Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrowArmia, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    BrowArmia, Pils

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    #2
    A ja sądzę, że jeszcze nie gotowe. Jedyne piwo z Browarmii dolnej fermentacji zdecydowanie wymaga jeszcze wyleżakowania. Trudno na razie cokolwiek na temat tego piwa napisać.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Popieram Małą. Na razie to piwo składa się głównie z drożdży.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • emes
        Nadszyszkownik Chmielowy
        • 08-2003
        • 4275

        #4
        Na pewno jest bardzo zdrowe, ma więcej białka i witamin niż reszta piw

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Bardzo blade-jasnocytrynowe.
          Opalizujące bo niefiltrowane.
          Bardzo surowe w smaku.Goryczkowo-kwaskowe z lekkim posmakiem skórki cytrynowej i jakby kolendry/trochę w kierunku belgijskiego witbiera/.
          Niestety pils z Somy bardziej mi smakował.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnosłomkowy. Kolor dobry dla pszenicznego ale to jest Pils i dla mnie kolor powienien być zdecydowanie ciemniejszy. [3]
            Piana: Po nalaniu jest troszkę średnioziarnistej piany ale błyskawicznie opada i poźniej przypomina nam się w postaci obwodki na tafli piwa. Cieniutko... [2.5]
            Zapach: Na początku niewyczuwalny i dobrze gdyby tak pozostało bo w miarę picia zapach tego piwa staje się nieprzyjemny. Nie ma mowy o jakimś aromacie, jest tylko trudny do określenia smrodek przypominający mi kiepskiego pilsa z CK Browaru. [2]
            Smak: Na początku zaskoczenie delikatnością, wręcz jedwabistością smaku. Gzieś pod koniec pojawiła się goryczka. Jednak w miarę osuszania szklanki z piwem dzieją się dziwne rzeczy. Smak staje się cierpki, pożniej kwaskowy. Ostatni łyk tego piwa dostarczył najlepszych wrażeń, poczułem wyraźny posmak chmielu i drożdzy, tak jakby wszystko co w tym piwie najlepsze spadło na samo dno...No ale to zdecydowanie za mało. [3.5]
            Wysycenie: Bardzo wysokie, piwo niesamowicie buzuje po nalaniu a w smaku wyraźnie czuć CO2. Dopiero pod koniec się uspokaja. Mi odpowiada początkowe duże nasycenie i po wygazowaniu piwo smakuje gorzej. [4]
            Opakowanie: Piwo podane w firmowym kuflu a to nieczęsto się zdarza w polskich minibrowarach (tzn. często w początkach działalności, poźniej to ewenement). [5]
            Uwagi: Gdy spróbowałem tego piwa wydawało mi się, że barman omyłkowo nalał mi pszenicę. Ale okazało się, że pszeniczne się skończyło więc nie ma mowy o pomyłce. Oceniając to piwo miałem w pamięci rewelacyjne pilsy z Somy i Brovarii. W polskim minibrowarze naprawdę można zrobić świetnego pilsa ale ten z BrowArmi do nich nie należy, niestety...

            Moja ocena: [2.95]
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jak na nieklarowany pils kolor jasnozytni jest bardzo odpowiedni [5]
              Piana: biała z lekkim zółtym akcentem, drobna,dość zwarta, opada jednak dość szybko [4]
              Zapach: dośc mocny,wyczuwa się zapach podobny do tegopanującego w słodowni [4.5]
              Smak: troszkę za bardzo szczypiace w język, pełne w smaku, lekkasłodkawośćmiesza się z dość mocną chmielową goryczką, która jest najintensywniejsza [4.5]
              Wysycenie: trochę za duże [4]
              Opakowanie: beczkwe,podane w firmowej szklance na firmowym wafelku [5]
              Uwagi: co tu wiecej pisać, dobry pils choć w ofercie Browarmii jest to dla mnie najgorsze piwo

              Moja ocena: [4.475]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny jak w witbierze, co było wielkim zaskoczeniem.Poza tym zupełnie mętny, co też dziwiło w zestawieniu z klarownym imbirowym. [3.5]
                Piana: Nie za wielka, szybko znika. Sił jej starczyło tylko na obrączki w górnej części pokala. [3.5]
                Zapach: Nieszczególnie silny, czuć delikatną, przyjemną chmielowość. [4.5]
                Smak: Piłem nie za wiele, bo tylko próbowałem, ale wystarczyło żebym mógł wyrobić sobie opinię. Piwo wydaje się lekkie, od początku uderza bardzo silny smak chmielowy (i raczej nie jst to polski chmiel). Goryczka wydaje się niewielka, ale bardzo przyjemnie zostaje na kubkach smakowych. Bardzo dobry, choc trochę nietypowy pils. Dobrze że poprawił się od pierwszych niekorzystnych opinii forumowiczów. [4.5]
                Wysycenie: Pasujace do stylu. [5]
                Opakowanie: 5 za całokształt BrowArmii. [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.4]

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mętne jak trzeba. [5]
                  Piana: Całkiem spora ilość na początku ale neistety dziurawa i szybko opadająca choć do końca w pewnej ilości pozostaje. [3.5]
                  Zapach: Bardzo przyjemny - gorzkawo słodowy. [5]
                  Smak: Bardzo mi się ten smak podoba - według mnie wyraźnie wyczuwalna goryczka na tyle podniebienia a w ustach taki aleowy owocowy smaczek. Bardzo przyjemnie się pije. [4.5]
                  Wysycenie: Bez zarzutu, łądnei się układa w żoładku i dobrze orzeźwia. [4]
                  Opakowanie: Kufel a to zawsze 5. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.6]
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jakiś taki żółtawy a nie złoty jak należy. [3]
                    Piana: Piana bardzo słaba. Szybkoopadająca. [3]
                    Zapach: Wodnisty z lekkim chmielem. [3.5]
                    Smak: Smak raczej ubogi. Trochę słodowości i goryczki, jednak to wszystko jakieś takie niewyważone. [3.5]
                    Wysycenie: Nasycenie prawie w sam raz bo w ustach wyczuwalne umiarkowanie, jednak wcale nie pomaga pianie by ta mogła cieszyć oczy i wąsy piwosza... [4]
                    Opakowanie: Jak to w Browarmii szkło dopasowane do piwa. Sensowny kufelek, chyba nawet kiedys kupię do kolekcji [5]
                    Uwagi: Piwo prawie tak kiepskie jak w C.K.

                    Moja ocena: [3.525]

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 2729

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładna jasno złota. Mętne. [4]
                      Piana: Dość obfita, gęsta, jednorodna i długo się trzyma. W kolorze leciutko kremowa. [4.5]
                      Zapach: Piękny chmielowy aromat. Niestety trochę słaby. [4]
                      Smak: Dobry mocno chmielowy smak ze słodowymi nutkami. Mocna goryczka, długo zalegająca w ustach. Naprawdę dobre piwo o nietypowym smaku. [4.5]
                      Wysycenie: Mimo, że butelka miała 5 dni i przeżyła podróż pocztą było mocne i ładnie trzymało się do końca. [4]
                      Opakowanie: Ładna firmowa flaszka na porcelankę. Minusy to brak nadruku na porcelanie i (tu bardziej ogólnie) nie podawanie zawartości alkoholu. [4]
                      Uwagi: Mój egzemplarz spędził w drodze 5 dni, a mimo tego piwo było bardzo dobre. Sądzę, że goryczka się wzmocniła, bo była naprawdę mocna. Jeśli to było takie dobre, to jakie musi być świeże? Generalnie: dobre piwo, nic tylko kupować. Niestety raczej do tanich nie należy.
                      Otrzymane od banasroberta. Wielkie dzięki.

                      Moja ocena: [4.25]
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Czyli jednak warzą tam Pilsa, bo ostatnio co słyszałem był przywożony z Jabłonowa
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Budvar
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 265

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: słomkowo-złoty, mętny [4]
                          Piana: nie za wysoka, dość szybko opada do postaci cienkiego kożuszka, pozostawiając na szkle fantazyjne wzory [3.5]
                          Zapach: bardzo przyjemnie piwny, choć nieco za mało wyraźny [4]
                          Smak: wyraźnie wytrawne, a przy tym dość lekkie, goryczka dobrze zaznaczona, do tego lekkie akcenty owocowo-kwaskowe [4.5]
                          Wysycenie: w miejsce bąbelków jest jakaś drobniusieńka "puszystość" która daje wspaniały "musujący" efekt [5]
                          Opakowanie: prosty kufel z grubego szkła z logo browaru - duży plus za dostosowanie szkła do rodzaju piwa [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.25]

                          Comment

                          • kloss
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 2526

                            #14
                            Piłem tego pilsa ładnych parę razy.Nigdy nie uważałem go za rewelację, ale zawsze był pijalny.Piłem go parę dni temu i jest to po prostu zupełna pomyłka.Zdecydowanie nazbyt kwaśne, praktycznie pozbawione goryczki.Słabizna.A twórca tego piwa, z którym miałem okazję rozmawiać jest zachwycony i nie rozumie krytyki, chociaż została przedstawiona w delikatnej formie.

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              #15
                              Jak widac każda warka jest inna. Ja teraz trafiłem na niezłą. Delikatna goryczka, leciuteńka orzeźwiająca kwaskowatość tworzyły przyjemne wrażenia. Negatywnym wrażeniem była piana która była malutka i szybko opadła.
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎