dark się skończył (już wogóle, schodzą ostatnie beczki w pozostałych lokalach), Amber dalej się leje na szczęście. Pojawił się Radegast lany, ale nie spróbowałem...
Odpowiedz cytując
Stare 03-12-2006, 23:47
Senior

Standardowy

Dziś widziałem ten lokal w TV (pokazywano cieszących się kibiców oglądajacych mecz Polska-Brazylia) i zauważyłem w kadrze nalewak Primatora. Czy któs mógłby potwierdzić, czy dobrze widziałem ?

Odpowiedz cytując
Stare 04-12-2006, 22:10
Senior

Standardowy

Sprawdziłem dziś. Oczywiście pochrzaniło mi się. W knajpie leją Radegasta a nie Primatora. Smocze Głowy mają dwa nalewaki ale jest tylko Amber.
Odpowiedz cytując
Stare 26-03-2007, 16:11
Fotka Użytkownika: babalumek
babalumek babalumek is offline
Senior

Miejscowość: Jawor/Wrocław
Standardowy

W oczekiwaniu na niedzielny popołudniowy pociąg, tradycyjnie szukaliśmy jakiejś fajnej knajpy coby daleko od dworca nie było i dało się spokojnie posiedzieć. W końcu wypatrzyłem slogan tego baru i coś mi zaświtało że gdzieś mi się ta nazwa o uszy już obiła więc warto to sprawdzić. I nie zawiodłem się. Cena 5 zł za piwo jak na lokalizację ujdzie, ale jest Smocza Głowa Amber i Radegast. No i wolne miejsca i ogólnie taki przyjemny dojść swojski klimat. Niestety, jako że wcześniej siedziałem trochę w jakiejś pizzerii z Żywcem, czasu miałem na 1 piwo i z ciężkim sercem wojnę Amber-Radegast wygrał ten pierwszy. Jakby mi przyszło mieszkać w tamtej okolicy, byłby to zapewne mój drugi dom (transmisje meczów + dobre piwo). Choć zapewne gdy jest tam większy tłok, to zadymienie musi być naprawdę spore.
Odpowiedz cytując
Stare 18-09-2007, 14:10
Fotka Użytkownika: delvish
delvish delvish is offline
Senior

Standardowy

Non Iron wyrasta na godne uwagi miejsce na piwnej mapie Krakowa. Obok Smoczych Głów pod oboma postaciami i obecnego od dłuższej chwili Radegasta, pojawił się całkiem smaczny Trnavy Wielkopopowicki Koziołek oraz jasny Gambrinus (ca. 12 Blg), który z kolei smakował mi jak czeska koncernowka, czyli troszke lepiej niż polska. Lokal jest OK. Mają litrowe kufle. Niestety piwo podają tak zimne, że wypadałoby zamawiać od razu dwa, żeby nie czekać aż to drugie zrobi się nieco cieplejsze.

"It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
Odpowiedz cytując
Stare 03-10-2007, 23:11
Senior

Standardowy

Jest to obecnie najlepiej zaopatrzony (w piwo) lokal - 8 czynnych nalewaków. Dziś co prawda tylko 4, bo czeskie właśnie są w drodze z Czech, ale jak dojadą:
Smocza Głowa, Gambrinus, Staropramen, Velkopopovicky Kozel Jasny i Cerny, Tysquel, Tyskie i Żywiec.
Odpowiedz cytując
Stare 03-10-2007, 23:39
Fotka Użytkownika: skandal
skandal skandal is offline
Senior

Miejscowość: Kolbudy
Standardowy

No to tradycyjnie, będąc nawet chwilowo w Kraku, zajdę tam na piwo. Teraz nawet chętniej. A Smocza będzie tylko jedna??
Odpowiedz cytując
Stare 03-10-2007, 23:44
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
...A Smocza będzie tylko jedna??
raczej tak, choć Bóg jeden raczy wiedzieć co Relakspol zrobi. W Non Iron mają już ciemniaka, więc drugiego nie wezmą.

e-prezes edytował/a post 03-10-2007 o godz. 23:44.
Odpowiedz cytując
Stare 04-10-2007, 01:48
smrtan smrtan is offline
Senior

Miejscowość: Cieszyn/Sosnowiec/Brno
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
W Non Iron mają już ciemniaka, więc drugiego nie wezmą.
Jakiego ciemniaka? Kawę z Popovic?
Odpowiedz cytując
Stare 04-10-2007, 09:20
Senior

Standardowy

przecież na Kelt Stouta nie ma co liczyć. btw, Smoczą nalewają teraz do szklanek typu wyspiarskiego (jak ta do Dog in the Fog).
Odpowiedz cytując
Stare 04-10-2007, 10:14
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

E-prezesie - jak to jest z tą Smoczą? Niedawno pisałeś, że jak ktoś pierwszy raz ją pił na zlocie, to był to jednocześnie jego ostatni raz. Teraz czytam, że jednak nie jest tak źle?

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 04-10-2007, 15:02
Fotka Użytkownika: Maggyk
Maggyk Maggyk is offline
Szara Adminiscjencja

Miejscowość: Opole
Standardowy

E-prezesie odpowiedz w wątku dotyczącym Smoczej, ale odpowiedz, bo też już zaczynam się gubić.

Reklama w BROWARZE
PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

Maggyk edytował/a post 04-10-2007 o godz. 15:03. Powód: :( napisałam do tyczącym - trzeba się dziś piwa napić
Odpowiedz cytując
Stare 04-10-2007, 17:57
smrtan smrtan is offline
Senior

Miejscowość: Cieszyn/Sosnowiec/Brno
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
przecież na Kelt Stouta nie ma co liczyć.
Jest jeszcze dużo zacnych ciemniaków... Co ja mówię - przecież w samym Krakowie warzą "takiego jednego" ciemniaka co bije popowicką kawę na łeb na szyję. Chyba, że tylko Amber zostanie...

...ale nawet wtedy jest mnóstwo itd...
Odpowiedz cytując
Stare 18-11-2007, 18:29
Senior

Standardowy

Dziś sobie Dark Ale piłem i jak dawniej długo się czeka na nalanie (pieni się; na szczęście nie "łyżeczkują"), ale smaczny.

e-prezes edytował/a post 18-11-2007 o godz. 18:30.
Odpowiedz cytując
Stare 02-01-2008, 19:25
Senior

Standardowy

Z interesujących piw beczkowych obecne są: Velkopopovický Kozel ciemny i jasny, Budweiser, Radegast, Gambrinus oraz kiepski relakspolowy Dark Ale. Lekko kwaskowy z zauważalnymi nutkami krowio-maślanymi. W pobliskim Imbirze Dark smakuje nieco lepiej. Z całego "towarzystwa" najsmaczniejszy wydawał się być jasny Kozel.

"It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
Odpowiedz cytując
Stare 21-01-2008, 00:19
Senior

Standardowy

Relakspolowego Darka dziś nie było więc nie poprobowałem. Za to na końcówkę Ambera się załapałem i nie powiem, ciut więcej niż dobry. Wyraźnie słodowy, spore wysycenie, powrót do wersji bitter smaczny, zacny ejl. Pojawiło się łyżeczkowanie, ale wybaczalne, bo to jakoś w połowie II seta było. Na nalewakach pojawiło się coś strasznego w postaci owalnych logo Darka i Ambera. Graficzny koszmarek w stylu "rysować kredkami każdy moze, jeden lepiej, drugi gorzej...". Czarny Kozel zrobił się smaczniejszy niż ostatnim razem. Wersja jasna wyszła. Budweiser nadal jest w tym lokalu najsmaczniejszym pilsem.

Odpowiedz cytując
Stare 29-01-2008, 22:30
Senior

Standardowy

Relakspolowe ejle w komplecie. Trzymają jak na borkowski browar niezły poziom. Dark smakuje dobrze nawet jak na dobre stany ciemnej SG. Nie jest kwaskowy, a słaba siudkowa maślana nuta chowa się dyskretnie w całości pozytywnych doznań. Amber jakiś lekko wodnisty, ale w sumie ok. Pojawił się Branik. Niestety kosztem Budweisera, a nie np. PU, Żywca czy Tyskacza. Bardzo lekki, obstawiałbym coś ok. dziewiątki. Piwo niezłe. Lekkie, nieco wodniste, przyzwoicie nachmielone, z szokująco kremową pianą. Jak na napój, który za naszą południową granicą jest tanim koncernowym piwem wrażenia pozytywne. Przy mocno pieniącym się Amberze zaobserwowano "łyżeczkowanie".

delvish edytował/a post 29-01-2008 o godz. 22:32.
Odpowiedz cytując
Stare 09-03-2008, 19:48
darekd darekd is online now
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy Kraków, św. Marka 27, pub Treno

W lokalu tym /boczna Floriańskiej/ zapowiadają lanego czeskiego Skalaka (11 półciemna, oraz jasna 13)
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 22:48.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.